JEZUS MÓWI DO CIEBIE. MÓDL SIĘ I MALUJ!

JEZUS MÓWI DO CIEBIE. MÓDL SIĘ I MALUJ!
JEZUS MÓWI DO CIEBIE. MÓDL SIĘ I MALUJ!
Książka do kolorowania dla dorosłych. Doświadcz pokoju w Jego obecności

Doświadcz pokoju w obecności Jezusa,
który zawsze jest z tobą!


Wszystko zaczęło się od wielkiego bestsellera Jezus mówi do ciebie, a potem kolejne tytuły zawierające przejmujący dialog Sarah Young z Chrystusem podbijały serca czytelników, wlewając w nie pokój, nadzieję i miłość. Kolorowanka stanowi niezwykłe uzupełnienie piękna, dobroci i duchowej przemiany, których mogliśmy doświadczyć za sprawą książek tej autorki. Pozwala ona się wyciszyć, uciec myślami od zgiełku tego świata i kontemplować dobro, którym obdarzył nas Pan Jezus. Kolorowanka zawiera także najpiękniejsze cytaty z Jezus mówi do ciebie, które pozwolą ci zbliżyć się do Pana i odpocząć w Jego cudownej obecności.

Autor: Sarah Young
Tłumaczenie: Marta Dąbrowska
EAN: 9788365847232
ISBN: 978-83-65847-23-2
Format: 215x215 mm
Stron: 112
Data wydania: 2017-10-25
Oprawa: broszurowa

Dostępność: na magazynie

Cena: 19,20 zł
egz.

KRÓLOWA CZY NIEWOLNICA (KSIĄŻKA)

KRÓLOWA CZY NIEWOLNICA (KSIĄŻKA)
KRÓLOWA CZY NIEWOLNICA (KSIĄŻKA)

Dostępność: na magazynie

Cena: 32,00 zł
egz.

MAŁY RYTUAŁ RODZINNY

MAŁY RYTUAŁ RODZINNY
MAŁY RYTUAŁ RODZINNY
Mały rytuał rodzinny. Rok rodziny katolickiej

Książka zawiera opis najważniejszych zwyczajów i tradycji religijnych w ciągu roku liturgicznego. Doskonała propozycja na prezent na różne okazje. Książka zawiera wiele ciekawych informacji (noty hagiograficzne świętych i błogosławionych, historie wprowadzania świąt liturgicznych do kalendarza), które przydadzą się także uczniom przygotowującym się do katechezy.

Ilość stron: 208 str.,
Format: 165x200 mm
Rodzaj oprawy: oprawa twarda

Dostępność: na magazynie

Cena: 24,50 zł
egz.

NIECHAJ CIĘ STRZEGĄ DOBRE ANIOŁY

NIECHAJ CIĘ STRZEGĄ DOBRE ANIOŁY
NIECHAJ CIĘ STRZEGĄ DOBRE ANIOŁY
To książka-prezent dedykowana wszystkim, którzy z wdzięcznością myślą o tych, którzy z woli Boga czuwają nad nami każdego dnia.

Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: twarda ze złoceniem
Liczba stron: 32
Data wydania: 2010
Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Dostępność: na magazynie

Cena: 16,20 zł
egz.

PEREŁKA 233 DLA SYNA

PEREŁKA 233 DLA SYNA
PEREŁKA 233 DLA SYNA
Jeśli szukasz upominku dla Syna, to ta perełka będzie strzałem w dziesiątkę! Mała książeczka dla prawdziwego mężczyzny albo dla chłopca, który zamierza stać się prawdziwym mężczyzną. Wybrane myśli i zdjęcia przypominają o odwadze, sile, wielkości, wolności, wytrwałości i mądrości, które powinny cechować każdego faceta. Takim na pewno chce być także twój Syn.

Stron: 16
Format: 12,0 x 10,0 cm
ISBN: 9788374247863
Oprawa: zeszytowa
Typ produktu: Książka

Dostępność: na magazynie

Cena: 3,90 zł
egz.

TYLKO MIŁOŚĆ SIĘ LICZY .

TYLKO MIŁOŚĆ SIĘ LICZY .
TYLKO MIŁOŚĆ SIĘ LICZY .
Książka nominowana do „Bestsellerów Empiku” w latach 2013 i 2014 w kategorii „Poezja”.

Na cały rok, a szczególnie na dzień Św. Walentego polecamy książkę Księdza Jana Twardowskiego Tylko Miłość się liczy. To niezwykle ciepła i mądra lektura nie tylko o tym, w jaki sposób miłości doświadczać, ale również jak ją dawać innym.

Dodatkowym walorem tego wydania jest wspaniała szata graficzna, nie pozostawiająca wątpliwości, że to prezent uniwersalny, doskonały nie tylko w święto zakochanych.

W ciągu swego długiego życia Ksiądz Jan Twardowski (1915-2006) stale spotykał się z pytaniami: Czym jest miłość? Co jest ważniejsze: serce czy rozum? Skoro Bóg jest miłością, to dlaczego tyle cierpienia na świecie? Skąd wiem, że Bóg mnie kocha?

Do pytań czytelników Ksiądz dodał szereg swoich przemyśleń: Kiedy miłość męczy? Co to jest mądra miłość? Jak żyć obok siebie, przy sobie i ze sobą? Jak kochać najbliższych, nie samego siebie? Co w miłości jest najważniejsze: dawać, brać czy przyjmować?

Wiersze opublikowano w ich ostatecznej, przyjętej przez Autora, redakcji na podstawie wydanego pośmiertnie tomu: Zaufałem drodze. Wiersze zebrane 1932-2006.

Wybór i opracowanie: Aleksandra Iwanowska

Liczba stron: 208
Wymiary: 125 x 195
Oprawa: twarda
Wydanie: Pierwsze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj: Książka

Dostępność: na magazynie

Cena: 28,00 zł
egz.

Z MIŁOŚCIĄ PRZEZ CAŁE ŻYCIE SPIRALA

Z MIŁOŚCIĄ PRZEZ CAŁE ŻYCIE SPIRALA
Z MIŁOŚCIĄ PRZEZ CAŁE ŻYCIE SPIRALA
Książka na cały rok!
Czy jest coś piękniejszego niż przeżycie całego roku z miłością?


Miłość to skrzydło, które Bóg dał duszy, aby mogła się do Niego wznieść.
Michał Anioł Buonarotti

Pięknie ilustrowana książka z cytatami o miłości w spiralowanej oprawie zawiera specjalną stronę na wpisanie dedykacji. Ten wyjątkowy prezent może stać się ozdobą każdego biurka, stolika nocnego czy komody. I co niezwykle ważne: jest to książka wieczna, czyli nie jest związana z konkretnym rokiem.

Stron: 368
Format: 13,0 x 11,0 cm
ISBN: 978-83-7797-801-6
Oprawa: spiralowana
Typ produktu: Książka

Dostępność: na magazynie

Cena: 28,90 zł
egz.

*LWOWSKIE OKRUCHY HISTORII

*LWOWSKIE OKRUCHY HISTORII
*LWOWSKIE OKRUCHY HISTORII
Książka ks. Andrzeja Zwolińskiego jest fascynującą, poruszającą opowieścią o Kresach i legendarnym Lwowie, a jednocześnie rzetelnym źródłem wiedzy o historii tego ważnego obszaru. Autor przechadza się wraz z czytelnikiem ulicami miasta, zagląda w mniej i bardziej znane miejsca, z ogromną dbałością o szczegóły opisuje każdy zakątek. Przygląda się zabytkom, ale dotyka też niezwykłej, nieraz bolesnej i trudnej, historii. Pokazuje lwowską codzienność, pisze o sprawach społecznych, przybliża ducha Lwowa, bogactwo jego kultury, przypomina o bohaterstwie lwowiaków.

Andrzej Zwoliński - kapłan diecezji krakowskiej, profesor nauk teologicznych, socjolog, teolog i sektolog. Jest profesorem zwyczajnym Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Napisał ponad 200 książek z zakresu teologii i socjologii, historii idei, katolickiej nauki społecznej, etyki życia gospodarczego, manipulacji społecznych i religioznawstwa.

ISBN: 978-83-7864-482-8
Okładka: miękka
Liczba stron: 256
Wymiary: 140 x 200 mm
Autor: ks. Andrzej Zwoliński
Rok wydania: 2018

Dostępność: na zamówienie

Cena: 24,00 zł
egz.

365 UŚMIECHÓW DLA CIEBIE

365 UŚMIECHÓW DLA CIEBIE
365 UŚMIECHÓW DLA CIEBIE
Czy uśmiech naprawdę jest tak ważny? Na to wygląda. Już od starożytności przekonanie to żywiło wielu ludzi. Śmiech korzystny jest dla ludzkich mięśni, ludzkiego serca i ducha. Uczeni dowodzą: śmiech zwiększa produkcję endorfin, które redukują stres i korzystnie wpływają na nasz dobry nastrój. To znakomity sposób – łatwy, lekki, ekonomiczny i… niefrasobliwy – budowania poczucia własnej wartości i wiary w siebie. Parafrazując słynne powiedzenie: śmieję się, więc jestem.
Na niniejszy album składają się fragmenty wierszy, ironiczne żarty graniczące nierzadko z sarkazmem, zabawne obserwacje i dowcipy mistrzów. To kołczan pełen strzał, a łucznikami są rozmaici autorzy: od humorystów par excellence, takich jak Oskar Wilde, Groucho Marx czy Woody Allen, po amerykańskie osobowości telewizyjne, włoskich komików, pisarzy brytyjskich i rosyjskich. Zabawnym fotografiom towarzyszą gdzieniegdzie frazy poświęcone magii uśmiechu, dzieła wybitnych autorów z każdej epoki. Krótko mówiąc, gdy ma się odpowiednie okulary, świat zmienia swe oblicze na bardziej przyjazne.

Odbiorcy:
- miłośnicy zabawnych aforyzmów, cytatów i sentencji
- osoby wrażliwe na piękno
- wszyscy chcący wzbogacić swoją wiedzę
- osoby szukające uniwersalnego prezentu.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
Śmiech wzbudza pozytywne emocje, będąc tym samym skutecznym instrumentem terapeutycznym: osoby, które potrafią utrzymać wysoki poziom zadowolenia, znacznie podnoszą jakość swego życia. Ten mały podręcznik nauki uśmiechu, czytany dzień po dniu przez cały rok, pozwoli przyjąć to, co niesie życie z właściwą pogodą ducha.

Autor/Autorzy: praca zbiorowa
Stron: 392
Oprawa: twarda, kolorowe zdjęcia, kredowy papier
Format: 180 x 200 mm
ISBN: 978-83-7971-342-4
Rok wydania: 2016
Tłumaczenie: Przemysław Hejmej


Dostępność: na zamówienie

Cena: 36,70 zł
egz.

ALFABET MATKI TERESY Z KALKUTY

ALFABET MATKI TERESY Z KALKUTY
ALFABET MATKI TERESY Z KALKUTY
W książce zebrano znane oraz nigdy dotąd niepublikowane wypowiedzi, anegdoty i informacje o św. Matce Teresie z Kalkuty. Pięknie opracowane graficznie. Polecamy na prezent.

W książce zebrano znane oraz nigdy dotąd niepublikowane wypowiedzi, anegdoty i informacje o św. Matce Teresie z Kalkuty. Dotyczą one kluczowych zagadnień w życiu każdego wierzącego: miłości, modlitwy, pomocy bliźniemu. Uporządkowane alfabetycznie stanowią cenny, duchowy przewodnik życia chrześcijańskiego.

Okładka: twarda
Wymiary: 140x202
Ilość stron: 128

Dostępność: na zamówienie

Cena: 23,90 zł
egz.

BEZIMIENNI. DZIEWCZYNA Z PODZIEMIA...

BEZIMIENNI. DZIEWCZYNA Z PODZIEMIA...
BEZIMIENNI. DZIEWCZYNA Z PODZIEMIA...
Heroiczna miłość, polskie podziemie i walka o pamięć

Nikt nie mógł się o nim dowiedzieć. Odkrycie przez Niemców rannego lotnika RAF-u byłoby druzgocące dla krakowskiej konspiracji. Pelagia wiedziała, że dla dobra wszystkich musi dochować tajemnicy.

Wszystko się zmieniło, kiedy kilkadziesiąt lat później przyjechała do Polski. Ale jej opowieść była tak nieprawdopodobna, że nawet najbliższa rodzina w nią nie uwierzyła… Dopiero Ania Petrycy, córka znanego lekarza i polityka, postanowiła pomóc ciotce w odnalezieniu świadków tamtych wydarzeń. Czy uda im się odtworzyć losy załogi Liberatora, alianckiego bombowca, który rozbił się pod koniec wojny na krakowskim Zabłociu?

W drugiej części sagi rodu Petrycych Autorka ponownie zaprasza w niesamowitą podróż ulicami wojennego Krakowa, który skrywa o wiele więcej tajemnic, niż mogłoby się wydawać.

wydanie: pierwsze
data wydania: październik 2016
ISBN: 978-83-277-1218-9
stron: 496
format: 142x202 mm
oprawa: miękka

 Dostępność: na zamówienie

Cena: 33,40 zł
egz.

BIBLIA KOMIKS

BIBLIA KOMIKS
BIBLIA KOMIKS
BIBLIA posiada IMPRIMATUR

Biblia i komiks - to zestawienie wydaje się być bardzo odległe, zwłaszcza gdy nie chodzi o książeczkę dla małych dzieci, ale o publikację dla młodzieży, a nawet dorosłych. Ale jest to sprzeczność pozorna.
Komiks kojarzy się z superbohaterami, którzy dokonują niezwykłych czynów. I słusznie, bo z myślą o nich został stworzony – popatrzmy na serie o Batmanie, Supermanie, Spider-Manie, Hellboyu. Ta nowocześnie ilustrowana książka też jest swoistą opowieścią o Superbohaterze i o tych, którzy stają się do Niego podobni, dzięki temu, że Mu zaufali. Wiara – jak przekonują twórcy komiksu - jest jedną z najbardziej fascynujących przygód, obfituje w zaskakujące zwroty akcji i nie brak w niej zagrożeń.
Zarówno w sferze literackiej jak i graficznej, komiks ten daleki jest od większości religijnych książek, w których nie brakuje idyllicznych przedstawień i pastelowych kolorów. Ten komiks to w całości przekazu naprawdę mocna rzecz.
Jego twórcą jest urodzony w Brazylii Sergio Cariello, rysownik znany ze współpracy z takimi gigantami jak Marvel Comics oraz DC Comics. Ukończył prestiżową Joe Kubert School of Cartoon and Graphic Art.

Rekomendacja Ks. prof. Waldemara Chrostowskiego
Komiks to szczególna forma narracji, w której ze słowami łączą się obrazy, stymulując i rozwijając wyobraźnię odbiorców. Biblia w formie komiksu ukazuje Boże dzieło stworzenia oraz zbawienia ludzkości i świata poprzez fabułę wyrażoną jako następstwo rysunków, uzupełnionych podpisami. Dzięki temu w nieco lżejszy sposób poznajemy treść ksiąg świętych Starego i Nowego Testamentu, przede wszystkim po to, by przyswajając ją, lepiej poznać wyjątkowość osoby i posłannictwa Jezusa Chrystusa. Ta forma narracji doskonale wychodzi naprzeciw nie tylko potrzebom dzieci i młodzieży, lecz również wielu osób dorosłych, coraz bardziej ukształtowanych przez kulturę wizualną.
Ks. prof. Waldemar Chrostowski
Laureat Nagrody Ratzingera (2014)
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie


ISBN: 9788380210431
Okładka: twarda lakierowana
Wymiary: 176x267
Ilość stron: 750

Dostępność: na zamówienie

Cena: 63,30 zł
egz.

BOŻY WYŚCIG - GRA PLANSZOWA

BOŻY WYŚCIG - GRA PLANSZOWA
BOŻY WYŚCIG - GRA PLANSZOWA
Religijna gra planszowa dla całej rodziny

Daj się wciągnąć w niezwykłą przygodę, dzięki której sprawdzisz, pogłębisz i zdobędziesz wiedzę na temat Kościoła katolickiego. Przed Tobą 6 kategorii, 100 tematów i 600 pytań!

Zaproś do wspólnej zabawy swoich bliskich i przyjaciół, przeprowadź rozgrzewkę i rozpocznij „Boży wyścig”!

Pudełko zawiera:
- planszę do gry
- specjalną kostkę
- 6 pionków
- 6 podstawek pod pionki
- 80 żetonów "denarów"
- 100 kart pytań
- 6 tabliczek graczy
- 36 puzzli z kategoriami
- 80 zapasowych żetonów "denarów"
- instrukcję

Kategoria: Gry
Od wieku : 13+
Wymiary: 60x245x255 mm
Waga: 1.18 kg

Dostępność: na zamówienie

Cena: 82,60 zł
szt

CZYŃ DOBRO GDZIEKOLWIEK JESTEŚ

CZYŃ DOBRO GDZIEKOLWIEK JESTEŚ
CZYŃ DOBRO GDZIEKOLWIEK JESTEŚ
Czyń Dobro, gdziekolwiek jesteś – to wybór myśli Świętych, Błogosławionych i Sług Bożych, m.in. kard. Stefana Wyszyńskiego, Małej Tereski, Alberta Wielkiego, Franciszka z Asyżu, Karola de Foucauld, Brata Alberta Chmielowskiego, Franciszka Salezego, Matki Teresy z Kalkuty, Teresy z Avila i wielu, wielu innych.

Wybrane myśli i porady to cenne drogowskazy, które pomogą nam lepiej przeżyć kolejny dzień. Piękna oprawa graficzna sprawia, że książki z tej serii mogą być również znakomitym prezentem dla bliskiej osoby.

ISBN: 978-83-8043-321-2
Okładka: twarda
Wymiary: 120x167 mm
Ilość Stron: 288

Dostępność: na zamówienie

Cena: 28,80 zł
egz.

ĆWICZENIA DUCHOWE NA KARTACH

ĆWICZENIA DUCHOWE NA KARTACH
ĆWICZENIA DUCHOWE NA KARTACH
Podręczne narzędzie rozwoju osobistego i duchowego
Ćwiczenia duchowe to zbiór pojedynczych ćwiczeń ułożonych na podstawie tradycji świętego Ignacego Loyoli. Możesz je dostosować do własnego trybu życia i korzystać z nich w dowolny dla siebie sposób.

Opakowanie zawiera:
56 kart z pojedynczymi, prostymi ćwiczeniami, podzielonymi na osiem kategorii;
4 karty ze wskazówkami, które pomogą Ci lepiej korzystać z pozostałych kart.

Wydanie: trzecie
Rok wydania: 2018
Oprawa: pudełko
Liczba stron: 56 kart+4
Wymiary: 25x80x110 mm
Waga: 0.2 kg
Autor: Wojciech Werhun SJ

Dostępność: na zamówienie

Cena: 23,00 zł
egz.

DOBREGO DNIA Z JANEM PAWŁEM II

DOBREGO DNIA Z JANEM PAWŁEM II
DOBREGO DNIA Z JANEM PAWŁEM II
Myśli na każdy dzień roku zawarte w tym tomiku zaczerpnięte są z dokumentów, homilii, rozważań i przemówień Jana Pawła II. Poprowadzą Czytelnika drogą nauczania Papieża o pokoju, tym w sercu człowieka i tym na świecie; wskażą, jak poznawać Boga w modlitwie, Słowie Bożym i Eucharystii; nauczą, jak znosić cierpienie, jak ufnie zawierzyć Matce Bożej; uświadomią potrzebę troski o rodzinę i pochylenia się nad każdym, kto potrzebuje pomocy; przypomną, że naszym powołaniem jest świętość. Te pełne duchowej głębi słowa są nieocenioną pomocą w dokonywaniu codziennych wyborów, w zmaganiu się z trudną rzeczywistością, czasem z cierpieniem, które jest nieodłącznym elementem naszego ziemskiego życia.

Autor: Jan Paweł II
Stron: 192
Format: 10,5 x 14,5 cm
ISBN: 9788371685736
Oprawa: broszurowa
Typ produktu: Książka

Dostępność: na zamówienie

Cena: 9,70 zł
egz.

FLORAL 3 - Z PRZYJAŹNIĄ

FLORAL 3 - Z PRZYJAŹNIĄ
FLORAL 3 - Z PRZYJAŹNIĄ
Książeczki z serii Floral to doskonały prezent, który ucieszy serce kogoś bliskiego, przyjaciela, osoby kochanej, kogoś, kogo szanujemy, cenimy, komu chcemy ofiarować naszą modlitwę albo z kim dzielimy się naszym entuzjazmem wiary. Seria została tak przemyślana, aby każda z książeczek znalazła swojego właściciela wśród osób, które nas otaczają. Niezwykle delikatne motywy kwiatowe sprawiają, że słowa nabierają lekkości, a nawet zapachu naszych łąk i pól.

Spraw prezent sobie albo innym. Weź do ręki tę malutką, piękną książeczkę i przenieś się w krainę miłości, dobra, troski, czułości… W Bożą krainę dobrych życzeń, które każdy potraktuje jak „tylko dla Ciebie”.

„Z przyjaźnią” – obdarz tą książeczką swoich przyjaciół i... siebie samego, abyś nie zapominał, że sam dla siebie masz być najlepszym przyjacielem.


Stron: 32
Format: 11,0 x 11,0 cm
ISBN: 978-83-7797-732-3
Oprawa: twarda
Typ produktu: Książka

Dostępność: na zamówienie

Cena: 9,70 zł
egz.

KAJAKOWE SZLAKI ŚWIĘTEGO. WĘDRÓWKA ŚLADAMI JPII

KAJAKOWE SZLAKI ŚWIĘTEGO. WĘDRÓWKA ŚLADAMI JPII
KAJAKOWE SZLAKI ŚWIĘTEGO. WĘDRÓWKA ŚLADAMI JPII
Któż nie słyszał o wyprawach kajakiem po rzekach i jeziorach (pierwsza w 1953 r.) księdza, a następnie biskupa, kardynała Karola Wojtyły, przyszłego wielkiego Papieża? Kto jednak zna bliżej trasy tych wypraw? Niewielu. Wbrew powszechnemu mniemaniu nie przebiegały one tylko przez Mazury; Wujek, jak nazywali Go towarzyszący Mu przyjaciele, pływał także po Pomorzu Zachodnim, wśród Borów Tucholskich, rzekami Powiśla i Warmii, Puszczy Augustowskiej, Suwalszczyzny. Były to nieraz bardzo wyczerpujące wyprawy. Uroki wspaniałej, prawie dzikiej przyrody wynagradzały jednak sowicie wszelkie trudy. Dzięki tej książce możemy dokładniej poznać, co i dlaczego tak bardzo zafascynowało przyszłego papieża w naszych północnych regionach.

Znakomity fotografik, słynny piewca Mazur i polskiej przyrody, Waldemar Bzura, tym razem wybrał się na wyprawę wakacyjnymi śladami Karola Wojtyły, tu i ówdzie uzupełniając fantastyczne zdjęcia (blisko 250 zdjęć!) natury ujęciami napotykanych po drodze kościółków, kaplic, starych młynów i zamków. Dr Jerzy Kruszelnicki słowem zaś objaśnił zjawiska przyrodnicze, zwyczaje tamtejszych zwierząt, licznego ptactwa. Całość uzupełnia 21 unikatowych zdjęć archiwalnych przybliżających postać Świętego na szlakach kajakowych. "Zgłębianie i przekazywanie następnym pokoleniom dziedzictwa Jana Pawła II - jak powiedział Benedykt XVI - to dotykanie tajemnicy Jego świętości". Poznanie młodzieńczych pasji Karola Wojtyły pozwala lepiej zrozumieć wiele Jego późniejszych, już papieskich decyzji i wypowiedzi oraz Jego głęboki kontakt z Bogiem, jakże bliski szczególnie dzięki obcowaniu z tą przepiękną krainą zawieszoną między niebem a wodą.

Liczba stron: 168
Format: 230x290 mm
Papier: 150 g kreda błyszcząca
Oprawa: twarda lakierowana
Obwoluta: tak

Dostępność: na zamówienie

Cena: 72,50 zł
egz.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony