Nauczanie kościoła

BÓG VS CIERPIENIE - KSIĄŻKA

BÓG VS CIERPIENIE - KSIĄŻKA
BÓG VS CIERPIENIE - KSIĄŻKA
Od tysięcy lat oskarżamy Boga o cierpienie w świecie, choć Jezus jasno powiedział: To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna (J 15,11)

Gdzie więc jest Bóg, kiedy cierpimy?

Zapomnij o wszystkim, co dotąd wiedziałeś i myślałeś na temat: chrześcijaństwo a cierpienie. Prawdopodobnie niemal wszystko to było błędne. Pozwól, by Jezus Cię zaskoczył. Czytaj tak, jakbyś po raz pierwszy w życiu słyszał o tym, co Jezus mówi na ten temat oraz jak sam odnosi się do cierpienia.ks. Marek Dziewiecki

To jedna z najbardziej zaskakujących książek dla wierzących (dla niewierzących tym bardziej!), w której autor obala utarte schematy myślenie o sprawczej roli Boga w cierpieniu i przychodzi z uwalniającą PRAWDĄ na ten temat.
Ks. Marek jako duszpasterz, psycholog i terapeuta uzależnień od wielu lat spotyka bardzo cierpiących ludzi. Wie, że prawda o tym, iż Bóg nie chce Twojego cierpienia, może ratować życie. Ta książka to podsumowanie jego wieloletniego doświadczenia i dogłębnej analizy Ewangelii w tym temacie.


Serdecznie zapraszam Cię do zmierzenia się z tematem, który dotyka każdego człowieka i z którym jako ksiądz i psycholog ja też jestem konfrontowany w tysiącach rozmów z ludźmi wierzącymi i niewierzącymi w Boga. Tym tematem, od którego nikt z nas nie ucieknie, jest cierpienie.
Książkę tę przygotowaliśmy z Wydawcą w taki sposób, by mogła posłużyć jako Twoje osobiste rekolekcje. Po każdym z rozdziałów proponuję ćwiczenia, które składają się z refleksji nad własnym życiem, krótkiej modlitwy i medytacji w odniesieniu do Boga.
Głęboko wierzę, że PRAWDA na temat źródeł cierpienia i roli Boga w tym temacie okaże się dla wielu zaskoczeniem, uwolnieniem,
a może nawet uratuje komuś życie. – Z serca Ci błogosławię
ks. Marek Dziewiecki

Autor: Ks. Marek Dziewiecki
Tematyka: Rozwój duchowy
Ilość stron: 200
Oprawa: miękka

Dostępność: na magazynie

Cena: 34,00 zł
egz.

CZY ZNASZ BOGA OJCA, SYNA I DUCHA ŚW.

CZY ZNASZ BOGA OJCA, SYNA I DUCHA ŚW.
CZY ZNASZ BOGA OJCA, SYNA I DUCHA ŚW.
O tej książce można śmiało powiedzieć, że jest pełna życia. Znakomity autor przepełniony nie tylko wiedzą o Bogu, lecz nade wszystko Bożą mądrością przypomina podstawowe prawdy katechizmowe i wprowadza czytelnika w tajemnicę życia chrześcijańskiego. Jak dobry mistrz tłumaczy i ilustruje swoje przemyślenia przykładami zaczerpniętymi z duchowej spuścizny Ojców Kościoła, wybitnych pisarzy i myślicieli różnych epok. Wielokrotnie przywołuje m.in. Dostojewskiego, Tołstoja, Sołowiowa, Sołżenicyna, Iwanowa. Katolikom otwiera drzwi do poznania wiary braci prawosławnych, zachwycając się chrześcijaństwem, które czeka na zjednoczenie.
Zapiski kard. Špidlika są dobre jak Ojciec, bliskie jak Chrystus, który pozwala się poznać i dotknąć, i tchnące życiem Ducha Świętego, który wszystko czyni w nas nowe, zapraszając do poznania skarbów wiary, które od chwili chrztu świętego nosimy w sobie, często nie zdając sobie sprawy, jak wielkim bogactwem zostaliśmy obdarowani.

Tomáš Špidlík (1919-2010), czeski jezuita, kardynał, wykładowca patrystyki i teologii duchowości w Papieskim Instytucie Wschodnim i Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, wybitny znawca teologii Kościołów wschodnich. Wśród jego publikacji są m.in.: Chrześcijańska duchowość Europy: dwa płuca, Duchowość chrześcijańskiego Wschodu, Myśl rosyjska: inna wizja człowieka.

Tłumaczenie: Anna T. Kowalewska
Wydawnictwo: Promic
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-7502-668-9
Oprawa: twarda
Format: 110 x 180 mm
Liczba stron: 240

Dostępność: na magazynie

Cena: 26,00 zł
egz.

DZIEJE APOSTOLSKIE. ROZDZIAŁ 19-28. KOMENTARZ DUCHOWY. TM 3

DZIEJE APOSTOLSKIE. ROZDZIAŁ 19-28. KOMENTARZ DUCHOWY. TM 3
DZIEJE APOSTOLSKIE. ROZDZIAŁ 19-28. KOMENTARZ DUCHOWY. TM 3
Wśród komentarzy do Dziejów Apostolskich ten wyróżnia się zwięzłością, prostotą i przejrzystością. Celem książki jest zachęcenie Czytelnika do studiowania opisanych w Nowym Testamencie dziejów Kościoła Apostołów oraz do poznania „konkretnego doświadczenia” przeżywanego przez takich ludzi jak my ze swoimi ograniczeniami, przezwyciężającymi różne trudności i pozwalającymi się prowadzić Duchowi Świętemu dzień po dniu drogami świata oraz czyniącymi dobro głosząc jak żyć Ewangelią.

Autor: Silviano Fausti,
Oprawa: Twarda
Format: 170 x 245 mm
Ilość stron: 348
ISBN: 978-83-7485-298-2
Wydawnictwo: Bratni Zew


Dostępność: na magazynie

Cena: 58,90 zł
egz.

JAK WYCHOWAĆ DZIECKO W WIERZE

JAK WYCHOWAĆ DZIECKO W WIERZE
JAK WYCHOWAĆ DZIECKO W WIERZE
Jak przekazać wiarę naszym dzieciom? Jak pomóc im doświadczać Bożej miłości i nawiązywać żywą relację z Bogiem? Ważne, by nie zwlekać, ale by od początku zadbać o solidny grunt wiary, który okaże się owocny w dorosłym życiu. Tak jak małe dziecko uczy się chodzić, tak też uczy się relacji z Bogiem. Właśnie rodzice, ich osobiste świadectwo, obecność i troska okazują się nieodzowne. I o tym jest ta książka. Autorzy nie teoretyzują, ale przywołują konkretne doświadczenia z życia rodzin i dzieci na kolejnych etapach ich rozwoju. W prosty i fachowy sposób pomagają rozumieć duchowy świat dzieci. Pomagają też − omawiając kolejne sakramenty − odkrywać wartości i szanse, jakie daje wspólnota Kościoła.

Autor Cecilia Pirrone, Francesco Scanziani
ISBN: 978-83-7485-291-3
Oprawa: twarda
Ilość Stron: 232
Format: 145 x 205


Dostępność: na magazynie

Cena: 29,30 zł
egz.

JEZUS DO SERCA KAPŁANA

JEZUS DO SERCA KAPŁANA
JEZUS DO SERCA KAPŁANA
Mała antologia adresowana do kapłanów.

Myśli ks. Dolindo zaczerpnięte są z obrazków oraz listów, jakie Autor pisał do kilku księży. Wchodzą one w skład pozycji Krople balsamu i krople miłości - przeznaczonego dla osób z najróżniejszych kręgów, które zwracały się do księdza po rady. Jest wśród nich wielu kapłanów, którzy prosili o światło lub poradę.

W zbiorze tym Autor wsłuchuje się w głos Boskiego Mistrza, w ten głos, który cichutko przemawia w głębi duszy, gdy świat milczy, gdy zmysły są wyciszone, gdy do duszy wyzutej z siebie samej wchodzi Boże myśl. Jest to rozmowa przepełniona Bożą miłością, cicha i głęboka: Mistrz mówi do serca człowieka Jemu poświęconego.

Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 112
Wymiary: 90x140 mm
Waga: 0.07 kg
ISBN: 978-83-7257-932-4
Seria wydawnicza: Krople balsamu i iskry miłości
Autor: ks. Dolindo Ruotolo
Tłumacz: Agnieszka Kuryś

Dostępność: na magazynie

Cena: 5,00 zł
egz.

JEZUS DO SERCA SIOSTRY

JEZUS DO SERCA SIOSTRY
JEZUS DO SERCA SIOSTRY
Mała antologia adresowana do sióstr zakonnych.

Myśli ks. Dolindo zaczerpnięte są z obrazków oraz listów, jakie Autor pisał do kilku sióstr zakonnych. Wchodzą one w skład pozycji Krople balsamu i krople miłości - przeznaczonego dla osób z najróżniejszych kręgów, które zwracały się do księdza po rady. Pośród tego grona osób wyłania się postać siostry Giussepiny, karmelitanki beatyfikowanej w 2008 roku.

W zbiorze tym ks. Dolindo mówi głosem Boskiego Oblubieńca; głosem, który z wielką delikatnością przemawia w głębi duszy, kiedy świat milczy, kiedy zmysły są uśpione, gdy dusza wyzbywa się siebie, a pustkę zapełnia sekretna myśl Boża. Jest to cicha rozmowa o miłości Boga, cicha i głęboka: to sam Jezus mówi do serca siostry zakonnej, swej oblubienicy.

Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Wymiary: 90x140 mm
Waga: 0.08 kg
ISBN: 978-83-7257-928-7
Seria wydawnicza: Krople balsamu i iskry miłości
Autor: ks. Dolindo Ruotolo
Tłumacz: Joanna Dyga

Dostępność: na magazynie

Cena: 4,80 zł
egz.

KALWARIA I MSZA ŚWIĘTA - MIĘKKA OPRAWA

KALWARIA I MSZA ŚWIĘTA - MIĘKKA OPRAWA
KALWARIA I MSZA ŚWIĘTA - MIĘKKA OPRAWA
Niepozorna książka wybitnego kaznodziei, Sługi Bożego, abp Fultona Sheena traktuje o istocie katolickiego życia, czyli najważniejszym wydarzeniu w historii ludzkości – Mszy Świętej. 

"Wydaje się, że ostatnie dziesięciolecia mocnozachwiały naszą wiarę w prawdziwą obecność Jezusa w Eucharystii: rzadziej klękamy przed Najświętszym Sakramentem, ograniczyliśmy adorację.
(...) Autor zwraca przede wszystkim naszą uwagę na niezmienną istotę Najświętszej Ofiary, któranie jest zależna od drugorzędnych – choć ważnych – przepisów rubrycystycznych.

Ileż ta publikacja przyniesie korzyści czytelnikowi! Jak bardzo pomoże w uczestnictwiei zrozumieniu sprawowanych Misteriów, także dzisiaj! Doprawdy, niczego większego i świętszego – ponad Mszę Świętą – nie mają na ziemi chrześcijanie!"
bp Wiesław A. Mering, Ze Wstępu

Liczba stron: 100
Format: 11 x 16,5 cm
Oprawa: miękka ze złoceniami
Autor: abp Fulton J. Sheen

Dostępność: na magazynie

Cena: 12,40 zł
egz.

KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.FORMAT B5 OPRAWA TWARDA

KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.FORMAT B5 OPRAWA TWARDA
KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.FORMAT B5 OPRAWA TWARDA
Polecamy Państwu oryginalne wydanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Ukazanie się edycji typicznej Katechizmu w języku łacińskim pozwoliło edycjom narodowym na ostateczne przejrzenie i uzgodnienie tekstu z tym wydaniem. Dzięki temu także nowe wydanie Katechizmu Kościoła Katolickiego w języku polskim zostało dostosowane do wydania łacińskiego. Mamy nadzieję, że to wydanie jeszcze bardziej ułatwi rozumienie treści depozytu wiary zawartych w Katechiźmie.Opracowany po Soborze Watykańskim II Katechizm Kościoła Katolickiego przedstawia wiernie i w sposób uporządkowany nauczanie Pisma Świętego, Tradycji i Urzędu Nauczycielskiego Kościoła, a także duchowe dziedzictwo Ojców i Świętych Kościoła. Treść ujęta w nowy sposób odpowiada na pytania naszej epoki. Katechizm nie jest dokumentem magisterium Kościoła w tym samym sensie co np. encyklika czy konstytucja apostolska - zawiera bowiem prawdy już gdzie indziej podane i wyjaśnione, ale zawarte w nim treści posiadają zasadniczo status obowiązującej doktryny - zwłaszcza, że Katechizm Kościoła Katolickiego jest zatwierdzony przez Stolicę Apostolską, a w swym pełnym wydaniu zawiera szczegółowe przypisy powołujące się na tekst Pisma Świętego lub nauczanie Tradycji Kościoła.

ISBN: 978-83-7014-430-2
Data wydania: 2002
Format: 17x24cm
Liczba stron: 750
Oprawa: twarda

Dostępność: na magazynie

Cena: 83,00 zł
egz.

KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.MAŁY FORMAT. OPRAWA TWARDA

KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.MAŁY FORMAT. OPRAWA TWARDA
KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.MAŁY FORMAT. OPRAWA TWARDA
Wydanie specjalne z okazji Roku Wiary.
Mały, wygodny format. Dostępny z wklejką do wpisania dedykacji.

„W samej swojej strukturze Katechizm Kościoła Katolickiego przedstawia rozwój wiary, poruszając nawet wielkie kwestie życia powszechnego. Strona po stronie, odkrywa się, że to, co jest przedstawione, nie jest jakąś teorią, ale spotkaniem z konkretną Osobą, która żyje w Kościele.” Benedykt XVI Porta Fidei

ISBN: 978-83-7014-697-9
Data wydania: 2012
Format: B6
Liczba stron: 750
Oparawa: twarda

Dostępność: na magazynie

Cena: 55,40 zł
egz.

LUTER. CIEMNA STRONA REWOLUCJI

LUTER. CIEMNA STRONA REWOLUCJI
LUTER. CIEMNA STRONA REWOLUCJI
Kim był Marcin Luter? Reformatorem, który z miłości do prawdy wystąpił przeciw nadużyciom papiestwa? Czy rebeliantem, prekursorem późniejszych rewolucjonistów?

W ostatnich latach obraz Lutra uległ całkowitej przemianie. Za sprawą licznych wypowiedzi kardynałów Waltera Kaspera, Kurta Kocha czy Karla Lehmanna stał się z wolna nauczycielem wiary i wzorem do naśladowania dla katolików.

Co jest przyczyną tak całkowitej zmiany stanowiska Kościoła? Powody mogą być dwa. Albo odkrycie nieznanych pism reformatora, rzucających nowe światło na jego postawę, albo nowa interpretacja jego nauk.

Żadne nowe pisma Lutra się nie pojawiły.

Zatem powodem musi być nadanie wystąpieniu Lutra nowego znaczenia. Jeśli papież Franciszek ma rację, że w sporze o usprawiedliwienie Luter się nie pomylił, to znaczy, że w błędzie trwali ojcowie Soboru Trydenckiego. Podobnie dziwnie brzmi twierdzenie papieskie, że Luter nie chciał podziałów w Kościele skoro reformator nazywał papieża Antychrystem i chciał zniesienia Urzędu Nauczycielskiego.

Czyżby zatem obecny papież i jego najbliżsi współpracownicy byli, jak to logicznie wynika z ich słów, luteranami? O tym jest ta książka. O prawdziwej twarzy Marcina Lutra i o tym, czy obecne dążenie do jego rehabilitacji podyktowane jest dążeniem do prawdy czy też jest efektem zdrady.

Autor: Paweł Lisicki
Oprawa: zintegrowana
Liczba stron: 320
EAN: 9788380791695


Dostępność: na magazynie

Cena: 35,40 zł
egz.

MĄDROŚĆ EWANGELII

MĄDROŚĆ EWANGELII
MĄDROŚĆ EWANGELII
Ta wyjątkowa książka określana jest przez wielu jako dwudziestowieczne O Naśladowaniu Chrystusa. W Europie miała już kilkadziesiąt wydań a sprzedaż jej przekracza już kilkaset tysięcy egzemplarzy!

Została napisana dla Ciebie, abyś starał się rozwiązywać swoje problemy w świetle Mądrości Boga. Ceń sobie tę książkę. Ta książka pomaga żyć! Napisał ją ktoś, kto jak ty przeżył te same problemy i starał się je rozwiązać w świetle wieczności, traktując jako cenny skarb zasady postępowania świętych, którzy żyli na tym krótkim ziemskim wygnaniu z umysłem i sercem skierowanym ku niebu.
Stronice te, nie umniejszając wartości twych doczesnych obowiązków, pragnęłyby, abyś zaczął przeżywać prawdziwe wartości życiowe. Ukażą ci drogę życia i nauczą cię ścieżki mądrości; mądrości Ewangelii i życia. Staraj się wejść w samego siebie i usiłuj wznieść się duchem ponad rzeczy przemijające.
Nie znajdziesz w tej książce wzniosłych słów czy przekonywujących traktatów ludzkiej mądrości, ale orędzie Boskiej Mądrości objawionej przez Ducha.
Obyś mógł nauczyć się z tych stronic prawdziwej mądrości, mądrości serca, sądzę bowiem , że kto nie kocha, nic nie wie.
wyjaśnienie znaczenia, jakie te postacie posiadają w chrześcijańskiej wizji rzeczywistości, ukazanie ich funkcji antropologicznej, kosmologicznej, teologicznej i chrystologicznej.

Autor: Bersini Francesco
ISBN: 978-83-7485-022-3
Oprawa: twarda
Ilość Stron: 358
Format: 170x245


Dostępność: na magazynie

Cena: 38,40 zł
egz.

ODNOWA I POJEDNANIE REKOLEKCJE DLA KAPŁANÓW

ODNOWA I POJEDNANIE REKOLEKCJE DLA KAPŁANÓW
ODNOWA I POJEDNANIE REKOLEKCJE DLA KAPŁANÓW
Oddana w ręce czytelników książka „Odnowa i pojednanie”
to pozycja nietypowa. Są to rekolekcje wygłoszone do kapłanów.

Mają one formę wypowiedzi, która ze swej natury jest
słowem żywym, ekspresyjnym, a także zobrazowanym wieloma
anegdotami i historiami z życia autora.
Należy dodać, że miał on niezwykłą umiejętność prostego
przedstawiania spraw bardzo trudnych, wzbogacając swoje
mowy mnóstwem przykładów zaczerpniętych z literatury
i osobistego doświadczenia – co nadawało jego kazaniom znamię
lekkości.
Podejmowane ważkie zagadnienia teologiczne przekuwał
na celne wskazania duchowe i pouczenia moralne, co daje
czytającym te teksty współcześnie cenne wskazania dotyczące
wiary i właściwego postępowania.
Podczas jego przemówień nie sposób było się nudzić. Jego
styl oraz sposób mówienia wyprzedzał epokę i stał się wzorem
do naśladowania dla wielu kapłanów, którzy do tej pory wsłuchują
się w archiwalne nagrania jego audycji, kazań i programów
telewizyjnych.
Warto sięgnąć po tę pozycję, bo ma ona walor unikatowy,
nie tylko na polskim rynku wydawniczym, ale także światowym.
Rekolekcje mówione wprost do kapłanów mają wymiar
uniwersalny i są doskonałym uzupełnieniem naszej wiedzy
religijnej – przekazane w sposób przystępny, a zarazem dobitny.
Uświadamiają nam potrzebę przemiany życia i podążania
w stronę Światła, którym jest Chrystus – Skała będąca oparciem,
pozwalająca odrzucić żal, pretensje, strach, ból i agresję,
a wypełniająca człowieka radością, wewnętrzną siłą, mocą
i świętością.

Ks. dr Mirosław Włoch

Stan: Produkt nowy
ODNOWA I POJEDNANIE Rekolekcje dla Kapłanów
Fulton J. Sheen
Górna Grupa 2018 r.
Format: 130x200 mm
ISBN: 978-83-7192-523-8
Stron: 222

Dostępność: na magazynie

Cena: 23,40 zł
egz.

PROMOCJA - JESTEM POD JEGO SKRZYDŁAMI

PROMOCJA - JESTEM POD JEGO SKRZYDŁAMI
PROMOCJA - JESTEM POD JEGO SKRZYDŁAMI
Jeśli szukasz sensu, bratniej duszy, nauczyciela, sięgnij po książkę "Jestem pod Jego skrzydłami"- biografia ks. Jana Kaczkowskiego.
Książka ukazuje trudną drogę księdza Jana do kapłaństwa i w kapłaństwie, a także życie z chorobą w tle z tą, z którą zmagał się od lat, ale przede wszystkim diagnoza i leczeniem glejaka czwartego stopnia. Guz z dnia na dzień osłabiał młodego księdza z Pucka. Mimo choroby nie zostawił jednak swojej pracy w hospicjum. Sam stał się czytelnym znakiem, że można wszystko pokonać, kiedy się ma pewność „Pod jakimi skrzydłami się jest”. Pod treścią tej książki podpisać otwarcie może się każdy, ponieważ nie jest ona apoteozą, a rzetelnym przedstawieniem człowieka, z którego poglądami zgadzamy się lub nie, ale trudno odmówić logiki jego twierdzeniom - oczywiście w sprawach dotyczących bioetyki głównie, bo z założeniem hospicjum i postawą ks. Kaczkowskiego w śmiertelnej chorobie trudno dyskutować.
Książka zawiera rozmowę z tatą Józefem Kaczkowskim, ojciec zmarłego księdza Jana Kaczkowskiego dzieli się wspomnieniami o synu, opowiada o różnych etapach jego życia, problemach i ważnych decyzjach. Dziwił się, że „ fajtłapa”, bo tak go nazywał może stworzyć tak piękne dzieło, jakim jest hospicjum w Pucku. Często jeździli razem na wakacje. I podczas tych wyjazdów bardzo się do siebie zbliżyli. Pan Józef Kaczkowski wspominał, że syn nauczył go wtedy „ mądrze milczeć”. Byli razem ,ale jakby z osobna, każdy z własnymi myślami. Nie wszyscy wiedzą, że ojciec kapłana jest ateistą. A jednocześnie wspaniałym, prawym człowiekiem. Ojciec i syn wspaniale się uzupełniali i szanowali.Większość Polaków poznała księdza Jana jako onkocelebrytę znanego z ciętej riposty, błyskotliwego. Niewiele jednak wiadomo o jego drodze życiowej i doświadczeniach, które sprawiły że stał się takim człowiekiem, jakim było dane nam go poznać. A był przecież synem, bratem nastolatkiem, seminarzystą , wikariuszem, nauczycielem, studentem, wykładowcą, dyrektorem. I przede wszystkim dla wielu był także wzorem do naśladowania, niekwestionowanym autorytetem.
W książce nie zabraknie odniesień do sytuacji Kościoła. O polskim Kościele â ks. Jan Kaczkowski mówił z odwaga, szacunkiem i dystansem. Jan wskazywał, że społeczność kapłańska niczym nie różni się od innych grup społecznych. Cenił wielu kapłanów, kochał Boga i ludzi, kapłaństwo było jego powołaniem. Gdy zachorował na raka, do samego końca miał wsparcie bliskich i przyjaciół.
O emocjach towarzyszącym uczestnikom pogrzebu śp. ks. Jana Kaczkowskiego opowiada Piotr Kropidłowski- dziennikarz z Pucka, któremu Jan i Jego narzeczonej udzielił sakramentu małżeństwa. Tak jak ks. Jan Kaczkowski każdy ma swój " niebieski" wagon. Pytanie tylko, czy do niego wsiądzie...Poznaj życie księdza Jana, a odkryjesz siebie...

***
Nie miałem niestety okazji poznać osobiście ks. Jana. Jego osobę przybliżyła mi książka pt. "Jestem pod jego skrzydłami - biografia ks. Jana Kaczkowskiego".
Kiedyś usłyszałem, że ksiądz Jan jest drogowskazem na drodze do Boga. Drogowskazem może nieco niedoskonałym fizycznie, ale trzymającym się prosto i wskazującym drogę do wieczności. Świadectwo życia ks. Jana Kaczkowskiego sprawia, że ten "znak" jaśnieje i zachęca innych do przebycia tej drogi. On już nie jest znakiem - jest mistrzem drogi do Jezusa.
Jan nigdy nie tłumaczył choroby "wolą Bożą", ale przekonywał, że z Bogiem można przeżyć ją sensownie.
Jakże często towarzyszy nam odwieczne pytanie i cierpienie, śmierć dziecka, niewinnych ludzi... o tę tajemnicę Boga i Jego nieodgadnionych planów wobec nas. Postawa ks. Jana charakteryzowała się ujmującą pokorą. Niektórzy postrzegali go jako celebrytę, człowieka mającego "parcie na szkło", dla innych był niepodważalnym autorytetem, a nawet świętym. Kim był w rzeczywistości? Dlaczego ujął swoją niezwykłą osobowością tak wielu ludzi? Patrzmy na ten "znak" - poznajmy "Mistrza".
-Piotr Cyrwus (aktor)

Autor: Praca zbiorowa
Ilość stron: 172
Format: 125 x 195 mm, okładka miękka
Wydawca: BONUM VERBUM

Dostępność: na magazynie

Cena: 13,70 zł
egz.

PROMOCJA. HISTORIA KOŚCIOŁA W DATACH I FAKTACH

PROMOCJA. HISTORIA KOŚCIOŁA W DATACH I FAKTACH
PROMOCJA. HISTORIA KOŚCIOŁA W DATACH I FAKTACH
Historia Kościoła w datach i faktach to leksykon przybliżający czytelnikom ponad dwa tysiące lat dziejów chrześcijaństwa – od późnej starożytności do czasów współczesnych. Uwzględniono w nim wszystkie ważniejsze wydarzenia z historii Kościoła w powiązaniu z historią świata. Zostały one przejrzyście zestawione ze sobą w siedmiu działach, dzięki czemu można równolegle prześledzić chronologię faktów związanych z kształtowaniem doktryny, działalnością misyjną, losami najważ-niejszych zakonów, biografiami świętych czy rozwojem sztuki chrześcijańskiej. Na końcu książki znajduje się indeks osób ułatwiający wyszukiwanie wydarzeń dotyczących konkretnych postaci, które odegrały ważną rolę w dziejach Kościoła.

Odbiorcy:
- historycy, katecheci i wszyscy nauczyciele, którzy poszukują rzetelnych pomocy dydaktycznych, pomagających przystępnie przekazywać wiadomości
- osoby interesujące się historią – nie tylko historią Kościoła

Dlaczego warto przeczytać tę książkę:
- prezentując w przejrzystej formie najistotniejsze daty i fakty z historii Kościoła, ukazuje je na tle historii powszechnej, co pozwala dobrze zrozumieć rolę, jaką chrześcijaństwo odegrało
w dziejach świata
- wymienia ponad 3000 wydarzeń zestawionych w następujących działach: Historia świata; Działalność misyjna; Rozwój doktryny; Zakony, święci, duchowość; Kościół i społeczeństwo; Liturgia i życie chrześcijańskie; Chrześcijańska sztuka i muzyka – taki problemowy układ umożliwia szczegółowe omówienie poszczególnych aspektów historii Kościoła i jednocześnie uchwycenie różnorodnych zależności charakteryzujących ten proces
- wydanie oryginalne (niemieckojęzyczne) zaktualizowano i dodano do niego fakty z historii Kościoła
w Polsce, a także z historii Polski i powszechnej od roku 2008 do dnia dzisiejszego

Autor/Autorzy: oprac. wyd. polskiego: ks. dr Tomasz Gocel
Stron: 264
Oprawa: twarda
Format: 230x165 mm
ISBN: 978-83-7971-434-6
Rok wydania: 2017


Dostępność: na magazynie

Cena: 27,40 zł
egz.

PROMOCJA. NOWY SŁOWNIK TEOLOGII BIBLIJNEJ

PROMOCJA. NOWY SŁOWNIK TEOLOGII BIBLIJNEJ
PROMOCJA. NOWY SŁOWNIK TEOLOGII BIBLIJNEJ
Publikacja Nowego słownika teologii biblijnej to ważne wydarzenie w świecie polskiej biblistyki. Hasła umieszczone w dziele (kilkaset) przekazują najnowszą wiedzę naukową z zakresu teologii biblijnej, literatury i historii starożytnej. Publikację cechuje niezwykle wysoki poziom merytoryczny, co sprawia, że może ona pretendować do miana pomnika współczesnej biblistyki polskiej. Istotnym uzupełnieniem strony naukowo-literackiej słownika są piękne reprodukcje dzieł sztuki pochodzących z zasobów Muzeów Watykańskich.
Wszystkim, którzy wezmą do rąk Nowy słownik teologii biblijnej, życzę, aby odkrywając nowatorski charakter tej publikacji, znaleźli w niej prawdziwe źródło wiedzy, nowych inspiracji, a nade wszystko ważne przesłanki do myślenia biblijnego – myślenia natchnionego słowem Bożym (ks. prof. dr hab. Henryk Witczyk, redaktor naczelny Słownika).

Odbiorcy:
- katecheci i nauczyciele
- liderzy i uczestnicy ruchów chrześcijańskich
- pragnący mieć autentyczny kontakt ze słowem Bożym
- chcący obdarować drugą osobę bezcennym prezentem

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?
Czytelnik znajdzie w tej publikacji:
• kilkaset wnikliwie opracowanych haseł,
• całościową prezentację orędzia Pisma Świętego,
• rezultat pracy czołowych polskich biblistów,
• historyczną i teologiczną analizę wszystkich ksiąg biblijnych,
• aktualną bibliografię polskojęzyczną do każdego hasła,
• odwołania do starożytnych tekstów pozabiblijnych, w tym apokryfów
i literatury rabinackiej,
• użyteczne narzędzie duszpasterskie wpisujące się w nurt nowej ewangelizacji.

Autor/Autorzy: praca zbiorowa pod red. ks. prof. Henryka Witczyka
Stron: 1024
Oprawa: twarda, szyta
Format: 165 x 235 mm
ISBN: 978-83-7971-603-6
Rok wydania: 2017

Dostępność: na magazynie

Cena: 83,40 zł
egz.

PSALMY ZIEMI

PSALMY ZIEMI
PSALMY ZIEMI

Rozważania o tym, jak Bóg przemawia do nas poprzez przyrodęOd głębin oceanów aż po najdalsze galaktyki – cały wszechświat opowiada o wielkości i dobroci naszego Stwórcy.

Najnowsza książka Francine Rivers to zbiór rozważań na każdy tydzień roku o cudach otaczającej nas przyrody. Autorka licznych bestsellerów po raz pierwszy w swej pisarskiej karierze dzieli się tak osobistymi zapiskami i refleksjami. Zaprasza czytelników do wspólnego odkrywania Bożych tajemnic w skarbach natury i przekonuje, że świadome rozpoznawanie śladów obecności Boga w Jego stworzeniu może naprawdę zmienić nasze życie.

Każdemu rozważaniu towarzyszą zachwycające zdjęcia, cytaty z Pisma Świętego, inspirujące wskazówki i zachęta do modlitwy.

Francine Rivers jest autorką bestsellerowych powieści, wielokrotnie nagradzaną na świecie i w Polsce – m.in. Nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS, a także Złotym Medalem Stowarzyszenia Wydawców Chrześcijańskich ECPA i prestiżową nagrodą RITA. Jej książki zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków – wśród polskich czytelników szczególną popularnością cieszą się powieści takie jak Potęga miłości i Dziecko pokuty, a także fascynująca saga Rodowód Łaski o pięciu kobietach wymienionych w biblijnej genealogii Jezusa Chrystusa.

Autor: Francine Rivers
Format: 162 x 213 mm
Oprawa twarda
Ilość stron: 224

Dostępność: na magazynie

Cena: 42,00 zł
egz.

ROZWAŻAJ I GŁOŚ... WG ŚW.ŁUKASZA

ROZWAŻAJ I GŁOŚ... WG ŚW.ŁUKASZA
ROZWAŻAJ I GŁOŚ... WG ŚW.ŁUKASZA
Łukasz jest jedynym Ewangelistą, który wyraźnie przyznaje, że nie widział Jezusa. Dlatego odwołuje się do tych, którzy Go widzieli, godząc się na niezbędne historyczne pośrednictwo, jakim jest tradycja. Słuchając słowa tych, którzy widzieli, my również możemy zawierzyć Panu i zjednoczyć się z Nim. Ewangelia Łukaszowa to przesłanie miłosierdzia, ponieważ pokazuje nam Boga zwracającego szczególną uwagę na grzeszników i ubogich.

Niniejsza książka jest jednym z najważniejszych komentarzy pomocnych w zrozumieniu tej Ewangelii. Wyróżnia się głęboką wiedzą, zwięzłością, prostotą i przejrzystością. Prezentowany tekst prowadzi Czytelnika za rękę i pomaga mu stawiać pierwsze kroki w lectio divina.

Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2015
Oprawa: twarda
Liczba stron: 576
Wymiary: 170x245 mm
Waga: 0.95 kg
ISBN: 978-83-7485-250-0
Autor: Silvano Fausti SJ, Vincenzo Canella
Tłumacz: Lucyna Rodziewicz-Doktór

Dostępność: na magazynie

Cena: 68,70 zł
szt.

ROZWAŻAJ I GŁOŚ...WG ŚW.MARKA

ROZWAŻAJ I GŁOŚ...WG ŚW.MARKA
ROZWAŻAJ I GŁOŚ...WG ŚW.MARKA
Wiara żydowsko - chrześcijańska nie jest ideologią, którą należałoby przekazywać w ramach doktryn teoretyczno - praktycznych, ani oświeceniem, które można by nabyć przy pomocy technik duchowych, ani też misterium, które można by zgłębić przy pomocy formuł czy szczególnych rytów. Jest historycznym ukazaniem się Boga, który zechciał się objawić w dziejach pewnego narodu i w ciele Jezusa.

Cała Biblia jest jedną wielką katechezą narracyjną, która przedstawia to, co Bóg uczynił i to, czym stał się dla mnie. Jest historią, która żyje we wspomnieniu i przekazywana jest przez opowiadanie. Wierzący, słuchając tej historii, osobiście ją przeżywa. Ewangelista Marek, przekazując na piśmie historię Jezusa, włącza się w tradycję katechezy narracyjnej. Pragnie doprowadzić do kontemplacji Boga – ukrzyżowanej miłości, co stanowi właśnie „Ewangelię” czyli dobrą nowinę.

Książka ta, to jeden z najważniejszych komentarzy pomocnych dla zrozumienia Ewangelii wg św. Marka i jej wartości dla naszej wiary. Jest owocem wieloletnich doświadczeń i refleksji nad Ewangelią jako katechezą narracyjną.

Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2010
Oprawa: twarda
Liczba stron: 592
Wymiary: 170x245 mm
Waga: 1.08 kg
ISBN: 978-83-7485-037-7
Autor: Silvano Fausti SJ
Tłumacz: Bruno Adam Gancarz OFMConv

Dostępność: na magazynie

Cena: 68,90 zł
egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony