BIBLIJNA ZGADUJ-ZGADULA. QUIZ NA TEMAT NOWEGO TESTAMENTU

BIBLIJNA ZGADUJ-ZGADULA. QUIZ NA TEMAT NOWEGO TESTAMENTU
BIBLIJNA ZGADUJ-ZGADULA. QUIZ NA TEMAT NOWEGO TESTAMENTU
Zabawa jest narzędziem komunikacji najbardziej odpowiadającym naturze dziecka. Elementy zabawy podczas katechezy umożliwiają przyswajanie treści wiary, ich przeżywanie i doświadczanie.

Gra w pytania i odpowiedzi jest zawsze atrakcyjna dla dzieci. „Biblijna zgaduj-zgadula” to prosta pomoc, przydatna do skupiania uwagi i zachęcająca do zapamiętywania podstawowych wiadomości biblijnych.

Odbiorcy:
– katecheci pragnący uzupełnić i uatrakcyjnić zajęcia;
– animatorzy prowadzący koła biblijne;
– wszyscy, którzy uważają, że wiedzę na temat Biblii warto przekazywać w ciekawy sposób.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książeczkę?
- zawiera 144 pytania zamknięte dotyczące Nowego Testamentu, które wzbogacą warsztat dydaktyczny katechetów i animatorów,
- nie zajmuje dużo miejsca. Idealna do kieszeni, teczki i torebki. Można ją zabrać ze sobą do szkoły, na spotkanie parafialne czy zajęcia w terenie.

Dostępność: na magazynie

Cena: 9,30 zł
egz.

CZEKAM NA CIEBIE, PANIE JEZU. ZESTAW DLA KATECHETY - KPL. DO 12 DZIENNICZKÓW MOJE PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ.

CZEKAM NA CIEBIE, PANIE JEZU. ZESTAW DLA KATECHETY - KPL. DO 12 DZIENNICZKÓW
MOJE PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ.
CZEKAM NA CIEBIE, PANIE JEZU. ZESTAW DLA KATECHETY - KPL. DO 12 DZIENNICZKÓW MOJE PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ.
Niniejsza książeczka stanowi integralną część dzienniczka „Czekam na Ciebie, Panie Jezu. Moje przygotowanie do I Komunii Świętej”. Zamieszczono w niej zestaw naklejek nagradzających udział dziecka w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych oraz znajomość małego katechizmu – zawiera komplet naklejek wystarczający dla 12 uczniów.

Odbiorcy:
- katecheci pragnący w atrakcyjny sposób zachęcić dzieci pierwszokomunijne do udziału w celebracjach
i nabożeństwach,
- duszpasterze poszukujący skutecznych metod rozbudzenia u dzieci potrzeby praktyk religijnych.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę:
- w atrakcyjny sposób nagradzają pracę dziecka przygotowującego się do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej przez udział w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych oraz naukę małego katechizmu

Autor/Autorzy: oprac. Ewelina Parszewska
Stron: 48 stron z naklejkami
Oprawa: miękka
Format: 110x165 mm
ISBN: 978-83-7971-599-2
Rok wydania: 2017


Dostępność: na magazynie

Cena: 13,60 zł
egz.

DZIECI MARYI - MATERIAŁY FORMACYJNE T. I

DZIECI MARYI - MATERIAŁY FORMACYJNE T. I
DZIECI MARYI - MATERIAŁY FORMACYJNE T. I
Pierwszy tom materiałów formacyjnych przygotowanych przez Duszpasterstwo Dzieci Maryi Diecezji Gliwickiej, opracowanych i zredagowanych przez p. Henrykę Andrzejczak, zawiera gotowe konspekty spotkań dla parafialnych grup Dzieci Maryi.
Są to materiały o następującej tematyce:
I. Modlitwy maryjne
II. Kobiety biblijne
III. Wezwania maryjne

Format: 145x205
Rodzaj: okładki Miękka
Stron: 216
Autorzy: Duszpasterstwo Dzieci Maryi Diecezji Gliwickiej
Rok wydania: 2018
Wydanie: II poprawione
ISBN: 978-83-7342-614-6

Dostępność: na zamówienie

Cena: 21,40 zł
egz.

KATECHIZM BIERZMOWANYCH

KATECHIZM BIERZMOWANYCH
KATECHIZM BIERZMOWANYCH
Ks. T. Sinka
Opracowanie przeznaczone szczególnie dla osób przygotowujących się do bierzmowania, podczas którego Duch Święty udziela się człowiekowi ochrzczonemu jako Dar. Podział:
1) wiara; liturgia (ze szczególnym uwzględnieniem sakramentów);
2) zasady życia chrześcijańskiego;
3) modlitwa, jako nieodzowny element życia chrześcijańskiego.
10 x 14 cm; str. 112

Dostępność: na magazynie

Cena: 4,40 zł
egz.

KATECHIZMOWE ŁAMIGŁÓWKI

KATECHIZMOWE ŁAMIGŁÓWKI
KATECHIZMOWE ŁAMIGŁÓWKI
zy uczenie się katechizmu musi być trudne? Nic podobnego! Trzeba tylko sięgnąć po coś, co sprawi, że nauka będzie przyjemnością i świetną zabawą, a nie tylko wykuwaniem na pamięć kolejnych regułek. Takie właśnie zadanie ma pełnić ta książka.

Znajdziecie w niej wiele krzyżówek, łamigłówek, quizów, przeskakiwanek i innych zabaw, dzięki którym dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej z łatwością zapamiętają prawdy katechizmowe. Zabawy znakomicie nadają się na katechezę i mogą być wykorzystane jako metody aktywizacyjne. Posłużą także rodzicom, którzy pomagają dzieciom w przygotowaniu do pierwszego przystąpienia do sakramentu Eucharystii.

Autor: Michał Wilk (opr.)
Oprawa: miękka
Ilość stron: 64
Format: 165x235
Rok wydania: 2016

Dostępność: na magazynie

Cena: 8,90 zł
egz.

KAZANIE NA AREOPAGU TW KAROL WOJTYŁA

KAZANIE NA AREOPAGU TW
KAROL WOJTYŁA
KAZANIE NA AREOPAGU TW KAROL WOJTYŁA
Wielka Katecheza Karola Wojtyły.
Pierwsze wydanie odnalezionego dzieła inspirowanego mową św. Pawła na Areopagu.
Niezwykła książka opublikowana w 40-lecie wyboru na papieża.


Książka, która właśnie trafia w ręce czytelników, to publikacja wyjątkowa – pierwsze opracowanie zapomnianych na wiele lat tekstów Karola Wojtyły. Zapisane odręcznie kartki zostały odnalezione i ukazują się jako spójne dzieło równo 40 lat po tym, jak w październiku 1978 roku arcybiskupa krakowskiego Karola Wojtyłę wybrano na papieża.

Udało się odtworzyć najważniejsze okoliczności powstania tego dzieła. Wiadomo, że pod koniec 1963 roku Karol Wojtyła wraz z innymi uczestnikami Soboru Watykańskiego II po zakończeniu drugiej sesji obrad odbył pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Po drodze wędrowcy odwiedzili Grecję, a jednym z przystanków był ateński Areopag. To właśnie w tym miejscu 2 tysiące lat wcześniej św. Paweł z Tarsu wygłosił kazanie, o czym mowa jest w Dziejach Apostolskich:

Mężowie ateńscy – przemówił Paweł, stanąwszy w środku Areopagu – widzę, że jesteście pod każdym względem bardzo religijni. Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości jedną po drugiej, znalazłem też ołtarz z napisem „Nieznanemu Bogu”. Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając.

Karol Wojtyła zauroczony greckimi zabytkami, a przede wszystkim będąc pod wrażeniem doniosłości dokonań soboru, powrócił myślami na Areopag kilka lat później – w 1965 lub na początku 1966 roku – i zaczął spisywać swoje rozważania. Oddaje się biblijnej medytacji, podąża śladami św. Pawła i słowo po słowie analizuje kazanie Apostoła wygłoszone do Ateńczyków. Tak powstaje cykl 13 lekcji, w centrum których znajduje się ołtarz z napisem „Nieznanemu Bogu”.

Wartość katechez przyszłego papieża jest ogromna. To teksty ponadczasowe, które z upływem lat tylko zyskują na sile i aktualności. Znawcy historii Kościoła znajdą tu wiele tematów, które wyznaczały charakter pontyfikatu Jana Pawła II. Arcybiskup krakowski rozmyśla o prawdzie, wolności i relacji chrześcijaństwa wobec innych religii. Przede wszystkim jednak biblijne medytacje służą odkryciu istoty religii i wiary. Karol Wojtyła po raz kolejny jawi się w tych tekstach jako mistrz lektury Pisma Świętego – zaprasza do wędrówki w głąb siebie i odkrywania prawdy. Podobnie jak dawno temu św. Paweł powoli i cierpliwie prowadzi czytelników oraz słuchaczy ku najważniejszym pytaniom, jakie ludzkość może postawić.

Lektura tekstów katechez była dla mnie osobiście podróżą w jakże żywe wspomnienia papieża pogrążonego w Bogu. Głębia katechez odzwierciedla doskonale to jego niesamowite spojrzenie na świat z perspektywy wspólnoty z Ojcem, Synem i Duchem Świętym.

Fragment wstępu ks. kardynała Stanisława Dziwisza

Biblijne źródło, istotna obecność tradycji Kościoła i wielkich dziejów myśli filozoficznej, pełen wiary opis sakramentalnej liturgii - to wszystko w organicznej jedności stanowi strukturę i poszczególne warstwy katechez Wojtyły, które jako całość można nazwać jego autorską Wielką Katechezą. Ze względu na jej konstrukcję, syntetyczność i skrótowość, szerokość i głębię spojrzenia trzeba stwierdzić, iż mamy tu do czynienia z jednym z najważniejszych dzieł biskupa z Krakowa. Bez wątpienia katecheza ta stanowić będzie cenne narzędzie nie tylko w myśleniu o wierze, ale i w jej przekazywaniu w czasach, kiedy Bóg na nowo stał się dla wielu „Bogiem nieznanym”. Każdy, kto dzisiaj staje oko w oko z wyzwaniami współczesnego świata i chce w nim mówić o Bogu, prowadząc od konkretnej sytuacji Jego zaćmienia i zapoznania wśród ludzi do rozpoznania, powinien poświęcić wiele uwagi temu, co i jak Wojtyła zapisał w swoich katechezach. Wielka Katecheza bowiem to nie tylko intelektualna przygoda odkrywania prawdy chrześcijaństwa, ale i praktyczny przewodnik, jak dzisiaj mówić o Bogu.
ks. Robert J. Woźniak, Wielka Katecheza Karola Wojtyły – wprowadzenie teologiczne


Wydanie: I
Data premiery: październik 2018
Format: 165x240 mm
Formaty: EPUB MOBI
Zabezpieczenia: watermark
Oprawa: twarda
Liczba stron: 168
ISBN: 978-83-08-06499-3

Dostępność: na magazynie

Cena: 36,70 zł
egz.

KOMPENDIUM KKK MAŁY FORMAT

KOMPENDIUM KKK MAŁY FORMAT
KOMPENDIUM KKK MAŁY FORMAT
Dzieło to prezentuje w prosty i interesujący spo­sób całość orędzia chrześcijańskiego, ukazując zagadnienia wiary chrześcijańskiej przezna­czone współczesnego człowieka. Kompendium z odwagą podejmuje wielkie pro­blemy współczesności, odwołując się do roz­woju nauk, roli sumienia oraz praw człowieka. Dzieło jawi się jako aktualny, pewny i solidny sposób ukazania wiary chrześcijańskiej dzisiaj – przyjmując jakby formę dialogu między mistrzem a uczniem. Zawiera 15 pięknych reprodukcji dzieł sztuki, pochodzących z różnych epok i stylów sztuki chrześcijańskiej, opatrzonych komentarzami, które stanowią swoiste introdukcje do poszcze­gólnych części dzieła.

Autor/Autorzy: praca zbiorowa
Stron: 240
Oprawa: twarda, z obwolutą, złocenia
Format: 122x168 mm
ISBN: 9788374423007

Dostępność: na magazynie

Cena: 10,90 zł
egz.

MAŁY KATECHIZM

MAŁY KATECHIZM
MAŁY KATECHIZM
Przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. W pracach redakcyjnych uwzględniono założenia Ogólnopolskiego Programu Katechetycznego oraz sugestie księży ikatechetów. Za podstawę opracowania posłużył znany wszystkim "Mały Katechizm" diecezji opolskiej.

Jest bardzo praktyczny, gdyż łączy w sobie elementy podręcznika oraz zeszytu ćwiczeń ucznia. Obok przystępnego dla dziecka tekstu jest cała gama ćwiczeń pozwalających dziecku interaktywnie przyswajać sobie prawdy wiary. Podręcznik ten przeznaczony jest do katechezy w szkole oraz katechezy przyparafialnej.

Format: 165 x 204 mm
Rodzaj okładki: Miękka
Stron: 226
Autorzy: kapłani diecezji opolskiej
Rok wydania: 2011
Wydanie: II studyjne

Dostępność: na magazynie

Cena: 22,40 zł
egz.

MAŁY RYTUAŁ RODZINNY

MAŁY RYTUAŁ RODZINNY
MAŁY RYTUAŁ RODZINNY
Mały rytuał rodzinny. Rok rodziny katolickiej

Książka zawiera opis najważniejszych zwyczajów i tradycji religijnych w ciągu roku liturgicznego. Doskonała propozycja na prezent na różne okazje. Książka zawiera wiele ciekawych informacji (noty hagiograficzne świętych i błogosławionych, historie wprowadzania świąt liturgicznych do kalendarza), które przydadzą się także uczniom przygotowującym się do katechezy.

Ilość stron: 208 str.,
Format: 165x200 mm
Rodzaj oprawy: oprawa twarda

Dostępność: na magazynie

Cena: 24,50 zł
egz.

MOJA WIARA. KATECHIZM OBRAZKOWY DLA DZIECI

MOJA WIARA. KATECHIZM OBRAZKOWY DLA DZIECI
MOJA WIARA. KATECHIZM OBRAZKOWY DLA DZIECI
Jak budzić w dziecku wiarę i jak pokazywać mu wielką miłość Boga? Opowiadając prostymi słowami wspaniałe historie biblijne i pokazując piękne ilustracje. A gdy dodamy do tego krótkie, zrozumiałe nawet dla maluchów objaśnienia dotyczące chrześcijańskich świąt i sakramentów, otrzymamy idealny katechizm w obrazkach.

Od maleńkiego Bóg kocha cię jak najlepszy ojciec. Możesz usłyszeć Jego słowa, poznać Go i pokochać z całego serca: On cię zaprasza, byś dołączył do wielkiej historii niekończącej się miłości. To jest książka, która opowie ci tę wspaniałą historię. Oglądaj piękne ilustracje, otwieraj szeroko uszy. Poznasz przygody ludzi, którzy ukochali Boga przed tobą, jak Noe, Abraham, Mojżesz, Dawid… Poznaj lepiej Jezusa. Spójrz na Niego, kiedy jest małym dzieckiem i żyje w rodzinie razem z Maryją i Józefem. Słuchaj Go, jak ogłasza Dobrą Nowinę o miłości Boga. Zobacz, jak Jezus oddaje swoje życie z miłości do nas. Poznaj również sakramenty Kościoła: będą ci towarzyszyć przez całe życie, ponieważ Bóg chce dać ci siłę do kochania. Świętuj razem z rodziną i całym ludem Bożym ważne momenty życia Jezusa, które nadają rytm życiu i modlitwie chrześcijan… (fragment)

Odbiorcy:
– dzieci, które z radością będą sięgać po zawarte w katechizmie piękne, ciepłe ilustracje,
– rodzice, opiekunowie i dziadkowie, którzy chcą obudzić w dziecku wiarę i pokazywać mu wielką miłość Boga.

Dlaczego warto nabyć tę książkę:
– zawiera opowiedziane prostymi słowami wspaniałe historie biblijne,
– rodzice i dzieci znajdą w niej wiele krótkich, zrozumiałych nawet dla maluchów objaśnień dotyczących chrześcijańskich świąt i sakramentów,
– to doskonały pomysł na podarunek dla małego chrześcijanina.

Autor/Autorzy: Maïte Roche
Stron: 96
Oprawa: twarda, kolorowe ilustracje
Format: 175x190 mm
ISBN: 978-83-7971-515-2
Rok wydania: 2017
Wiek czytelnika: 3+
Tłumaczenie: Bogusław Nosek


Dostępność: na magazynie

Cena: 24,40 zł
egz.

O PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ BEZ STRESU

O PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ BEZ STRESU
O PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ BEZ STRESU
Książka stanowi zbiór wygłoszonych katechez, stanowiących pomoc nie tylko dla duszpasterzy, ale i dla rodziców. Został więc poszerzony zakres treści, aby w rozważaniach były zawarte informacje o rozwoju psychicznym dziecka przygotowującego się do sakramentu spowiedzi i Eucharystii, specyfice spostrzegania przez niego świata, rozmawiania z nim na temat Boga, sumienia, choroby. Drugim obszernym tematem opracowanym w tej pozycji, stała się dla autorów rodzina. Zwrócono uwagę na cechy, które pomagają w jej prawidłowym funkcjonowaniu jak chociażby: właściwa komunikacja, bliskość emocjonalna, granice, wartości i zasady, wypracowane tradycje. Trzecia część została poświęcona rozważaniom na temat wiary w życiu rodziny. Stąd też miejsce na katechezę o potrzebie modlitwy, o cierpieniu i chorobie, dojrzałej wierze. Na prośbę rodziców w książce znalazły się rozważania o Dekalogu, rachunku sumienia dla dorosłych, funkcjonowaniu rodzin niepełnych, ponownych związkach i samotnych rodzicach. Po każdym rozważaniu zostało umieszczone „zadanie domowe" - dla rodziców, dzieci oraz propozycja wspólnej modlitwy w domu a także wypis literatury, do której można sięgnąć, aby rozszerzyć zakres wiadomości z poruszanego wcześniej tematu.

Redakcja: Ks. Piotr Stolecki, Ks. Marek Wilczewski
Format: 145x205 mm
Stron: 192

Dostępność: na magazynie

Cena: 22,80 zł
egz.

PAN BÓG DZIECIAKÓW ROK A

PAN BÓG DZIECIAKÓW ROK A
PAN BÓG DZIECIAKÓW ROK A
Homilie niedzielne i świąteczne dla dzieci na rok A

Niniejszy zbiór homilii został opracowany jako pomoc w przygotowaniu dzieci do przyjęcia słowa Bożego. Każda homilia zawiera element pobudzający dziecięcą aktywność. Proponowane zabawy, konkursy czy opowiadania wiążą Ewangelię ze współczesnym życiem, ponadto pomagają dłużej zapamiętać poruszane problemy. Większość tych form została zaprojektowana w ten sposób, aby skrócić do minimum czas potrzebny na znalezienie niezbędnych pomocy. Poszczególne jednostki podzielone zostały na mniejsze części w celu zwiększenia przejrzystości tekstu i uwypuklenia głównych motywów. Zamieszczone pod homilią cytaty nie są najczęściej przeznaczone do bezpośredniego wykorzystania w pracy z dziećmi, a raczej do osobistej refleksji lub dla osób dorosłych obecnych na Mszy.

SPIS TREŚCI:
Słowo wstępne (5)
1. niedziela Adwentu
Droga do Jezusa (7)
2. niedziela Adwentu
Kto kradnie Jezusa? (13)
3. niedziela Adwentu
Znaki Chrystusa (20)
4. Niedziela Adwentu
Najważniejsza potrawa (27)
Uroczystość Narodzenia Pańskiego
Słowo Ojca (34)
Święto św. Szczepana
Drzewo męczennik (41)
Niedziela Świętej Rodziny
Najbiedniejszy z ludzi (47)
Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
Imię Jezus (54)
Uroczystość Objawienia Pańskiego
Najcenniejszy dar (60)
Święto Chrztu Pańskiego
Co nam daje chrzest? (66)
1. niedziela Wielkiego Postu
Kusiciel (72)
2. niedziela Wielkiego Postu
Odwagi, nie lękaj się! (78)
3. niedziela Wielkiego Postu
Prawdziwi czciciele (84)
4. niedziela Wielkiego Postu
Oczy serca (90
5. niedziela Wielkiego Postu
Pozwólcie mu chodzić! (97)
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
Umarł dla każdego (105)
Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego
Najlepsze jest przed nami (113)
Poniedziałek w oktawie Wielkanocy
Świadkowie zmartwychwstania (120)
2. niedziela Wielkanocy – Niedziela Miłosierdzia Bożego
Miłosierdzie (127)
3. niedziela Wielkanocy
Wyjaśniał im Pisma (133)
4. niedziela Wielkanocy
Chrystus jest bramą (141)
5. niedziela Wielkanoc
Droga, prawda, życie (147)
6. niedziela Wielkanocy
Zachować przykazania (154)
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
Ślady na ziemi (160)
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
Światło i ciepło (166)
2. niedziela zwykła
Najlepszy z baranków (173)
3. niedziela zwykła
Najlepszy apostoł (179)
4. niedziela zwykła
Znaki na drogę do nieba (185)
5. niedziela zwykła
Cukier zamiast soli (192)
6. niedziela zwykła
Sprawiedliwość według Ewangelii (198)
7. niedziela zwykła
Poprzeczka zawieszona wysoko (205)
8. niedziela zwykła
Wierzyć i pracować (212
9. niedziela zwykła
Dom na skale (218)
10. niedziela zwykła
Do czego jestem powołany? (224)
11. niedziela zwykła
Kto do seminarium? (230)
12. niedziela zwykła
Na kim ci bardziej zależy? (236)
13. niedziela zwykła
Znaki Bożej obecności (241)
14. niedziela zwykła
Słodki ciężar (247)
15. niedziela zwykła
Trzydzieści, sześćdziesiąt, sto (253)
16. niedziela zwykła
Skąd się biorą źli ludzie? (258)
17. niedziela zwykła
Prawdziwy skarb (263)
18. niedziela zwykła
Weź moje chleby (268)
19. niedziela zwykła
Rozum i wiara (274)
20. niedziela zwykła
Wielka miłość (280)
21. niedziela zwykła
Piotr i jego następcy (286)
22. niedziela zwykła
Skok wiary (292)
23. niedziela zwykła
Jak rozwiązać ten problem? (298)
24. niedziela zwykła
Przebaczenie (303)
25. niedziela zwykła
Inna sprawiedliwość (309)
26. niedziela zwykła
Z jakiego jesteś plemienia? (314
27. niedziela zwykła
Zgubione, znalezione (320)
28. niedziela zwykła
Strój weselny (326)
29. niedziela zwykła
Kto pod kim dołki kopie… (332)
Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła (Ostatnia niedziela października)
Skała i skałki (338)
31. niedziela zwykła
Samochwała (343)
32. niedziela zwykła
Nazbierać na zapas (349)
33. niedziela zwykła
Rozmnażanie talentów (356)
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Uczynki miłosierne (362)
Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
Potrzebna trójka (368)
Uroczystość NMP Królowej Polski
Królowa i matka (375)
Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Piotr i Paweł (382)
Uroczystość Wniebowzięcia NMP
Najtrudniejsza lekcja (388)
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
Udowodnić miłość (394)
Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
Był taki dzień (400)
Uroczystość Wszystkich Świętych
Ryzyko (405)
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
Modlitwa za zmarłych (410)
Źródła cytatów zamieszczonych w myślach do refleksji (416)

Autor: ks. Janusz Stańczuk
Format: 145x202 mm
Ilość stron: 432
Oprawa: broszura sztancowana
ISBN: 978-83-7919-05503

Dostępność: na magazynie

Cena: 33,50 zł
egz.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA WIELKIM ŚWIĘTEM RODZINY - RODZICE CZ.2 wydanie kolorowe

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA WIELKIM ŚWIĘTEM RODZINY - RODZICE CZ.2
wydanie kolorowe
PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA WIELKIM ŚWIĘTEM RODZINY - RODZICE CZ.2 wydanie kolorowe
Pierwsza Komunia Święta wielkim świętem rodziny - rodzice - ks. Kazimierz Panuś, ks. Tadeusz Panuś, ks. Stanisław Szczepaniec

Przygotowane przez zespół specjalistów, pomoce dla katechetów i rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Część druga to książeczka dla każdej rodziny zawierająca kompendium wiedzy o naszej wierze, o sakramencie pokuty (wraz z propozycją rachunku sumienia dla rodziców) oraz o Eucharystii.

Ilość stron: 82 s.
Format: 10 x 20 cm
ISBN: 978-83-7422-245-7

Dostępność: na magazynie

Cena: 8,10 zł
egz.

PIERWSZE PIĄTKI M-CA KSIĄŻECZKA .

PIERWSZE PIĄTKI M-CA KSIĄŻECZKA .
PIERWSZE PIĄTKI M-CA KSIĄŻECZKA .
Książeczka umożliwiająca kontrolowanie przez dziecko odprawianego Nabożeństwa 9 pierwszych piątków miesiąca.
Posiada miejsce na wpisanie danych dziecka, podpisy spowiednika.

Wymiary: 7 x 10 cm.
Wydawnictwo: WDR

Dostępność: na magazynie

Cena: 1,60 zł
egz.

PROMOCJA. Z ORTOGRAFIĄ NA TY ZESZYT 1 "Ó" CZY "U"?

PROMOCJA. Z ORTOGRAFIĄ NA TY ZESZYT 1 "Ó" CZY "U"?
PROMOCJA. Z ORTOGRAFIĄ NA TY ZESZYT 1 "Ó" CZY "U"?
Proponowane przez autorkę metody nauczania ortografii umożliwiają uczniom przyswojenie zasad pisowni w atrakcyjny, pozbawiony stresu sposób. Dają możliwość przekształcenia żmudnej, trudnej nauki, jaką z pewnością jest ortografia, we wspaniałą zabawę . Radość wynikająca z pokonywania trudności i możliwości osiągnięcia sukcesu jest motywacją do bezbłędnego pisania. To metody samosprawdzające, porządkujące, utrwalające zdobyta wiedzę. Gwarantują dobre opanowanie zasad ortograficznych a ich skuteczność potwierdza coraz liczniejszy udział uczniów w konkursach ortograficznych i zajmowanie w nich znaczących miejsc.
Małgorzata Różewicz Dubiel, wieloletni nauczyciel nauczania zintegrowanego

Wydawnictow: Hurtownia Misericordia i Drukarnia Archidiecezjalna w Katowicach
Okładka: miękka
Ilosć stron: 120

Dostępność: na magazynie

Cena: 18,00 zł
egz.

PRZY OŁTARZU PANA

PRZY OŁTARZU PANA
PRZY OŁTARZU PANA
Książka opracowana, jako forma zwięzłego przewodnika i podręcznika. Skierowana do ministrantów po to by ubogaciła ich wiedzę i jeszcze z większym pożytkiem pozwala pełnić służbę blisko Pańskiego stołu.

Autor: Elmar NĂźbold, Eugeniusz Stencel
Rok wydania: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 95
Format: 120 x 195

Dostępność: na magazynie

Cena: 7,30 zł
egz.

PRZYBĄDŹ DUCHU ŚWIĘTY -1rok .

PRZYBĄDŹ DUCHU ŚWIĘTY -1rok .
PRZYBĄDŹ DUCHU ŚWIĘTY -1rok .
Dzienniczek kandydata do bierzmowania ilustruje roczny okres przygotowań do tego sakramentu. Przedstawia czytelny obraz uczestnictwa kandydata w życiu wspólnoty parafialnej, jego uczestnictwo we Mszy św. I nabożeństwach, zawiera także arkusze ocen i miejsce na opinie katechety.

Oprawa: Miękka
Ilość stron: 24
Format: 10 x 14 cm

Dostępność: na magazynie

Cena: 1,60 zł
egz.

PRZYBĄDŹ DUCHU ŚWIĘTY -3lata .

PRZYBĄDŹ DUCHU ŚWIĘTY -3lata .
PRZYBĄDŹ DUCHU ŚWIĘTY -3lata .
Przybądź Duchu Święty Dzienniczek kandydata do bierzmowania - ilustruje trzy letni okres przygotowań do tego sakramentu. Przedstawia obraz uczestnictwa kandydata w życiu wspólnoty parafialnej, jego uczestnictwo we Mszy św. I nabożeństwach, zawiera arkusze ocen i miejsce na opinie katechety.

Format: 100x140
Stron: 32

Dostępność: na magazynie

Cena: 1,80 zł
egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony