Kościół i teologia

Kościół i teologia

AGENDA LITURGICZNA

AGENDA LITURGICZNA
AGENDA LITURGICZNA

Dostępność: na magazynie

Cena: 66,40 zł
egz.

APOKRYFY NT -EWANGELIE APOKRYFICZNE CZ.II wydanie 2

APOKRYFY NT -EWANGELIE APOKRYFICZNE CZ.II
wydanie 2
APOKRYFY NT -EWANGELIE APOKRYFICZNE CZ.II wydanie 2
Barwna mozaika starożytnego chrześcijaństwa

Apokryfy otwierają przed nami świat wyobrażeń zwykłych chrześcijan, ich próby zrozumienia i wyrażenia trudnych nauk teologicznych w prostych obrazach. To także zapis starań uczynienia postaci Jezusa bliższą.
Ks. prof. Marek Starowieyski

Wszedł więc Jezus, i [na Jego wejście] wygięły się szczyty znaków, które trzymali chorążowie, i oddały cześć Jezusowi. Gdy Żydzi zobaczyli, jak szczyty znaków zgięły się i oddały cześć Jezusowi, głośno zawołali przeciw chorążym. Na to Piłat rzekł do Żydów: "Czy nie dziwicie się, że szczyty znaków zgięły się same z siebie i oddały cześć Jezusowi, lecz krzyczycie na chorążych, jakby oni sami zgięli znaki i oddali [Mu] cześć?" Mówią Żydzi do Piłata: "My widzieliśmy, jak chorążowie schylili znaki i oddali cześć Jezusowi". Piłat zawołał do chorążych i rzekł do nich: "Dlaczego to uczyniliście?" Oni rzekli do Piłata: "My jesteśmy poganami, sługami świątyni, jakże więc moglibyśmy oddawać Mu cześć. My trzymaliśmy znaki, a one się zgięły i oddały [Mu] cześć".
Fragment Ewangelii Nikodema

Apokryfy Nowego Testamentu to owoc ponad trzydziestu lat pracy ks. prof. Marka Starowieyskiego i jego współpracowników. Jest to najobszerniejszy wybór apokryfów dostępny w języku polskim. W każdym tomie, poza przekładami i poprzedzającymi je wprowadzeniami, czytelnik znajdzie również dokładną bibliografię oraz szczegółowe przypisy sygnalizujące cytaty lub nawiązania do Ksiąg Świętych, co niejednokrotnie jest kluczem do pełnego zrozumienia apokryfu.

Wydanie: drugie
Rok wydania: 2017
Oprawa: twarda
Liczba stron: 414
Wymiary: 160x240 mm
Waga: 0.9 kg
ISBN: 978-83-277-1375-9
Autor: Ks. Marek Starowieyski


Dostępność: na magazynie

Cena: 57,40 zł
egz.

BÓG VS CIERPIENIE - KSIĄŻKA

BÓG VS CIERPIENIE - KSIĄŻKA
BÓG VS CIERPIENIE - KSIĄŻKA
Od tysięcy lat oskarżamy Boga o cierpienie w świecie, choć Jezus jasno powiedział: To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna (J 15,11)

Gdzie więc jest Bóg, kiedy cierpimy?

Zapomnij o wszystkim, co dotąd wiedziałeś i myślałeś na temat: chrześcijaństwo a cierpienie. Prawdopodobnie niemal wszystko to było błędne. Pozwól, by Jezus Cię zaskoczył. Czytaj tak, jakbyś po raz pierwszy w życiu słyszał o tym, co Jezus mówi na ten temat oraz jak sam odnosi się do cierpienia.ks. Marek Dziewiecki

To jedna z najbardziej zaskakujących książek dla wierzących (dla niewierzących tym bardziej!), w której autor obala utarte schematy myślenie o sprawczej roli Boga w cierpieniu i przychodzi z uwalniającą PRAWDĄ na ten temat.
Ks. Marek jako duszpasterz, psycholog i terapeuta uzależnień od wielu lat spotyka bardzo cierpiących ludzi. Wie, że prawda o tym, iż Bóg nie chce Twojego cierpienia, może ratować życie. Ta książka to podsumowanie jego wieloletniego doświadczenia i dogłębnej analizy Ewangelii w tym temacie.


Serdecznie zapraszam Cię do zmierzenia się z tematem, który dotyka każdego człowieka i z którym jako ksiądz i psycholog ja też jestem konfrontowany w tysiącach rozmów z ludźmi wierzącymi i niewierzącymi w Boga. Tym tematem, od którego nikt z nas nie ucieknie, jest cierpienie.
Książkę tę przygotowaliśmy z Wydawcą w taki sposób, by mogła posłużyć jako Twoje osobiste rekolekcje. Po każdym z rozdziałów proponuję ćwiczenia, które składają się z refleksji nad własnym życiem, krótkiej modlitwy i medytacji w odniesieniu do Boga.
Głęboko wierzę, że PRAWDA na temat źródeł cierpienia i roli Boga w tym temacie okaże się dla wielu zaskoczeniem, uwolnieniem,
a może nawet uratuje komuś życie. – Z serca Ci błogosławię
ks. Marek Dziewiecki

Autor: Ks. Marek Dziewiecki
Tematyka: Rozwój duchowy
Ilość stron: 200
Oprawa: miękka

Dostępność: na magazynie

Cena: 34,00 zł
egz.

BREWIARZ DLA ŚWIECKICH

BREWIARZ DLA ŚWIECKICH
BREWIARZ DLA ŚWIECKICH
Aby sprostać wskazaniom Kościoła, a zarazem wyjść naprzeciw pragnieniom wielu wiernych, przygotowany został zbiór modlitw liturgicznych: porannych-Jutrznia, wieczornych-Nieszpory i na zakończenie dnia-Kompleta. Modlitwy te wyjęte są z kapłańskiego "Brewiarza", który nosi tytuł: ,,Liturgia Godzin-Modlitwa Codzienna Ludu Bożego. Sam tytuł zawiera zachętę do odmawiania modlitwy liturgicznej przez świeckich. Liturgia Godzin powinna stać się formą codziennej modlitwy odmawianej w rodzinach, grupach modlitewnych, czy indywidualnie. Przedstawiany modlitewnik obejmuje jedynie część Brewiarza. Godzinę czytań oraz modlitwy w ciągu dnia umieszczono w aktualnym wydaniu jedynie przykładowo, w załączonym na końcu dodatku. Oby to pierwsze spotkanie z Brewiarzem zachęciło nas do sięgnięcia po całość Liturgii Godzin w formie, z jakiej na co dzień korzystają kapłani. Wszystkim korzystającym z tej formy modlitwy niech towarzyszy życzenie Apostoła: Z wszelką mądrością nauczajcie i napominajcie samych siebie przez psalmy, hymny, pieśni pełne ducha, pod wpływem łaski śpiewając Bogu w sercach waszych.

Format: 12x17
Oprawa: twarda
Stron: 512

Dostępność: na magazynie

Cena: 26,00 zł
egz.

DROGA KRZYŻOWA JEZUSA. HISTORIA PRAWDZIWA

DROGA KRZYŻOWA JEZUSA. HISTORIA PRAWDZIWA
DROGA KRZYŻOWA JEZUSA. HISTORIA PRAWDZIWA
Czy przemierzana dzisiaj przez pielgrzymów Via Dolorosa rzeczywiście jest drogą, którą szedł Jezus obarczony krzyżem? Jak wielkiego cierpienia fizycznego i duchowego musiał doświadczyć podczas ostatnich godzin życia?
Ksiądz Andrzej Zwoliński przenosi czytelnika w historyczne miejsca męki, śmierci, złożenia do grobu i zmartwychwstania Chrystusa. Wprowadza w ich tajemnice. Zachęca do refleksji. Czy jesteśmy gotowi razem z Jezusem przyjąć krzyż, czy w obliczu trudności poddamy się pokusie ocalenia, ucieczki przed wyrokami Boga?
Na Golgocie krzyżują się drogi ludzkiego życia. Ona wciąż trwa, powtarza się w różnych miejscach świata, gdzie ludzie stają przed wyborem dobra lub zła.

Autor: ks. Andrzej Zwoliński
Stron: 144
Format: 12,5 x 19,5 cm
ISBN: 978-83-7797-764-4
Oprawa: broszurowa
Typ produktu: Książka


Dostępność: na magazynie

Cena: 14,40 zł
egz.

DZIEJE APOSTOLSKIE. ROZDZIAŁ 19-28. KOMENTARZ DUCHOWY. TM 3

DZIEJE APOSTOLSKIE. ROZDZIAŁ 19-28. KOMENTARZ DUCHOWY. TM 3
DZIEJE APOSTOLSKIE. ROZDZIAŁ 19-28. KOMENTARZ DUCHOWY. TM 3
Wśród komentarzy do Dziejów Apostolskich ten wyróżnia się zwięzłością, prostotą i przejrzystością. Celem książki jest zachęcenie Czytelnika do studiowania opisanych w Nowym Testamencie dziejów Kościoła Apostołów oraz do poznania „konkretnego doświadczenia” przeżywanego przez takich ludzi jak my ze swoimi ograniczeniami, przezwyciężającymi różne trudności i pozwalającymi się prowadzić Duchowi Świętemu dzień po dniu drogami świata oraz czyniącymi dobro głosząc jak żyć Ewangelią.

Autor: Silviano Fausti,
Oprawa: Twarda
Format: 170 x 245 mm
Ilość stron: 348
ISBN: 978-83-7485-298-2
Wydawnictwo: Bratni Zew


Dostępność: na magazynie

Cena: 58,90 zł
egz.

EUCHARYSTIA

EUCHARYSTIA
EUCHARYSTIA
Biskup Robert Barron, mistrz teologii i popularny katolicki autor, w swojej książce oferuje inspirujący wgląd w tajemnicę obecności Chrystusa w naszym życiu.

Wykorzystując Słowo Boże i teksty ojców Kościoła, ale też źródła historyczne, filozoficzne oraz dzieła literackie i filmowe, w oryginalny sposób pokazuje czytelnikowi podstawy i znaczenie Eucharystii jako świętego posiłku, ofiary i realnej obecności Jezusa.

Te pełne mocy rozważania pozwalają w świeży sposób spojrzeć na sakrament, który jest źródłem i szczytem naszej wiary.

Waga: 0.200 kg
Wymiary: 20.5 × 14.5 × 1.2 cm
Autor: Bp Robert Barron
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zacheusz
ISBN: 978-83-66092-04-4
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 152
Okładka: miękka

Dostępność: na magazynie

Cena: 23,90 zł
egz.

EWANGELIARZ ZŁOCONY - NOWE WYDANIE !

EWANGELIARZ ZŁOCONY - NOWE WYDANIE !
EWANGELIARZ ZŁOCONY - NOWE WYDANIE !

Dostępność: na magazynie

Cena: 268,00 zł
egz.

JEZUS DO SERCA KAPŁANA

JEZUS DO SERCA KAPŁANA
JEZUS DO SERCA KAPŁANA
Mała antologia adresowana do kapłanów.

Myśli ks. Dolindo zaczerpnięte są z obrazków oraz listów, jakie Autor pisał do kilku księży. Wchodzą one w skład pozycji Krople balsamu i krople miłości - przeznaczonego dla osób z najróżniejszych kręgów, które zwracały się do księdza po rady. Jest wśród nich wielu kapłanów, którzy prosili o światło lub poradę.

W zbiorze tym Autor wsłuchuje się w głos Boskiego Mistrza, w ten głos, który cichutko przemawia w głębi duszy, gdy świat milczy, gdy zmysły są wyciszone, gdy do duszy wyzutej z siebie samej wchodzi Boże myśl. Jest to rozmowa przepełniona Bożą miłością, cicha i głęboka: Mistrz mówi do serca człowieka Jemu poświęconego.

Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 112
Wymiary: 90x140 mm
Waga: 0.07 kg
ISBN: 978-83-7257-932-4
Seria wydawnicza: Krople balsamu i iskry miłości
Autor: ks. Dolindo Ruotolo
Tłumacz: Agnieszka Kuryś

Dostępność: na magazynie

Cena: 5,00 zł
egz.

JEZUS DO SERCA SIOSTRY

JEZUS DO SERCA SIOSTRY
JEZUS DO SERCA SIOSTRY
Mała antologia adresowana do sióstr zakonnych.

Myśli ks. Dolindo zaczerpnięte są z obrazków oraz listów, jakie Autor pisał do kilku sióstr zakonnych. Wchodzą one w skład pozycji Krople balsamu i krople miłości - przeznaczonego dla osób z najróżniejszych kręgów, które zwracały się do księdza po rady. Pośród tego grona osób wyłania się postać siostry Giussepiny, karmelitanki beatyfikowanej w 2008 roku.

W zbiorze tym ks. Dolindo mówi głosem Boskiego Oblubieńca; głosem, który z wielką delikatnością przemawia w głębi duszy, kiedy świat milczy, kiedy zmysły są uśpione, gdy dusza wyzbywa się siebie, a pustkę zapełnia sekretna myśl Boża. Jest to cicha rozmowa o miłości Boga, cicha i głęboka: to sam Jezus mówi do serca siostry zakonnej, swej oblubienicy.

Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Wymiary: 90x140 mm
Waga: 0.08 kg
ISBN: 978-83-7257-928-7
Seria wydawnicza: Krople balsamu i iskry miłości
Autor: ks. Dolindo Ruotolo
Tłumacz: Joanna Dyga

Dostępność: na magazynie

Cena: 4,80 zł
egz.

KAPŁAN NIE NALEŻY DO SIEBIE - ZŁOTA OKŁADKA

KAPŁAN NIE NALEŻY DO SIEBIE - ZŁOTA OKŁADKA
KAPŁAN NIE NALEŻY DO SIEBIE - ZŁOTA OKŁADKA
Arcybiskup Sheen zagłębia się w to, co według niego jest istotą kapłaństwa, w dodatku cechą nieczęsto komentowaną: bycie, podobnie jak Chrystus, „świętą żertwą”. Autor podkreśla, że – aby być jak Chrystus – kapłan musi Go naśladować w Jego przykładzie ofiary, ofiarując siebie jako żertwę, by nieustannie uobecniać Jego Wcielenie w świecie.

W przeciwieństwie do kogokolwiek innego, Pan Jezus przyszedł na ziemię nie po to, aby żyć, ale aby umrzeć. Śmierć dla naszego odkupienia była celem Jego pobytu tutaj, była złotem, którego poszukiwał. Dlatego nie był On przede wszystkim nauczycielem, lecz Zbawicielem. Czyż Chrystus, Kapłan, nie był Żertwą? Nigdy nie ofiarował niczego poza samym sobą. Dlatego okaleczamy koncepcję naszego kapłaństwa, jeśli nie uwzględniamy w nim stawania się żertwami w kontynuacji Jego Wcielenia.

Autor: abp Fulton J. Sheen
Tłumacz: Izabella Parowicz
ISBN: 978-83-8101-152-5
Format: 13 x 18 cm
Oprawa: twarda ze złoceniem
Liczba stron: 416
Rok wydania: 2017

Dostępność: na magazynie

Cena: 33,80 zł
egz.

KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.FORMAT A5 OPRAWA TWARDA

KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.FORMAT A5 OPRAWA TWARDA
KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.FORMAT A5 OPRAWA TWARDA
„W samej swojej strukturze Katechizm Kościoła Katolickiego przedstawia rozwój wiary, poruszając nawet wielkie kwestie życia powszechnego. Strona po stronie, odkrywa się, że to, co jest przedstawione, nie jest jakąś teorią, ale spotkaniem z konkretną Osobą, która żyje w Kościele.” Benedykt XVI Porta Fidei

ISBN: 978-83-7014-822-5
Data wydania: 2002
Format: A5
Liczba stron: 750
Oparawa: twarda

Dostępność: na magazynie

Cena: 62,60 zł
egz.

KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.FORMAT B5 OPRAWA MIĘKKA

KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.FORMAT B5 OPRAWA MIĘKKA
KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.FORMAT B5 OPRAWA MIĘKKA
Ukazanie się edycji typicznej Katechizmu Kościoła Katolickiego w języku łacińskim pozwoliło edycjom narodowym na ostateczne przejrzenie i uzgodnienie tekstu z tym wydaniem. Dzięki temu także nowe wydanie Katechizmu Kościoła Katolickiego w języku polskim zostało dostosowane do wydania łacińskiego. Mamy nadzieję, że to nowe wydanie jeszcze bardziej ułatwi rozumienie treści depozytu wiary zawartych w Katechizmie.

Katechizm Kościoła Katolickiego - pierwszy po Katechizmie Soboru Trydenckiego (1566) jednolity i autorytatywny wykład prawd wiary i moralności. Opracowany po Soborze Watykańskim II Katechizm Kościoła Katolickiego przedstawia wiernie i w sposób uporządkowany nauczanie Pisma Świętego, Tradycji i Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, a także duchowe dziedzictwo Ojców i Świętych Kościoła. Treść ujęta w nowy sposób odpowiada na pytania naszej epoki. Katechizm nie jest dokumentem magisterium Kościoła w tym samym sensie co np. encyklika czy konstytucja apostolska - zawiera bowiem prawdy już gdzie indziej podane i wyjaśnione, ale zawarte w nim treści posiadają zasadniczo status obowiązującej doktryny - zwłaszcza, że Katechizm Kościoła Katolickiego jest zatwierdzony przez Stolicę Apostolską, a w swym pełnym wydaniu zawiera szczegółowe przypisy powołujące się na tekst Pisma Świętego lub nauczanie Tradycji Kościoła.

ISBN: 978-83-7014-603-0
Data wydania: 2002
Format: 17x24cm
Liczba stron: 750
Oprawa: broszurowa

Dostępność: na magazynie

Cena: 73,80 zł
egz.

KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.FORMAT B5 OPRAWA TWARDA

KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.FORMAT B5 OPRAWA TWARDA
KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.FORMAT B5 OPRAWA TWARDA
Polecamy Państwu oryginalne wydanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Ukazanie się edycji typicznej Katechizmu w języku łacińskim pozwoliło edycjom narodowym na ostateczne przejrzenie i uzgodnienie tekstu z tym wydaniem. Dzięki temu także nowe wydanie Katechizmu Kościoła Katolickiego w języku polskim zostało dostosowane do wydania łacińskiego. Mamy nadzieję, że to wydanie jeszcze bardziej ułatwi rozumienie treści depozytu wiary zawartych w Katechiźmie.Opracowany po Soborze Watykańskim II Katechizm Kościoła Katolickiego przedstawia wiernie i w sposób uporządkowany nauczanie Pisma Świętego, Tradycji i Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, a także duchowe dziedzictwo Ojców i Świętych Kościoła. Treść ujęta w nowy sposób odpowiada na pytania naszej epoki. Katechizm nie jest dokumentem magisterium Kościoła w tym samym sensie co np. encyklika czy konstytucja apostolska - zawiera bowiem prawdy już gdzie indziej podane i wyjaśnione, ale zawarte w nim treści posiadają zasadniczo status obowiązującej doktryny - zwłaszcza, że Katechizm Kościoła Katolickiego jest zatwierdzony przez Stolicę Apostolską, a w swym pełnym wydaniu zawiera szczegółowe przypisy powołujące się na tekst Pisma Świętego lub nauczanie Tradycji Kościoła.

ISBN: 978-83-7014-430-2
Data wydania: 2002
Format: 17x24cm
Liczba stron: 750
Oprawa: twarda

Dostępność: na magazynie

Cena: 83,00 zł
egz.

KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.MAŁY FORMAT. OPRAWA TWARDA

KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.MAŁY FORMAT. OPRAWA TWARDA
KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.MAŁY FORMAT. OPRAWA TWARDA
Wydanie specjalne z okazji Roku Wiary.
Mały, wygodny format. Dostępny z wklejką do wpisania dedykacji.

„W samej swojej strukturze Katechizm Kościoła Katolickiego przedstawia rozwój wiary, poruszając nawet wielkie kwestie życia powszechnego. Strona po stronie, odkrywa się, że to, co jest przedstawione, nie jest jakąś teorią, ale spotkaniem z konkretną Osobą, która żyje w Kościele.” Benedykt XVI Porta Fidei

ISBN: 978-83-7014-697-9
Data wydania: 2012
Format: B6
Liczba stron: 750
Oparawa: twarda

Dostępność: na magazynie

Cena: 55,40 zł
egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony