ARCYDZIEŁO FRANCINE RIVERS

ARCYDZIEŁO FRANCINE RIVERS
ARCYDZIEŁO FRANCINE RIVERS
Dwie zagubione dusze, związane poczuciem winy z przeszłością, odkrywają, że same rany, które trzymają je w niewoli, mogą prowadzić do niewiarygodnej łaski potrzebnej do uwolnienia ich.

Autorka bestsellerów New York Timesa Francine Rivers powraca do swych romantycznych korzeni! Ta historia miłosna przypomina nam, że miłosierdzie może zmienić nawet najbardziej zepsutych ludzi w niedoskonałe, lecz oszałamiające arcydzieła.

Duch przeszłości trzyma go w niewoli. Jej pomyłki prowadzą ją pod jego drzwi.

ZNANY ARTYSTA Z LOS ANGELES, Roman Velasco wydaje się mieć wszystko, czego tylko zapragnie – pieniądze, kobiety i sławę. Tylko Grace Moore, jego nowo zatrudniona osobista asystentka wie, jak mało w rzeczywistości posiada. Demony przeszłości Romana odbijają się echem w korytarzach jego pustej rezydencji i od zapierającego dech w piersiach widoku Kanionu Topanga. Grace nie wie, jak jej szef potajemnie zmaga się z nimi jako Ptak, osławiony, ale niezidentyfikowany grafficiarz – alter ego artysty, które może zniszczyć jego karierę. Podobnie jak Roman, Grace zmaga się z przeszłością. Po katastrofalnym małżeństwie przysięgła sobie, że nigdy nie pozwoli, by miłość skradła jej marzenia, ale kiedy poznaje Romana, fragmenty ich przeszłości powoli zaczynają pasować do siebie... i zmienia się ich życie – na zawsze.

FRANCINE RIVERS cieszy się niesłabnącym uznaniem i lojalnością czytelników na całym świecie. Jest autorką takich bestsellerów, jak Potęga Marzeń, Potęga Nadziei, Potęga Miłości, Most Przeznaczenia.

Autor: Francine Rivers
Okładka: miękka
Format: 145x205 mm
Liczba stron: 576
Rok wydania: 2018

Dostępność: na magazynie

Cena: 45,80 zł
egz.

BÓG ZAWSZE ZNAJDZIE CI PRACĘ. 50 LEKCJI JAK SZUKAĆ SPEŁNIENIA

BÓG ZAWSZE ZNAJDZIE CI PRACĘ. 50 LEKCJI JAK SZUKAĆ SPEŁNIENIA
BÓG ZAWSZE ZNAJDZIE CI PRACĘ. 50 LEKCJI JAK SZUKAĆ SPEŁNIENIA
To książka dla tych, którzy przestali kochać to, co robią.
I dla tych, którzy kochają swoją pracę, ale pragną odnaleźć głębszy sens także w innych sferach życia.
Dla tych, którzy są bezrobotni, wykonują pracę poniżej swoich kwalifikacji albo czują się nieszczęśliwi w życiu zawodowym.
Dla tych, którzy zeszli z obranej niegdyś drogi, chwilowo albo bezpowrotnie.
Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają karierę zawodową i chcą się dowiedzieć, jak zapisać tę czystą kartę.
Dla tych, którzy przeszli na emeryturę albo nie mogą już dłużej pracować, a pragną wieść pełniejsze życie.
Dla tych, którzy kochają swoją pracę tak bardzo, że chcą zainspirować innych i pomóc im odnaleźć życiową pasję.
Dla tych, którzy – jak ja – czuli się kiedyś zagubieni w życiu i kluczyli krętą ścieżką, dopóki ta nie zaprowadziła ich w idealne miejsce. Wierzę, że każdy z nas ma takie miejsce. Musimy je tylko odszukać. Albo odprężyć się i pozwolić, żeby to ono odszukało nas.
(Regina Brett)

Autor: Regina Brett
Oprawa: twarda
Wymiary: 125x194 mm
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-63944-66-7

Dostępność: na magazynie

Cena: 33,10 zł
egz.

DZIECKO POKUTY

DZIECKO POKUTY
DZIECKO POKUTY
Była zimna styczniowa noc, kiedy zdarzyła się ta rzecz niewybaczalna, nie do pomyślenia”. Tak zaczyna się opowieść o Dinie, której życie w krótkiej chwili rozpadło się niczym kryształ na dziesiątki drobnych kawałków.

Wracała z pracy... Akurat zepsuł się jej samochód... Co prawda było już późno, ale kampus był blisko... Nim jednak tam dotarła, dopadł ją ten mężczyzna ze starego kombi... W jednym momencie jej przyszłość stała się ciemną plamą, która z każdym dniem zdawała się coraz bardziej przerażać.
Potem nadeszły dni, o jakich chciała zapomnieć. „Trzeba tylko – usłyszała chyba w klinice – pozbyć się tego, co poczęło się w tych przerażających okolicznościach... To niegroźny zabieg…" Czy jednak na pewno? To pytanie formułowane na różne sposoby wracało do niej niczym echo, przynosząc same wątpliwości…

Autor: Francine Rivers
Format:135 x 205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 416
ISBN: 978-83-63097-27-1

Dostępność: na magazynie

Cena: 37,20 zł
egz.

ECHO W CIEMNOŚCI TOM II

ECHO W CIEMNOŚCI TOM II
ECHO W CIEMNOŚCI TOM II
II tom trylogii Francine Rivers "Znamię lwa"

I wiek po Chrystusie. Efez. Młoda chrześcijanka Hadassa zostaje skazana na męczeńską śmierć. Zrozpaczony Markus Walerian podąża do Jerozolimy, by znaleźć Boga, w którego Hadassa wierzyła tak mocno, że z ufnością i spokojem stanęła na efeskiej arenie.

Porywająca akcja, wiarygodne sylwetki psychologiczne, sugestywnie przedstawiony starożytny Rzym, zaskakująco podobny do współczesnego świata - to wszystko złożyło się na sukces powieści, którym jest zarówno popularność wśród czytelników, jak i uznanie krytyków oraz prestiżowe nagrody.

Autor: Francine Rivers
Format: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 556

Dostępność: na magazynie

Cena: 40,90 zł
egz.

EWA

EWA
EWA
Autor bestsellera CHATA przedstawia nową porywającą powieść, która stanie się jedną z najszerzej omawianych książek dekady.

Ewa to śmiała i bezprecedensowa próba zgłębienia historii o Stworzeniu, wierna źródłowym tekstom oraz wynikom wielowiekowych badań. Tak jak Chata pozwoliła czytelnikom odkryć osobistą, relację z Bogiem, tak Ewa przyniesie nam wyzwolenie od błędnych interpretacji, które zatruwają międzyludzkie relacje od czasów Edenu.

Autor: William Paul Young
Wydawnictwo: Nowa Proza
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-7534-065-5
EAN: 9788375340655
Strony: 296
Format: 13x20
Oprawa: oprawa twarda
Kategorie: proza obca > Powieść
Data wprowadzenia: 2017-04-10

Dostępność: na magazynie

Cena: 33,90 zł
egz.

GŁOS W WIETRZE TOM I

GŁOS W WIETRZE TOM I
GŁOS W WIETRZE TOM I
„JEST TYLKO JEDNA PRAWDZIWA WŁADZA NA TEJ ZIEMI, DZIEWCZYNO, I JEST TO WŁADZA RZYMU” – usłyszała młodziutka chrześcijanka Hadassa, kiedy została sprzedana jako niewolnica. Jednak już wkrótce Rzym miał się przekonać, że prawda jest zupełnie inna. Hadassa trafia do bogatej rzymskiej rodziny, poznaje tam przystojnego Markusa i jego młodszą siostrę Julię. W tym samym czasie germański wódz Atretes zostaje wzięty do niewoli i trafia na rzymską arenę jako gladiator. Niedługo potem miłość Markusa i Hadassy oraz związek Atretesa i Julii doprowadzają do wydarzeń, które zburzą całe ich dotychczasowe życie.

"Głos w wietrze" - I tom trylogii "Znamię lwa" - to jedno z największych osiągnięć beletrystyki chrześcijańskiej ostatnich lat. Subtelnie nakreślone porterety psychologiczne, pasjonująca od pierwszych stron fabuła, sugestywnie przedstawiony starożytny Rzym, zaskakująco podobny od współczesnego świata z wszystkimi jego zagrożeniami.

Autor: Francine Rivers
Format: 145x205 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 644

Dostępność: na magazynie

Cena: 40,90 zł
egz.

JAK ŚWIT PORANKA TOM III

JAK ŚWIT PORANKA TOM III
JAK ŚWIT PORANKA TOM III
Niestety już ostatnia trzecia część trylogii Francine Rivers "Znamię lwa" .

Atretes wódz germańskiego plemienia Chattów wzięty do niewoli przez zwycięskich Rzymian zyskuje sławę niezwyciężonego gladiatora, walcząc przez długich dziesięć lat na arenach Imperium Romanum o wolność. Odzyskawszy ją postanawia wrócić do Germanii. Ale najpierw musi odnaleźć syna, którego uratowała od śmierci młoda chrześcijanka Hadassa zanosząc chłopca do świętego Jana Apostoła...Jak splotą się losy Artesa, Hadassy i Markusa

Autor: Francine Rivers
Format: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 602

Dostępność: na magazynie

Cena: 40,90 zł
egz.

JESTEŚ CUDEM. 50 LEKCJI JAK UCZYNIĆ NIEMOŻLIWE MOŻLIWYM

JESTEŚ CUDEM. 50 LEKCJI JAK UCZYNIĆ NIEMOŻLIWE MOŻLIWYM
JESTEŚ CUDEM. 50 LEKCJI JAK UCZYNIĆ NIEMOŻLIWE MOŻLIWYM
Regina Brett, doświadczona przez los dziennikarka, wie, że szczęście zależy od nas samych. Od naszych wyborów i decyzji, które najczęściej wcale nie są tak trudne, na jakie wyglądają. Każda próba zmiany świata wokół siebie na lepsze sprawia, że dokonujemy rzeczy niemożliwych. Cudów, które są osiągalne dla każdego z nas. Codziennie.

Autorka niezwykłej książki Bóg nigdy nie mruga, którą pokochali czytelnicy na całym świecie, nie stawia przed nami zadania ponad nasze siły. Pisze raz humorystycznie, innym razem refleksyjnie, ale zawsze z niezachwianą wiarą w człowieka; w dobro, które w nim tkwi i które sprawia, że niemożliwe staje się możliwe.

Jesteś cudem to zbiór inspirujących lekcji o tym, jak niewiele trzeba, by coś zmienić. To 50 felietonów, które obudzą w nas natchnienie. Choć każdy z nich jest zupełnie inną historią, zebrane w jednym tomie tworzą przewodnik pomagający dostrzec i docenić siłę zmian na lepsze – małych cudów.

Regina Brett pisze od 1986 roku. Za felietony drukowane na łamach największej gazety w Ohio, „The Plain Dealer”, otrzymała wiele krajowych i stanowych nagród. Była też dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu. Jej ostatnia książka, Bóg nigdy nie mruga, trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”. Regina Brett prowadzi swój własny talk-show oraz stale wspomaga organizacje non profit.

Autor: Regina Brett
Oprawa: twarda
Wymiary: 129x199mm
Liczba stron:300
ISBN: 978-83-63944-24-7

Dostępność: na magazynie

Cena: 32,20 zł
egz.

ŁĄCZĄ NAS RÓŻNICE

ŁĄCZĄ NAS RÓŻNICE
ŁĄCZĄ NAS RÓŻNICE
Główni bohaterowie powieści po powrocie z podróży poślubnej zderzają się z rzeczywistością. Zagadkowe znaki i zaskakujące wydarzenia sprawiają, że ich życie zupełnie rozmija się z wyobrażeniami i nabiera szalonego tempa. Motywy uczuciowe ustępują miejsca wątkom sensacyjnym. Na tajemnice przeszłości nakładają się dramatyczne sytuacje, które niesie codzienność. Podobnie jak w pierwszym tomie, trudne chwile równoważone są przez zabawne incydenty z udziałem nietuzinkowej bohaterki. W tle przewijają się próby zrozumienia genezy podziałów, poszukiwania jedności oraz odkrycia prawdy.

Autor: Beata Piliszek-Słowińska
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-946-3182-6
Liczba stron: 356
Format: 140x200 mm

Dostępność: na magazynie

Cena: 35,00 zł
egz.

OSKAR I PANI RÓŻA

OSKAR I PANI RÓŻA
OSKAR I PANI RÓŻA
Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Wtedy na jego drodze staje tajemnicza pani Róża, która ma za sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji...

Oskar i pani Róża to jedna z najpiękniejszych i najsłynniejszych powieści Erica-Emmanuela Schmitta, znakomitego francuskiego pisarza, wyróżnionego w 2010 roku Le Prix Goncourt de la Nouvelle.

Książkę uzupełnia niezwykły prezent. Zawiera ona niezwykle osobistą przedmowę w formie listu napisaną specjalnie do polskich czytelników. Autor zdradza w nim, co skłoniło go do opowiedzenia niezwykłej historii Oskara i jak zmieniła ona jego życie.


Autor: Eric-Emmanuel Schmitt
Oprawa twarda
Liczba stron: 88

Dostępność: na magazynie

Cena: 21,50 zł
egz.

OSKAR I PANI RÓŻA MK

OSKAR I PANI RÓŻA MK
OSKAR I PANI RÓŻA MK
Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Wtedy na jego drodze staje tajemnicza pani Róża, która ma za sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji...

Oskar i pani Róża to jedna z najpiękniejszych i najsłynniejszych powieści Erica-Emmanuela Schmitta, znakomitego francuskiego pisarza, wyróżnionego w 2010 roku Le Prix Goncourt de la Nouvelle.

Książkę uzupełnia niezwykły prezent. Zawiera ona niezwykle osobistą przedmowę w formie listu napisaną specjalnie do polskich czytelników. Autor zdradza w nim, co skłoniło go do opowiedzenia niezwykłej historii Oskara i jak zmieniła ona jego życie.

Autor: Eric-Emmanuel Schmitt
Oprawa miękka
ISBN: 978-83-240-1666-2
Liczba stron: 88
Format: 124x195

Dostępność: na magazynie

Cena: 17,80 zł
egz.

PERGAMINY

PERGAMINY
PERGAMINY
Doktor Augie Knox wiedzie spokojne, może nawet nieco nudne życie wykładowcy akademickiego. Pewnego dnia dostaje tajemniczą wiadomość. Przyjaciel prosi, by Augie niezwłocznie udał się do Włoch.

Dwadzieścia stuleci wcześniej medyk Łukasz wspiera swojego przyjaciela Pawła z Tarsu, oczekującego w więzieniu na egzekucję po wyroku, który wydał na niego cesarz Neron. Paweł bardzo chce odzyskać swoje rękopisy, pozostawione w Troadzie. W końcu pergaminy wracają do właściciela. Wkrótce potem Paweł ginie. Wraz z nim znikają jego wspomnienia. Do czasu…

Ta wspaniała, pełna nagłych zmian akcji opowieść będzie trzymała czytelnika w napięciu do ostatnich stron.
Autor: Jerry B. Jenkins, James S. MacDonald
Liczba stron: 465
Wymiary: 140 x 210 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-8065-020-6
Tłumacz: Anna Wawrzyniak-Kędziorek
Rok wydania: 2017
Wydanie: Pierwsze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj: Książka

Dostępność: na magazynie

Cena: 37,30 zł
egz.

PORZĄDEK RZECZY

PORZĄDEK RZECZY
PORZĄDEK RZECZY
"Sabrina ma za sobą bolesną przeszłość, przed sobą ogromne chęci na sukces. Dziewczyna została sama na świecie, ale los, który odebrał jej w życiu prawie wszystko, zdaje się wreszcie odwracać. Właśnie została zatrudniona w wymarzonej firmie Desire, która obiecuje spełnić wszelkie pragnienia swoich klientów. Sabrinę rozpiera duma. W nowej pracy jest odpowiedzialna za pisanie bajek dla najmłodszych użytkowników sieci. Jednak pod fałszywie lśniącą fasadą tego doskonałego świata mnożą się sprzeczności. Bajki pisane przez dziewczynę to w rzeczywistości puste wypełniacze do reklam. Ofertę Desire przepełnia brutalna przemoc udająca rozrywkę, wreszcie zadziwia łatwość z jaką firma pozbywa się starszych pracowników nie do końca idących z duchem tych nowych, przerażających czasów. Prawdziwe życie, poza złotą wieżą Desire, jest trudniejsze niż się wydaje. Dopiero niespodziewane i niestety fatalne spotkanie pozwoli Sabrinie otworzyć oczy, które do tej pory z uporem zaciskała. M. pojawi się nagle, tak od niej inny, tak zagadkowy...

Na ścianie w siedzibie Desire wisiał ogromny napis MYŚLĘ POZYTYWNIE. Żaden z pracowników nigdy nie śmiał przeciwstawić się tej zasadzie.
PORZĄDEK RZECZY – Sabrina po raz pierwszy w życiu zdała sobie sprawę, że nie zna znaczenia tych słów."

Autor: Paola Capriolo
Oprawa: Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-635-7961-6
Tytuł oryginalny: L'ordine delle cose
Liczba stron: 208
Format: 140x205mm
Tłumaczenie: Kornelia Krzystek

Dostępność: na magazynie

Cena: 24,00 zł
egz.

POTĘGA NEMREGU

POTĘGA NEMREGU
POTĘGA NEMREGU
Na pierwszy plan ostatniej opowieści z Orlej Wyspy wysunęła się Nerisa, córka Leandry i Jarema, tłumaczka Świętej Mowy. W związku z odczuwanym przez siebie kryzysem powołania zaangażowała się w próbę wyjaśnienia, czym jest Potęga Nemregu, na ślad której trafiła w namiętnie przez siebie czytanych zwojach ze świątynnej biblioteki. Wyczuwając, że bez zgłębienia jej tajemnic nie ma szans na prawdziwie szczęśliwe życie, rozpoczęła poszukiwania, w których ważną rolę odegrało uczucie, jakie zakiełkowało między nią a Karimem, łowcą i znawcą gwiazd z Kajfasu. Rozwój ich miłości został przedstawiony na tle dalszych zmagań między Aru Zanem a Rot Usem, wobec których Wodzowie osad i ich mieszkańcy nie mogli pozostać obojętni. Poczuli się wezwani, aby przeciwstawić się siłom zła, tym razem reprezentowanym przez przybysza ze Starego Lądu, Dorona, który do brzegów Orlej Wyspy dobił wraz z Gradią – dziewczyną fascynującą w swojej zagadkowości – i… z kimś jeszcze.

Czytelnik Zwojów z Orlej Wyspy przyzwyczaił się już, że świat wykreowany przez Annę Kościółek nie jest wyłącznie wytworem wyobraźni. Jej powieści – jak każde szanujące się dzieło literackie, bez względu na to, jakie genre reprezentuje – są zakorzenione w świecie ich autora i czytelników. I to w dwojakim sensie: zarówno jako komentarz do tego, co się aktualnie dzieje za oknem (a w sensie szerszym – za szybą ekranu telewizora, będącej oknem na sprawy naszej globalnej wioski), jak i jako diagnoza kultury znajdującej się już od dłuższego czasu w fazie zasadniczych przemian. Jest to świat pogrążający się w chaosie. Społeczno-polityczne napięcia związane z kryzysem imigracyjnym to tylko zewnętrzne objawy wewnętrznej choroby trawiącej kulturę współczesną, odcinającą się od swoich biblijnych korzeni, co sprawia, że przestaje ona pełnić funkcję humanizującą. Wyparcie się przez Europejczyków swojej kulturowej tożsamości sprawia, że tak łatwo ulegają oni ideologiom, które, głosząc hasła wyzwolenia od wszelkich ograniczeń, czynią z nich niewolników własnych słabości i ofiary cudzych manipulacji. Proces ten postępuje tym szybciej, im bardziej wrogie człowiekowi ideologie są w stanie wmówić mu, że są efektem naukowego, a więc z ich punktu widzenia jedynego słusznego spojrzenia na świat. Towarzyszenie Nerisie w próbach odpowiedzi na pytanie, co kryją tajemnice Potęgi Nemregu, staje się więc w gruncie rzeczy podróżą do źródeł kultury, z których bije ocalająca moc.

Autor: Anna Kościółek
Typ produktu : Książki
Cykl: Zwoje z Orlej Wyspy
ISBN: 978-83-7793-452-4
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 630
Format: A5

Dostępność: na magazynie

Cena: 48,10 zł
egz.

PROMOCJA. PRAWDZIWY ŚWIĘTY... CZYLI KTO? TOM 2: NOWY ZACIĄG

PROMOCJA. PRAWDZIWY ŚWIĘTY... CZYLI KTO? TOM 2: NOWY ZACIĄG
PROMOCJA. PRAWDZIWY ŚWIĘTY... CZYLI KTO? TOM 2: NOWY ZACIĄG
Ta książka to zbiór fascynujących wywiadów o dwudziestu jeden świętych z późniejszego okresu historii Kościoła przeprowadzonych przez Kajetana Rajskiego z siedemnastoma rozmówcami.

Rozmówcy: o. Szczepan T. Praśkiewicz OCD, o. Czesław Hensel MI, o. Adam Langhammer SchP, siostry wizytki, ks. Grzegorz Śniadoch IBP, br. Wojciech Golonka FSC, o. Mirosław Grakowicz CSsR, o. Kazimierz Piotrowski CSsR, ks. Czesław Parzyszek SAC, s. Anna Zagajewska FRM, ks. Sebastian Heliosz, o. Waldemar Wesoły SVD, o. Paweł Wójcik CP, ks. Jacek Bałemba SDB, s. Damaris Kolebuk CSSCJ, s. Małgorzata Krupecka USJK, o. Piotr Maria Lenart OFMConv.

Bohaterowie: św. Teresa od Jezusa, św. Jan od Krzyża, św. Kamil de Lellis, św. Józef Kalasancjusz, św. Franciszek Salezy, św. Maria Małgorzata Alacouqe, św. Jan Chrzciciel de la Salle, św. Alfons Maria Liguori, św. Klemens Maria Hofbauer, św. Wincenty Pallotti, św. Zygmunt Szczęsny Feliński, św. Rafał Kalinowski, św. Pius X, św. Arnold Janssen, św. Gabriel Possenti, św. Dominik Savio, św. Józef Sebastian Pelczar, św. Urszula Ledóchowska, św. Teresa z Lisieux, św. Edyta Stein, św. Maksymilian Maria Kolbe.

Autor: Kajetan Rajski
ISBN: 978-83-257-0899-3
Format: 12,5 x 19,5 cm
Oprawa: miękka, folia Soft Touch
Liczba stron: 240
Data wydania: 2015

Dostępność: na magazynie

Cena: 12,00 zł
egz.

PRZESZŁOŚĆ KOŃCZY SIĘ DZISIAJ

PRZESZŁOŚĆ KOŃCZY SIĘ DZISIAJ
PRZESZŁOŚĆ KOŃCZY SIĘ DZISIAJ
Powieść o przeszłości i teraźniejszości, w którą wplecione jest życie czterech sióstr. Pewnego dnia list od przypadkowej osoby ujawnia istnienie nieznanego członka rodziny. Od tej chwili życie nabiera innego wymiaru, pewne zachowania stają się zrozumiałe, a inne jeszcze bardziej zagmatwane. Okazuje się, że to dopiero początek odkrywania przeszłości. Można byłoby postawić pytanie: czy i na ile historia najnowsza ma wpływ na nas dzisiaj? Powieść może być odczytana w trzech płaszczyznach. Pierwsza, najbardziej widoczna – dotyczy ludzkich uczuć, a dokładniej: miłości, wierności, uczciwości i czystości. Druga z cech pokazana jest przez antonim, czyli zdradę. Co do czwartej, wiadomo, że we współczesnym świecie nie ma dobrej „prasy” – jest traktowana często jako teoria bez zastosowania w praktyce, a tymczasem może być rozwiązaniem życiowych problemów. Wszyscy, młodsi i starsi, pragną miłości, prawdziwej, najlepiej jednej na całe życie. Na drodze do niej stają różnorodne trudności wynikające z historii naszej i naszych rodzin, a także ze skomplikowanej codzienności. Rzadko bywa tak, jak chcielibyśmy, ale tęsknimy za wyjątkowym uczuciem. Co zrobić, aby uczucie się nie wypaliło? Jak nie „zepsuć” miłości? Jak budować mosty ponad rwącą rzeką podziałów? Jak burzyć mury dzielące nas od innych? Jak nie stracić nadziei na harmonię w sobie i wokół? Czy różnice naprawdę muszą dzielić? Czy warto udawać kogoś, kim się nie jest? Czy szczerość prowadzi donikąd? Czy prawda jest ważna? Druga warstwa powieści to życie osoby praktykującej z całym rytuałem zachowań, specyfiki myślenia, radzenia sobie z trudnościami, a także historia takiego porządkowania rzeczywistości, które w efekcie doprowadza do Absolutu. Trzecia płaszczyzna – życie społeczne, czyli tematy, które przewijają się w rozmowach w tysiącach polskich rodzinach: różnice poglądów (konserwatyzm i liberalizm, a także stanowisko człowieka wobec tych nurtów) prowadzące do podziałów, utrata pracy, emigracja i jej konsekwencje, nałogi, wybory do władz państwowych, kłopoty finansowe rodzin, podział dóbr społecznych itp... Powieści nadano nowoczesną formę, przedstawiono problem przenoszenia kontaktów międzyludzkich w sferę telefonów i Internetu, dużo w niej dialogów, a akcja jest bardzo wartka. Przyprawiono ją szczyptą humoru – główna bohaterka jest osobą dość chaotyczną, zbyt prostolinijną, pełną lęków, emocjonalnie biorącą rzeczywistość, a jednocześnie trwającą przy wartościach. Banalne zdarzenia czy stwierdzenia ocierające się o kicz czy baśń, przeplatają się z tematami „śmiertelnie” poważnymi. Książka zapewne bardziej spodoba się kobietom o tradycyjnym podejściu do życia. Zachęcamy do lektury i poszukiwania odpowiedzi na pytanie, czy historia kończy się wczoraj, czy może jednak dzisiaj?

Data wydania: 2016-12-14
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-946318-1-9
Liczba stron: 365
Język oryginału: polski

Dostępność: na magazynie

Cena: 35,00 zł
egz.

ROZDROŻA oprawa twarda

ROZDROŻA oprawa twarda
ROZDROŻA oprawa twarda
Wzruszająca historia zaczyna się od biznesmena, Anthony Stewart, który własną pracą doszedł do obecnej pozycji. To samotny mężczyzna po czterdziestce znany jako "negocjator trudnych i dużych transakcji." Uzależnienie od wygranej, o którym świadczy jego "rosnący portfel inwestycyjny", było jego celem bez względu na koszty. Pracownicy drżeli przed nim, a on był zachwycony "wyrywając resztki godności ludzi wokół niego."
Jednak jego dusza, ukryta za samolubną ambicją i strachem skutecznie zagłuszała wewnętrzny ból spowodowany przez utraconą miłość i poczucie osamotnienia. Do czasu, gdy lekarze wykrywają u niego nowotwór. Guz mózgu sprawia, że zapada w śpiączkę i trafia do szpitala na OIOM. „Budzi się“ w surrealistycznym świecie, w którym przeżywa ponownie swoje wzloty i upadki. Anthony jest nieświadomy swojego prawdziwego stanu i kieruje się prosto ku źródłu światła.

Young w mocny słowach przedstawia zagubienie i niedowierzanie Anthonego, Odmienna od codziennej sytuacja w jakiej się znalazł, wystawia jego wierzenia na próbę i pozostawia mu wybór zmiany samego siebie.

W surrealistycznym świecie spotyka Irlandczyka Jacka, "obcego", który pociesza i babcię, która gotuje z "sekretnych receptur rodzinnych." Babcia uczy również o śmierci, przebaczeniu, i tym co się znajduje pomiędzy czasem i wyborem. Tak jak w przedstawionym w Chacie opisie chrześcijańskiej Trójcy, tak i tutaj Bóg, Jezus i Duch Święty mają wzbudzać kontrowersje. Jej portret wynika z duchowego aspektu, opisany przez człowieka, który uważa się za "wierzącego, ale nie religijnego." Young w wywiadzie dla Publishers Weekly przyznaje że Crossroads "... rodzi nowe pytania" i mówi, że prawdopodobnie znajdą się czytelnicy, którym powieść może się nie spodobać.

Chociaż dopiero trzeci rozdział książki przykuwa uwagę czytelnika, pierwsze dwa rozdziały są potrzebne, aby zrozumieć resztę opowieści. Potem tempo narasta i stawia Anthony’ego wobec fundamentalnego wyboru, który Jezus miał na myśli kiedy powiedział: "...wybierz jedną osobę aby ją fizycznie uzdrowić ... tylko jedną ... a kiedy zrobisz to, wraz z Twoim wyborem, Twoja podróż się skończy". Wyjątkowa podróż uzdrowienia, którą przechodzi Anthony, jest tajemnicą owiniętą fascynującą fantazją. Young, jak wcześniej, po mistrzowsku oddaje poczucie powszechnego cierpienia i bólu, ucząc, że wybory są tam, gdzie potrafimy je zobaczyć.

Autor: William Paul Young
Wydawnictwo: Nowa Proza
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-7534-069-3
EAN: 9788375340693
Strony: 314
Format: 13x20
Oprawa: oprawa twarda
Kategorie: proza obca
Data wprowadzenia: 2017-02-28

Dostępność: na magazynie

Cena: 37,50 zł
egz.

WYSŁUCHAJ MNIE... PROSZĘ

WYSŁUCHAJ MNIE... PROSZĘ
WYSŁUCHAJ MNIE... PROSZĘ
Znaczna część akcji rozgrywa się we wrocławskim szpitalu na oddziale onkologicznym, gdzie poznaje się dwoje młodych ludzi. W pełnych perypetii zdarzeniach rodzi się ich miłość. Przeszkodę w uczuciu stanowi odmienny światopogląd wynikający z wiary. Główny bohater Szymon wywodzi się ze skromnej rodziny. Po tragicznej śmierci rodziców jego wychowaniem zajęła się babcia, która od dziecka wpajała chłopcu zasady wynikające z tradycji katolickiej.

Żaneta zaś jest niewierząca, wyzwolona, ładna, młoda, pochodzi z bogatej, aczkolwiek rozbitej rodziny, prowadzi łatwe życie celebrytki, które roztacza przed nią wizję sławy. U Żanety jako pierwszej zdiagnozowano nowotwór. Przygnieciona tą świadomością, wizją śmierci lub trwałego okaleczenia załamuje się. W tym czasie Szymon stara się jak najbardziej ją wspierać. Chłopak, mimo że jest mądry, rozważny, dowiedziawszy się przypadkowo o myślach samobójczych swojej ukochanej, wpada na radykalny pomysł.

Ponieważ leży jeszcze na rozpoznaniu, jego losy nie są przesądzone, prosi Boga o to, by obarczył jego samego zamiast Żanetę ciężką chorobą. Czy Bóg wysłucha rozpaczliwej prośby Szymona? Czy w ogóle była ona uzasadniona? Czy Żaneta wyzdrowieje kosztem Szymona? Czy ich miłość przetrwa?

Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedz w książce. Powieść została oparta na wydarzeniach autentycznych.

Lekki i prosty styl, w jakim zostały opisane wydarzenia, ułatwia integrację czytelnika z akcją, jest idealnie dopasowany do treści, która nierzadko obfituje w bardzo głębokie przemyślenia, uświadamiając czytelnikowi pokłady swojej dawno nieodwiedzanej podświadomości

Bohaterowie pochodzą z kilku grup. Głęboko religijnej, ateistycznej, agnostycznej i przeciętnych zjadaczy chleba niezaprzątających sobie głowy potrzebą wiary w cokolwiek. Takie zestawianie dodaje powieści mnóstwo emocji opartych jednakże na bardzo konkretnych fundamentach.

Uprzedzeniach, tradycji i wierze, zwątpieniu, zaufaniu i zdradzie. Postaci pierwszo- i drugoplanowe są na tyle realistycznie opisane, że nie są one w najmniejszym stopniu zabarwione bliźniaczą mentalnością, zachowaniem czy choćby sposobem rozumowania, mimo że pochodzą ze skrajnie różnych środowisk społecznych.

Tytuł oryginału: Wysłuchaj mnie proszę...
Autor: Paweł Cwynar
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 364
Format: 135 x 210
ISBN: 978-83-8127-120-2
EAN: 9788381271202

Dostępność: na magazynie

Cena: 38,00 zł
egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony