Inne

50 KRZYŻÓWEK BIBLIJNYCH. NOWY TESTAMENT

50 KRZYŻÓWEK BIBLIJNYCH. NOWY TESTAMENT
50 KRZYŻÓWEK BIBLIJNYCH. NOWY TESTAMENT
Książka zawiera trzynaście metod ciekawego sposobu opowiadania; strategie, które można by nazwać metodami aktywnego słuchania. Są to zabawy, ćwiczenia i dynamiki, dzięki którym dzieci będą słuchać opowieści na temat Nowego Testamentu z uwagą i zainteresowaniem. Obok krzyżówek podajemy sigla biblijne –odnośniki do odpowiednich fragmentów Nowego Testamentu. Krzyżówki dają sprawdzają, co dzieci zapamiętały z opowiedzianej historii. Zadania weryfikują wiadomości, przypominają imiona bohaterów opowieści i najważniejsze nazwy geograficzne, systematyzują fakty… Są to krzyżówki różnego typu: klasyczne, z hasłem, krzyżówki-puzzle, krzyżówki-ślimaki, wirówki i inne.

Autor: Adam Ligęza, Michał Wilk
Oprawa: miękka
Ilość stron: 88
Format: 140x200
ISBN: 978-83-7482-298-5
Rok wydania: 2016

Dostępność: na magazynie

Cena: 9,30 zł
egz.

50 KRZYŻÓWEK BIBLIJNYCH. STARY TESTAMENT

50 KRZYŻÓWEK BIBLIJNYCH. STARY TESTAMENT
50 KRZYŻÓWEK BIBLIJNYCH. STARY TESTAMENT
Zabawy i ćwiczenia, dzięki którym dzieci będą słuchać opowieści na temat Starego Testamentu z uwagą i zainteresowaniem.
Obok krzyżówek podajemy sigla biblijne – odnośniki do odpowiednich fragmentów Biblii. Krzyżówki sprawdzają, co dzieci zapamiętały z opowiedzianej historii. Zadania weryfikują wiadomości, przypominają imiona bohaterów opowieści i najważniejsze nazwy geograficzne, systematyzują fakty… Są to krzyżówki różnego typu: klasyczne, z hasłem, krzyżówki-puzzle, krzyżówki-ślimaki, wirówki i inne.


Autor: Adam Ligęza, Michał Wilk
Oprawa: miękka
Ilość stron: 92
Format: 140x200
ISBN: 978-83-7482-297-8
Rok wydania: 2016

Dostępność: na magazynie

Cena: 9,30 zł
egz.

KATECHIZM BIERZMOWANYCH

KATECHIZM BIERZMOWANYCH
KATECHIZM BIERZMOWANYCH
Ks. T. Sinka
Opracowanie przeznaczone szczególnie dla osób przygotowujących się do bierzmowania, podczas którego Duch Święty udziela się człowiekowi ochrzczonemu jako Dar. Podział:
1) wiara; liturgia (ze szczególnym uwzględnieniem sakramentów);
2) zasady życia chrześcijańskiego;
3) modlitwa, jako nieodzowny element życia chrześcijańskiego.
10 x 14 cm; str. 112

Dostępność: na magazynie

Cena: 4,40 zł
egz.

KATECHIZMOWE ŁAMIGŁÓWKI

KATECHIZMOWE ŁAMIGŁÓWKI
KATECHIZMOWE ŁAMIGŁÓWKI
zy uczenie się katechizmu musi być trudne? Nic podobnego! Trzeba tylko sięgnąć po coś, co sprawi, że nauka będzie przyjemnością i świetną zabawą, a nie tylko wykuwaniem na pamięć kolejnych regułek. Takie właśnie zadanie ma pełnić ta książka.

Znajdziecie w niej wiele krzyżówek, łamigłówek, quizów, przeskakiwanek i innych zabaw, dzięki którym dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej z łatwością zapamiętają prawdy katechizmowe. Zabawy znakomicie nadają się na katechezę i mogą być wykorzystane jako metody aktywizacyjne. Posłużą także rodzicom, którzy pomagają dzieciom w przygotowaniu do pierwszego przystąpienia do sakramentu Eucharystii.

Autor: Michał Wilk (opr.)
Oprawa: miękka
Ilość stron: 64
Format: 165x235
Rok wydania: 2016

Dostępność: na magazynie

Cena: 9,00 zł
egz.

KAZANIE NA AREOPAGU TW KAROL WOJTYŁA

KAZANIE NA AREOPAGU TW
KAROL WOJTYŁA
KAZANIE NA AREOPAGU TW KAROL WOJTYŁA
Wielka Katecheza Karola Wojtyły.
Pierwsze wydanie odnalezionego dzieła inspirowanego mową św. Pawła na Areopagu.
Niezwykła książka opublikowana w 40-lecie wyboru na papieża.


Książka, która właśnie trafia w ręce czytelników, to publikacja wyjątkowa – pierwsze opracowanie zapomnianych na wiele lat tekstów Karola Wojtyły. Zapisane odręcznie kartki zostały odnalezione i ukazują się jako spójne dzieło równo 40 lat po tym, jak w październiku 1978 roku arcybiskupa krakowskiego Karola Wojtyłę wybrano na papieża.

Udało się odtworzyć najważniejsze okoliczności powstania tego dzieła. Wiadomo, że pod koniec 1963 roku Karol Wojtyła wraz z innymi uczestnikami Soboru Watykańskiego II po zakończeniu drugiej sesji obrad odbył pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Po drodze wędrowcy odwiedzili Grecję, a jednym z przystanków był ateński Areopag. To właśnie w tym miejscu 2 tysiące lat wcześniej św. Paweł z Tarsu wygłosił kazanie, o czym mowa jest w Dziejach Apostolskich:

Mężowie ateńscy – przemówił Paweł, stanąwszy w środku Areopagu – widzę, że jesteście pod każdym względem bardzo religijni. Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości jedną po drugiej, znalazłem też ołtarz z napisem „Nieznanemu Bogu”. Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając.

Karol Wojtyła zauroczony greckimi zabytkami, a przede wszystkim będąc pod wrażeniem doniosłości dokonań soboru, powrócił myślami na Areopag kilka lat później – w 1965 lub na początku 1966 roku – i zaczął spisywać swoje rozważania. Oddaje się biblijnej medytacji, podąża śladami św. Pawła i słowo po słowie analizuje kazanie Apostoła wygłoszone do Ateńczyków. Tak powstaje cykl 13 lekcji, w centrum których znajduje się ołtarz z napisem „Nieznanemu Bogu”.

Wartość katechez przyszłego papieża jest ogromna. To teksty ponadczasowe, które z upływem lat tylko zyskują na sile i aktualności. Znawcy historii Kościoła znajdą tu wiele tematów, które wyznaczały charakter pontyfikatu Jana Pawła II. Arcybiskup krakowski rozmyśla o prawdzie, wolności i relacji chrześcijaństwa wobec innych religii. Przede wszystkim jednak biblijne medytacje służą odkryciu istoty religii i wiary. Karol Wojtyła po raz kolejny jawi się w tych tekstach jako mistrz lektury Pisma Świętego – zaprasza do wędrówki w głąb siebie i odkrywania prawdy. Podobnie jak dawno temu św. Paweł powoli i cierpliwie prowadzi czytelników oraz słuchaczy ku najważniejszym pytaniom, jakie ludzkość może postawić.

Lektura tekstów katechez była dla mnie osobiście podróżą w jakże żywe wspomnienia papieża pogrążonego w Bogu. Głębia katechez odzwierciedla doskonale to jego niesamowite spojrzenie na świat z perspektywy wspólnoty z Ojcem, Synem i Duchem Świętym.

Fragment wstępu ks. kardynała Stanisława Dziwisza

Biblijne źródło, istotna obecność tradycji Kościoła i wielkich dziejów myśli filozoficznej, pełen wiary opis sakramentalnej liturgii - to wszystko w organicznej jedności stanowi strukturę i poszczególne warstwy katechez Wojtyły, które jako całość można nazwać jego autorską Wielką Katechezą. Ze względu na jej konstrukcję, syntetyczność i skrótowość, szerokość i głębię spojrzenia trzeba stwierdzić, iż mamy tu do czynienia z jednym z najważniejszych dzieł biskupa z Krakowa. Bez wątpienia katecheza ta stanowić będzie cenne narzędzie nie tylko w myśleniu o wierze, ale i w jej przekazywaniu w czasach, kiedy Bóg na nowo stał się dla wielu „Bogiem nieznanym”. Każdy, kto dzisiaj staje oko w oko z wyzwaniami współczesnego świata i chce w nim mówić o Bogu, prowadząc od konkretnej sytuacji Jego zaćmienia i zapoznania wśród ludzi do rozpoznania, powinien poświęcić wiele uwagi temu, co i jak Wojtyła zapisał w swoich katechezach. Wielka Katecheza bowiem to nie tylko intelektualna przygoda odkrywania prawdy chrześcijaństwa, ale i praktyczny przewodnik, jak dzisiaj mówić o Bogu.
ks. Robert J. Woźniak, Wielka Katecheza Karola Wojtyły – wprowadzenie teologiczne


Wydanie: I
Data premiery: październik 2018
Format: 165x240 mm
Formaty: EPUB MOBI
Zabezpieczenia: watermark
Oprawa: twarda
Liczba stron: 168
ISBN: 978-83-08-06499-3

Dostępność: na magazynie

Cena: 36,70 zł
egz.

KOMPENDIUM KKK MAŁY FORMAT

KOMPENDIUM KKK MAŁY FORMAT
KOMPENDIUM KKK MAŁY FORMAT
Dzieło to prezentuje w prosty i interesujący spo­sób całość orędzia chrześcijańskiego, ukazując zagadnienia wiary chrześcijańskiej przezna­czone współczesnego człowieka. Kompendium z odwagą podejmuje wielkie pro­blemy współczesności, odwołując się do roz­woju nauk, roli sumienia oraz praw człowieka. Dzieło jawi się jako aktualny, pewny i solidny sposób ukazania wiary chrześcijańskiej dzisiaj – przyjmując jakby formę dialogu między mistrzem a uczniem. Zawiera 15 pięknych reprodukcji dzieł sztuki, pochodzących z różnych epok i stylów sztuki chrześcijańskiej, opatrzonych komentarzami, które stanowią swoiste introdukcje do poszcze­gólnych części dzieła.

Autor/Autorzy: praca zbiorowa
Stron: 240
Oprawa: twarda, z obwolutą, złocenia
Format: 122x168 mm
ISBN: 9788374423007

Dostępność: na magazynie

Cena: 10,90 zł
egz.

MAŁY KATECHIZM

MAŁY KATECHIZM
MAŁY KATECHIZM
Przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. W pracach redakcyjnych uwzględniono założenia Ogólnopolskiego Programu Katechetycznego oraz sugestie księży ikatechetów. Za podstawę opracowania posłużył znany wszystkim "Mały Katechizm" diecezji opolskiej.

Jest bardzo praktyczny, gdyż łączy w sobie elementy podręcznika oraz zeszytu ćwiczeń ucznia. Obok przystępnego dla dziecka tekstu jest cała gama ćwiczeń pozwalających dziecku interaktywnie przyswajać sobie prawdy wiary. Podręcznik ten przeznaczony jest do katechezy w szkole oraz katechezy przyparafialnej.

Format: 165 x 204 mm
Rodzaj okładki: Miękka
Stron: 226
Autorzy: kapłani diecezji opolskiej
Rok wydania: 2011
Wydanie: II studyjne

Dostępność: na magazynie

Cena: 23,40 zł
egz.

MODLITWY NA LEKCJE RELIGII

MODLITWY NA LEKCJE RELIGII
MODLITWY NA LEKCJE RELIGII
Po tę książeczkę każde dziecko może sięgnąć i w szkole, i w domu. Znajdzie w niej modlitwy z kolorowymi rysunkami, które pomogą mu dobrze przeżywać spotkania z kolegami i koleżankami, ale przede wszystkim z Bogiem. Zamieszczono tu nie tylko specjalnie przygotowane teksty, którymi można na przykład zaczynać i kończyć katechezę, ale też te klasyczne, takie jak „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” czy „Wierzę w Boga”, będące podstawą modlitwy osobistej.

W serii „Modlitwy dzieci Bożych” ukażą się także następujące pozycje:
Modlitwy przy posiłku
Modlitwy na co dzień
Modlitwy za lepszy świat
Modlić się Biblią
Modlić się „Wyznaniem wiary”
Modlić się „Ojcze nasz”


Odbiorcy:
- rodzice, osoby prowadzące katechizację i wszyscy, którzy chcą ukazywać dzieciom piękno modlitwy i jej rolę w życiu każdego chrześcijanina
- dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej

Dlaczego warto sięgnąć po tę publikację?
- poręczna, atrakcyjna książeczka wprowadzająca dzieci w świat modlitwy
- rozpoczyna ją pięć najprostszych wskazówek, dzięki którym każde dziecko będzie się dobrze modlić
- zawiera najprostsze modlitwy jak „Ojcze nasz” i „Chwała Ojcu” oraz krótkie teksty okolicznościowe, np. modlitwę przed rozpoczęciem Mszy Świętej czy podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu.

Stron: 32
Oprawa: miękka, broszurowa
Format: 110x160 mm
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-7971-841-2

Dostępność: na magazynie

Cena: 2,00 zł
egz.

MOJA WIARA. KATECHIZM OBRAZKOWY DLA DZIECI

MOJA WIARA. KATECHIZM OBRAZKOWY DLA DZIECI
MOJA WIARA. KATECHIZM OBRAZKOWY DLA DZIECI
Jak budzić w dziecku wiarę i jak pokazywać mu wielką miłość Boga? Opowiadając prostymi słowami wspaniałe historie biblijne i pokazując piękne ilustracje. A gdy dodamy do tego krótkie, zrozumiałe nawet dla maluchów objaśnienia dotyczące chrześcijańskich świąt i sakramentów, otrzymamy idealny katechizm w obrazkach.

Od maleńkiego Bóg kocha cię jak najlepszy ojciec. Możesz usłyszeć Jego słowa, poznać Go i pokochać z całego serca: On cię zaprasza, byś dołączył do wielkiej historii niekończącej się miłości. To jest książka, która opowie ci tę wspaniałą historię. Oglądaj piękne ilustracje, otwieraj szeroko uszy. Poznasz przygody ludzi, którzy ukochali Boga przed tobą, jak Noe, Abraham, Mojżesz, Dawid… Poznaj lepiej Jezusa. Spójrz na Niego, kiedy jest małym dzieckiem i żyje w rodzinie razem z Maryją i Józefem. Słuchaj Go, jak ogłasza Dobrą Nowinę o miłości Boga. Zobacz, jak Jezus oddaje swoje życie z miłości do nas. Poznaj również sakramenty Kościoła: będą ci towarzyszyć przez całe życie, ponieważ Bóg chce dać ci siłę do kochania. Świętuj razem z rodziną i całym ludem Bożym ważne momenty życia Jezusa, które nadają rytm życiu i modlitwie chrześcijan… (fragment)

Odbiorcy:
– dzieci, które z radością będą sięgać po zawarte w katechizmie piękne, ciepłe ilustracje,
– rodzice, opiekunowie i dziadkowie, którzy chcą obudzić w dziecku wiarę i pokazywać mu wielką miłość Boga.

Dlaczego warto nabyć tę książkę:
– zawiera opowiedziane prostymi słowami wspaniałe historie biblijne,
– rodzice i dzieci znajdą w niej wiele krótkich, zrozumiałych nawet dla maluchów objaśnień dotyczących chrześcijańskich świąt i sakramentów,
– to doskonały pomysł na podarunek dla małego chrześcijanina.

Autor/Autorzy: Maïte Roche
Stron: 96
Oprawa: twarda, kolorowe ilustracje
Format: 175x190 mm
ISBN: 978-83-7971-515-2
Rok wydania: 2017
Wiek czytelnika: 3+
Tłumaczenie: Bogusław Nosek


Dostępność: na magazynie

Cena: 24,40 zł
egz.

NIEZWYKŁE OPOWIEŚCI ALBUM 5xDVD

NIEZWYKŁE OPOWIEŚCI ALBUM 5xDVD
NIEZWYKŁE OPOWIEŚCI ALBUM 5xDVD
Album „Niezwykłe Opowieści” to imponujący zbiór 11 półgodzinnych animowanych filmów dla dzieci na 5 płytach DVD, zrealizowanych przez CCC of America w latach 80. i 90. XX w. Te unikalne ze względu na typowo katolicką tematykę filmy cieszą się wielką popularnością na całym świecie i prezentowane są w wielu wersjach językowych. Po raz pierwszy pojawiają się w języku polskim z dubbingiem. Dodatkowym atutem jest zachowana wersja anglojęzyczna.

Dzięki tej serii dzieci mogą poznać:

• historie objawień Matki Bożej w Lourdes, Fatimie i Guadalupe;

• historię życia św. Patryka patrona Irlandii, św. Franciszka z Asyżu, św. Franciszka Ksawerego misjonarza Indii i Japonii oraz św. Mikołaja;

• przygody wielkich podróżników: bohatera wojny trojańskiej Odyseusza oraz odkrywcy Ameryki Krzysztofa Kolumba;

• przygody młodzieńca Ben Hura z historią Jezusa Chrystusa w tle;

• dyskretne działanie Anioła Stróża w życiu każdego z nas.

Znakomita pomoc w katechizacji przedszkolaków i uczniów klas 1-6.

Filmy można wyświetlać na katechezie i dla celów ewangelizacyjnych.


Produkcje CCC of America to rozrywka dla dzieci, której można zaufać. Filmy nie zawierają scen przemocy, dialogi są łatwe do zrozumienia dla młodego widza, a barwne rysunki pobudzają wyobraźnię.

W albumie:

DVD 1. OBJAWIENIA MARYJNE • Fatima- dzień, w którym tańczyło słońce • Bernadetta, księżniczka z Lourdes • Juan Diego, posłaniec z Guadelupe

DVD 2. PATRYK I DWÓCH FRANCISZKÓW • Patryk-dzielny pasterz ze Szmaragdowej Wyspy • Franciszek- rycerz z Asyżu • Franciszek Ksawery i zaginiony skarb samuraja

DVD 3. SŁYNNI PODRÓŻNICY • Odyseja- powrót do domu • Przygody Krzysztofa Kolumba

DVD 4. ANIOŁ STRÓŻ I NIEZWYKŁE ZAWODY • Mój niewidzialny przyjaciel- Anioł Stróż • Ben Hur-droga do chwały

DVD 5. MIKOŁAJ – chłopiec, który został świętym

Dostępność: na magazynie

Cena: 110,80 zł
szt.

O PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ BEZ STRESU

O PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ BEZ STRESU
O PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ BEZ STRESU
Książka stanowi zbiór wygłoszonych katechez, stanowiących pomoc nie tylko dla duszpasterzy, ale i dla rodziców. Został więc poszerzony zakres treści, aby w rozważaniach były zawarte informacje o rozwoju psychicznym dziecka przygotowującego się do sakramentu spowiedzi i Eucharystii, specyfice spostrzegania przez niego świata, rozmawiania z nim na temat Boga, sumienia, choroby. Drugim obszernym tematem opracowanym w tej pozycji, stała się dla autorów rodzina. Zwrócono uwagę na cechy, które pomagają w jej prawidłowym funkcjonowaniu jak chociażby: właściwa komunikacja, bliskość emocjonalna, granice, wartości i zasady, wypracowane tradycje. Trzecia część została poświęcona rozważaniom na temat wiary w życiu rodziny. Stąd też miejsce na katechezę o potrzebie modlitwy, o cierpieniu i chorobie, dojrzałej wierze. Na prośbę rodziców w książce znalazły się rozważania o Dekalogu, rachunku sumienia dla dorosłych, funkcjonowaniu rodzin niepełnych, ponownych związkach i samotnych rodzicach. Po każdym rozważaniu zostało umieszczone „zadanie domowe" - dla rodziców, dzieci oraz propozycja wspólnej modlitwy w domu a także wypis literatury, do której można sięgnąć, aby rozszerzyć zakres wiadomości z poruszanego wcześniej tematu.

Redakcja: Ks. Piotr Stolecki, Ks. Marek Wilczewski
Format: 145x205 mm
Stron: 192

Dostępność: na magazynie

Cena: 22,80 zł
egz.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA WIELKIM ŚWIĘTEM RODZINY - RODZICE CZ.2 wydanie kolorowe

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA WIELKIM ŚWIĘTEM RODZINY - RODZICE CZ.2
wydanie kolorowe
PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA WIELKIM ŚWIĘTEM RODZINY - RODZICE CZ.2 wydanie kolorowe
Pierwsza Komunia Święta wielkim świętem rodziny - rodzice - ks. Kazimierz Panuś, ks. Tadeusz Panuś, ks. Stanisław Szczepaniec

Przygotowane przez zespół specjalistów, pomoce dla katechetów i rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Część druga to książeczka dla każdej rodziny zawierająca kompendium wiedzy o naszej wierze, o sakramencie pokuty (wraz z propozycją rachunku sumienia dla rodziców) oraz o Eucharystii.

Ilość stron: 82 s.
Format: 10 x 20 cm
ISBN: 978-83-7422-245-7

Dostępność: na magazynie

Cena: 8,10 zł
egz.

PIERWSZE PIĄTKI M-CA KSIĄŻECZKA .

PIERWSZE PIĄTKI M-CA KSIĄŻECZKA .
PIERWSZE PIĄTKI M-CA KSIĄŻECZKA .
Książeczka umożliwiająca kontrolowanie przez dziecko odprawianego Nabożeństwa 9 pierwszych piątków miesiąca.
Posiada miejsce na wpisanie danych dziecka, podpisy spowiednika.

Wymiary: 7 x 10 cm.
Wydawnictwo: WDR

Dostępność: na magazynie

Cena: 1,60 zł
egz.

PROMOCJA. Z ORTOGRAFIĄ NA TY ZESZYT 1 "Ó" CZY "U"?

PROMOCJA. Z ORTOGRAFIĄ NA TY ZESZYT 1 "Ó" CZY "U"?
PROMOCJA. Z ORTOGRAFIĄ NA TY ZESZYT 1 "Ó" CZY "U"?
Proponowane przez autorkę metody nauczania ortografii umożliwiają uczniom przyswojenie zasad pisowni w atrakcyjny, pozbawiony stresu sposób. Dają możliwość przekształcenia żmudnej, trudnej nauki, jaką z pewnością jest ortografia, we wspaniałą zabawę . Radość wynikająca z pokonywania trudności i możliwości osiągnięcia sukcesu jest motywacją do bezbłędnego pisania. To metody samosprawdzające, porządkujące, utrwalające zdobyta wiedzę. Gwarantują dobre opanowanie zasad ortograficznych a ich skuteczność potwierdza coraz liczniejszy udział uczniów w konkursach ortograficznych i zajmowanie w nich znaczących miejsc.
Małgorzata Różewicz Dubiel, wieloletni nauczyciel nauczania zintegrowanego

Wydawnictow: Hurtownia Misericordia i Drukarnia Archidiecezjalna w Katowicach
Okładka: miękka
Ilosć stron: 120

Dostępność: na magazynie

Cena: 18,00 zł
egz.

PRZYBĄDŹ DUCHU ŚWIĘTY -1rok .

PRZYBĄDŹ DUCHU ŚWIĘTY -1rok .
PRZYBĄDŹ DUCHU ŚWIĘTY -1rok .
Dzienniczek kandydata do bierzmowania ilustruje roczny okres przygotowań do tego sakramentu. Przedstawia czytelny obraz uczestnictwa kandydata w życiu wspólnoty parafialnej, jego uczestnictwo we Mszy św. I nabożeństwach, zawiera także arkusze ocen i miejsce na opinie katechety.

Oprawa: Miękka
Ilość stron: 24
Format: 10 x 14 cm

Dostępność: na magazynie

Cena: 1,60 zł
egz.

PRZYBĄDŹ DUCHU ŚWIĘTY -3lata .

PRZYBĄDŹ DUCHU ŚWIĘTY -3lata .
PRZYBĄDŹ DUCHU ŚWIĘTY -3lata .
Przybądź Duchu Święty Dzienniczek kandydata do bierzmowania - ilustruje trzy letni okres przygotowań do tego sakramentu. Przedstawia obraz uczestnictwa kandydata w życiu wspólnoty parafialnej, jego uczestnictwo we Mszy św. I nabożeństwach, zawiera arkusze ocen i miejsce na opinie katechety.

Format: 100x140
Stron: 32

Dostępność: na magazynie

Cena: 1,80 zł
egz.

PRZYGOTUJĘ CI SERCE - DZIENNICZEK DO I KOMUNII

PRZYGOTUJĘ CI SERCE - DZIENNICZEK DO I KOMUNII
PRZYGOTUJĘ CI SERCE - DZIENNICZEK DO I KOMUNII
Dzienniczek Przygotuję Ci serce ... przeznaczony dla dziecka przygotowującego się do I Komunii Świętej.
Pozwala na zilustrowanie przygotowań do I Komunii Świętej. Oprócz standardowych rubryk na dane osobowe dziecka zawiera informacje o przebiegu przygotowań do przyjęcia sakramentu.
Przedstawia czytelny obraz uczestnictwa dziecka w życiu wspólnoty parafialnej, jego uczestnictwo we Mszy św. i nabożeństwach w ciągu roku liturgicznego, zawiera także arkusz ocen i miejsce na opinie katechety, a także refleksje dziecka.

Autor oprac.: Urszula Haśkiewicz
Format: 100x145 mm
Ilość stron: 28
Oprawa: miękka

Dostępność: na magazynie

Cena: 1,80 zł
egz.

PRZYJACIELE JEZUSA -ŁAMIGŁÓWKI.. .

PRZYJACIELE JEZUSA -ŁAMIGŁÓWKI.. .
PRZYJACIELE JEZUSA -ŁAMIGŁÓWKI.. .
Książka przez zabawę przybliża dzieciom sylwetki przyjaciół Pana Jezusa, osób, które – jak czytamy na kartach Ewangelii – były bliskie Chrystusowi, przeżyły niezwykłe z Nim spotkanie bądź na co dzień towarzyszyły Mu w Jego misji: apostołów, pasterzy, trzech króli, Nikodema, Marii, Marty, Szymona Cyrenejczyka i wielu innych…
Obok zaadaptowanych dla dzieci opowiadań biblijnych, które dotyczą poszczególnych postaci, znaleźć tu można krzyżówki, labirynty, przeskakiwanki, układanki, zadania matematyczne, kolorowanki i inne łamigłówki. Dzięki nim dzieci mogą wzbogacić swoją wiedzę na temat Ewangelii, znakomicie się przy tym bawiąc.

Dostępność: na magazynie

Cena: 12,50 zł
egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony