Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość

Problematyka rodzinno -wychowawcza

CZY MOŻNA DZISIAJ DOBRZE WYCHOWAĆ DZIECI? - KSIĄŻKA

CZY MOŻNA DZISIAJ DOBRZE WYCHOWAĆ DZIECI? - KSIĄŻKA
CZY MOŻNA DZISIAJ DOBRZE WYCHOWAĆ DZIECI? - KSIĄŻKA

Ta książka daje arsenał do wychowania dziecka według wartościCzy można dzisiaj dobrze wychować dzieci? To wcale nie jest pytanie retoryczne, ale bardzo uzasadniona obawa, którą czuje wielu rodziców, obserwując zmiany we współczesnym świecie. Co to znaczy „dobrze wychować”? To pytanie równie istotne. Żeby dziecko było „grzeczne”? Żeby słuchało mamusi i tatusia?

Z założenia każdy chce wychować dziecko tak, aby stało się wolnym człowiekiem, umiało wybierać dobro, a odrzucać zło, aby było zdolne do miłości. Ale jak to zrobić w świecie pełnym zagrożeń, szalonych teorii wychowawczych, ogromnego wpływu rówieśników, mody i mediów społecznościowych?

W książce znajdziemy wyjaśnienie, jak ważny w wychowaniu jest spójny system wartości rodziców, jak cel wychowania wpływa na relację z dzieckiem i jak stać się dla dziecka wzorem relacji damsko-męskiej. Poznamy strategię, jak wspólnie z dzieckiem radzić sobie z kryzysami, a także praktyczne porady, jak z małym i dorastającym dzieckiem rozmawiać o seksie.

Dla mnie „dobrze wychować dzieci” znaczy: wychować je ku dobru. By pragnęły zostać dobrymi ludźmi i stawały się nimi. By w tym celu gotowe były podejmować niezbędny trud samowychowania, trud własnego rozwoju. By marzyły (i cierpliwie zmierzały do tego) o osiągnięciu pełnej wolności wewnętrznej, pozwalającej w każdych okolicznościach i bez względu na cenę wybierać dobro i odrzucać zło. By nieomylnie rozróżniały co jest dobra a co złe, czyli by miały dobrą hierarchię wartości. Hierarchię zgodną z naturą człowieka (dla wierzących – planem Stwórcy). By nastawione były na bezinteresowne czynienie dobra w świecie i rzeczywiście to dobro czyniły. By umiały doceniać i czerpać dobro z otoczenia, ale też skutecznie bronić się przed złem atakującym je ze świata. I wreszcie, by umiały przyjmować z wdzięcznością dobro, którym inni ich obdarowują. A docelowo, by wybrały dobrą drogę życiową (drogę miłości) i na tej drodze wytrwały wiernie, do końca, aż do śmierci. Autor

Jacek Pulikowski - szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci, od niedawna dziadek. Nauczyciel akademicki na Politechnice Poznańskiej oraz wykładowca Studium Rodziny przy Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Od ponad trzydziestu lat wraz z żoną Jadwigą czynnie zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin i Poradnictwa Rodzinnego. Zajmuje się poradnictwem i przygotowaniem młodych do ślubu.

Wydanie: pierwsze
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 192
Wymiary: 140x210 mm
Waga: 0.34 kg
ISBN: 978-83-65927-33-0
Autor: Jacek Pulikowski

Dostępność: na magazynie

Cena: 28,50 zł
szt

JAK WYCHOWAĆ DZIECKO W WIERZE

JAK WYCHOWAĆ DZIECKO W WIERZE
JAK WYCHOWAĆ DZIECKO W WIERZE
Jak przekazać wiarę naszym dzieciom? Jak pomóc im doświadczać Bożej miłości i nawiązywać żywą relację z Bogiem? Ważne, by nie zwlekać, ale by od początku zadbać o solidny grunt wiary, który okaże się owocny w dorosłym życiu. Tak jak małe dziecko uczy się chodzić, tak też uczy się relacji z Bogiem. Właśnie rodzice, ich osobiste świadectwo, obecność i troska okazują się nieodzowne. I o tym jest ta książka. Autorzy nie teoretyzują, ale przywołują konkretne doświadczenia z życia rodzin i dzieci na kolejnych etapach ich rozwoju. W prosty i fachowy sposób pomagają rozumieć duchowy świat dzieci. Pomagają też − omawiając kolejne sakramenty − odkrywać wartości i szanse, jakie daje wspólnota Kościoła.

Autor Cecilia Pirrone, Francesco Scanziani
ISBN: 978-83-7485-291-3
Oprawa: twarda
Ilość Stron: 232
Format: 145 x 205


Dostępność: na magazynie

Cena: 29,30 zł
egz.

OD URWISA DO BOHATERA

OD URWISA DO BOHATERA
OD URWISA DO BOHATERA
Celem tej książki jest ukazanie takiego sposobu wychowania chłopców, dzięki któremu wyrosną oni na godnych zaufania i podziwu mężczyzn. (ks. Marek Dziewiecki, fragment książki)

Każdy, kto zajmuje się wychowaniem chłopców, wie, że jest ono trudnym wyzwaniem, ponieważ są oni z reguły większymi urwisami niż dziewczynki. Jednak z solidnie ukształtowanych chłopców wyrastają prawdziwi bohaterowie, zdolni do tego, aby stawać w obronie prawdziwych wartości, aby troszczyć się o kobiety i dzieci, albo nawet oddać życie za tych, których kochają. Aby chłopcy stali się takimi właśnie mężczyznami, konieczne jest, jak wskazuje ks. Marek Dziewiecki, właściwe dobranie celów i metod wychowania chłopców oraz dotykanie w mądry sposób strun ich umysłu, serca i ambicji.

U założeń tej książki leży przekonanie, że wychowanie urwisa na bohatera będzie możliwe wtedy, gdy jego rodzice i opiekunowie położą szczególny nacisk na jego rozwój duchowy, moralny i religijny. Wiele „nowoczesnych” nurtów wychowania te sfery są traktuje jako niepotrzebne, staroświeckie czy wręcz „opresyjne”, co skutkuje kształtowaniem mężczyzn niedojrzałych, nieodpowiedzialnych, skupionych na własnych przyjemnościach. Z kolei tym rodzicom i pedagogom, którzy rozumieją znaczenie duchowości, moralności i religijności w wychowaniu chłopców, często brakuje wiedzy potrzebnej, by formować dojrzałe postawy swoich podopiecznych w tym zakresie. Od urwisa do bohatera ma być pomocą dla takich właśnie wychowawców w kształtowaniu dojrzałych duchowo ludzi sumienia, potrafiących realistycznie myśleć, solidnie pracować i odpowiedzialnie kochać.

Marek Dziewiecki jest księdzem i psychologiem, krajowym duszpasterzem powołań, dyrektorem radomskiego telefonu zaufania, rekolekcjonistą, autorem kilkudziesięciu książek o chrześcijaństwie, człowieku i wychowaniu, m.in. wydanych w Wydawnictwie eSPe Kochać i wymagać. Rozważania o wychowaniu; Najpiękniejsza historia miłości. Portret mężczyzny i kobiety XXI wieku, Problemy z seksualnością. Odpowiedzi na dylematy młodych chrześcijan (wyróżnienie Feniks 2012).

Autor: ks. Marek Dziewiecki
Ilość stron: 260
Oprawa: miękka
Format: 140x200
ISBN: 978-83-7482-542-9

Dostępność: na magazynie

Cena: 22,30 zł
egz.

6 ZASKAKUJĄCYCH PRAGNIEŃ DZIECI RODZICE, NIE BÓJCIE SIĘ WYMAGAĆ!

6 ZASKAKUJĄCYCH PRAGNIEŃ DZIECI
RODZICE, NIE BÓJCIE SIĘ WYMAGAĆ!
6 ZASKAKUJĄCYCH PRAGNIEŃ DZIECI RODZICE, NIE BÓJCIE SIĘ WYMAGAĆ!
Bardzo wielu rodziców, aby nie powiedzieć większość, jest zagubiona w swej roli. Myślą, że mając dzieci, trzeba po prostu przetrwać i nie zwariować. Dlaczego pozwalają się wpędzić w to mylne przekonanie, że dzieci to hardcore, o ile wręcz nie horror?
Książka omawia sześć aspektów rodzicielstwa, opracowanych na podstawie próśb dzieci, wypowiedzianych przez nie w modlitwie za rodziców. Zachęca, by odnieść je do naszego życia rodzinnego i wprowadzić zmiany, by nasze pociechy były szczęśliwe.

Rodzice, nie „darowujcie” nam naszych przewinień!
Rodzice, zachęcajcie się w wierze!
Rodzice, to dzieci mają was słuchać!
Rodzice, nie zniechęcajcie się!
Rodzice, nie poddawajcie się dzieciom!
Rodzice, bądźcie twardzi!

Autor: Mariola Wołochowicz
Stron: 128
Format: 14,5 x 20,5 cm
ISBN: 978-83-7797-707-1
Oprawa: broszurowa
Typ produktu: Książka


Dostępność: na zamówienie

Cena: 14,00 zł
egz.

7 NAWYKÓW SZCZĘŚLIWEGO DZIECKA

7 NAWYKÓW SZCZĘŚLIWEGO DZIECKA
7 NAWYKÓW SZCZĘŚLIWEGO DZIECKA
Wystarczy 7 prostych historii, żeby nauczyć dziecko dobrych nawyków
Poznajcie przyjaciół z krainy Siedmiu Dębów, którzy wam w tym pomogą. Witek nauczy organizacji czasu. Kudłatek przekona, że warto określić sobie cel działania. Lilka zwróci uwagę na współpracę z innymi, a Wandzia przypomni, dlaczego warto zadbać o siebie.

Obowiązkowy tytuł dla wszystkich rodziców i dzieci – już w Polsce!


7 nawyków szczęśliwego dziecka to zbiór zabawnych i pięknie zilustrowanych opowiadań, które przybliżają rodzicom i dzieciom metodę 7 nawyków skutecznego działania. Bohaterowie każdego opowiadania uczą się jednego z dobrych nawyków. Dzięki temu dzieci poznają 7 prostych kroków, które pomogą im mądrze planować czas na naukę i odpoczynek, być dobrymi przyjaciółmi i lubianymi kolegami, radzić sobie, gdy pojawiają się kłopoty, i nie poddawać się presji grupy.

Sean Covey – amerykański pisarz i inspirujący mówca. Syn Stephana R. Coveya, autora 7 nawyków skutecznego działania. Studiował filologię angielską na Uniwersytecie im. Brighama Younga oraz ekonomię w Harvard Business School. Wychowuje czworo dzieci. Gdyby nie pisał książek, to prawdopodobnie zostałby futbolistą.
FC EDU – czyli FranklinCovey dla edukacji, to organizacja, która prowadzi w Polsce szkolenia dla nauczycieli i rodziców według metody 7 nawyków skutecznego działania Stephena R. Coveya, realizując program The Leader in Me.

Autor: Sean Covey
Oprawa: twarda
Wydanie: pierwsze
Pierwsze wydanie: 2017-04-25
ISBN: 978-83-240-4021-6
Tytuł oryginalny: The 7 Habits of Happy Kids
Liczba stron: 96
Wydawnictwo: Znak
Format: 203x288mm
Tłumaczenie: Małgorzata Bortnowska
Rok wydania: 2017


Dostępność: na zamówienie

Cena: 32,90 zł
egz.

DOBROCZYNNE MASAŻE DLA MALUSZKÓW

DOBROCZYNNE MASAŻE DLA MALUSZKÓW
DOBROCZYNNE MASAŻE DLA MALUSZKÓW
Masaże zaproponowane w tej książce przynoszą małemu dziecku chwile ukojenia i wyciszenia. Pomagają w bolesnych dolegliwościach trawiennych, takich jak skurcze jelitowe, relaksują i przywracają właściwe napięcie mięśniowe. Wzmacniają więź z najbliższymi dziecku osobami poprzez pełen czułości fizyczny kontakt. Zróżnicowanie masaży pozwala nie tylko na całościowe wspieranie fizycznego i psychicznego rozwoju dziecka, lecz także na dobieranie ćwiczeń do bieżących potrzeb. Zależnie od pojawiających się trudności, rodzic znajdzie tutaj np. masaże na łatwiejsze zasypianie, wzmocnienie odporności, na złagodzenie niepokoju i wyciszenie gwałtownych emocji, a także masaże wzmacniające określone części ciała i funkcje organizmu.

Wspaniały zestaw masaży, dzięki którym zadbasz o rozwój swojego dziecka i pomożesz mu rozkwitnąć!

Odbiorcy:
– niemowlęta i małe dzieci cierpiące z powodu kolki jelitowej i innych dolegliwości trawiennych;
– niemowlęta i małe dzieci nadmiernie pobudzone, rozkojarzone, niespokojne;
– rodzice, którzy pragną pomóc swojemu maluszkowi rozluźnić się, wyciszyć, nawiązać dobry kontakt z własnym ciałem i z najbliższymi osobami.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– uczy cierpliwego i pełnego czułości pozytywnego oddziaływania na nastrój dziecka;
– pomaga maluchowi wyciszyć się, odprężyć, poczuć dobrze we własnym ciele;
– wspiera rodziców w ich działaniach stymulujących harmonijny rozwój psychofizyczny małego dziecka;
– umacnia relacje w rodzinie poprzez stwarzanie okazji do bliskiego fizycznego kontaktu dziecka i rodziców.

Autor: Gilles Diederichs; ilustracje: Atelier Août à Paris/Muriel Douru
Stron: 48
Oprawa: twarda, kolorowe ilustracje, kredowy papier
Format: 180x180 mm
ISBN: 978-83-7971-328-8

Dostępność: na zamówienie

Cena: 15,10 zł
egz.

DZIKIE STWORY

DZIKIE STWORY
DZIKIE STWORY
Jak ukształtować dzikie serce Waszego syna? Jak wychować go, by wyrósł na silnego, dojrzałego emocjonalnie mężczyznę? Jak okiełznać Wasze „dzikie stwory”, nie marnując przy tym potencjału, który niesie ze sobą ich „dzikość”, żądza przygód i pasja?

Na te i wiele innych pytań odpowiadają Stephen James i David Thomas, doświadczeni ojcowie i terapeuci. Opierając się na badaniach klinicznych i własnych doświadczeniach rodzicielskich pokazują, na czym polega specyfika chłopców pod względem fizycznym, psychicznym i duchowym. Oferują jednocześnie kompletny program radzenia sobie z problemami, jakie może ona stwarzać rodzicom, wychowawcom czy nauczycielom. Swoje wywody autorzy ilustrują dziesiątkami, często bardzo zabawnych, opowieści z życia własnego i rodzin, które zwróciły się do nich o pomoc.

Ich książka daje świeże spojrzenie i podnosi na duchu tych, którzy czują się sfrustrowani zmaganiami z chłopięcą „dzikością”. Podkreśla przy tym rolę zarówno ojca, jak i matki, wskazując odmienność zadań, jakie stawia przed nimi wychowanie chłopców.

Autor: Stephen James, David Thomas
Oprawa: miękka
Ilość stron: 376
Format: 140x200
ISBN: 978-83-7482-417-0

Dostępność: na zamówienie

Cena: 35,90 zł
egz.

FACET FACETOWI. TATA TACIE

FACET FACETOWI. TATA TACIE
FACET FACETOWI. TATA TACIE
Z ojcostwa płynie wiele radości. Jednak dziś istnieje wiele pytań i wątpliwości, jaka jest rola ojca w życiu jego dzieci i rodziny. Co w dzisiejszym świecie oznacza bycie mężczyzną i ojcem, gdy niektórzy nawet kwestionują potrzebę posiadania ojca?

Książka jest zbiorem esejów różnych mężczyzn, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem i pomogli przyjąć rolę i odpowiedzialność oraz błogosławieństwo powołania do ojcostwa. Autorzy uwzględniają istotne, pilne potrzeby z życia ojców, którzy umacniają i ocalają małżeństwa, dyscyplinują dzieci z miłością, uczą sportowej postawy oraz utrzymują dzieci w wierze katolickiej.

To bardzo bogata książka, wypełniona praktycznymi radami, które rezonują z mężczyznami i odnoszą się do ich lepszej natury i aspiracji.

Autor: Brian Caulfield
Format: 145x205 ze skrzydełkami
Stron: 146
ISBN: 978-83-7580-605-2


Dostępność: na zamówienie

Cena: 24,00 zł
egz.

I NIE ZMARNOWAĆ ŻYCIA PSALM18.PL

I NIE ZMARNOWAĆ ŻYCIA
PSALM18.PL
I NIE ZMARNOWAĆ ŻYCIA PSALM18.PL
Dlaczego warto kupić tę książkę? Nasza recenzja

Nowe wydanie praktycznych poradników, które odmieniły życie wielu młodych ludzi. Szczere odpowiedzi na życiowe pytania ilustrowane wieloma przykładami. Całość napisana przystępnym językiem i atrakcyjnie wydana. Polecamy szczególnie młodzieży w wieku gimnazjalnym, licealnym oraz dla rodziców i osób pracujących z młodzieżą.

Opis wydawcy:

I nie zmarnować życia – o zaakceptowaniu siebie, rozwoju i przygotowaniu do życia w rodzinie

Jak polubić siebie?
Jak nie marnować swojego czasu?
Co wspólnego ma niepłodność z legginsami i spódniczkami?
Czy trzeba bać się dzieci?
Czym różni się wychowanie seksualne od przygotowania do życia w rodzinie?
i odpowiedzi na wiele innych, życiowych pytań.


Nowe wydanie rozszerzone o temat aborcji, wpływu pornografii oraz ideologii gender na życie człowieka!

O serii

Seria #PrawdziwaMilosc to 3 książki z konkretnymi odpowiedziami na życiowe pytania młodych ludzi. Każda z nich składa się z ok. 30 krótkich rozdziałów, napisanych prostym, przystępnym językiem. Całość oparta o wiele prawdziwych przykładów z życia i praktyki poradniczej Marioli i Piotra Wołochowiczów.

Książki składają się z artykułów publikowanych pierwotnie w magazynie młodzieżowym Droga. Poprzednie wydanie rozeszło się w pełnym nakładzie wiele lat temu i spotkało się z dużym zainteresowaniem. Nowe wydanie zostało gruntownie przeredagowane i zaktualizowane.


O autorach

Mariolia i Piotr Wołochowicz pobrali się w 1982 roku. Są rodzicami trójki dorosłych już dzieci. Autorzy wielu książek dla młodzieży, małżonków, rodziców - opisują w nich życie według Bożego planu i w bliskości z Nim (m. in. Seks po chrześcijańsku, Jak wygrać 'te sprawy'?, Złamać szyfr czyli jak zrozumieć współmałżonka). Od roku 1992 przez 24 lata wspólnie prowadzili Fundację Misja Służby Rodzinie.

W lipcu 2016 Bóg wezwał Mariolę do wieczności (miała 55 lat). Jako szczęśliwe małżeństwo przeżyli razem 34 lata. Piotr wraz z dziećmi i współpracownikami kontynuuje dzieło Misji Służby Rodzinie - www.msr.org.pl


Wydawca: Psalm18.pl
Format: 14 x 20cm
Data wydania: kwiecień 2017 (wydanie poprawione)
Autorzy: Mariola i Piotr Wołochowiczowie
Ilustracje: Joanna Ciszewska
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-946935-3-4
Ilość stron: 117

Dostępność: na zamówienie

Cena: 14,80 zł
egz.

JAK MÓWIĆ ŻEBY DZIECI NAS SŁUCHAŁY

JAK MÓWIĆ ŻEBY DZIECI NAS SŁUCHAŁY
JAK MÓWIĆ ŻEBY DZIECI NAS SŁUCHAŁY
Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Nowe, odświeżone graficznie i wzbogacone suplementem zawierającym doświadczenia rodziców polskich, wydanie znakomitego poradnika pedagogicznego. To książka ze wszech miar praktyczna, a nie teoretyczna. Autorki pokazują, jak w prosty i niezwykle skuteczny sposób opanować sztukę skutecznej komunikacji z dziećmi. Liczne przykłady i wskazówki wzięte z codziennych doświadczeń ułatwiają nie tylko rozwiązywanie najczęstszych problemów wychowawczych (np. stawianie granic, formułowanie oczekiwań), ale obrazują również metody budowania silnych więzi emocjonalnych między dorosłymi a dziećmi.

Autor:Elaine Mazlish, Adele Faber
Przekład:Mariola Więznowska
Wydawca:Media Rodzina
Ilość stron:370
Format:145 x 205 mm
ISBN:978-83-7278-501-5Dostępność: na zamówienie

Cena: 32,80 zł
egz.

JAK NAUCZYĆ DZIECKO OPTYMIZMU

JAK NAUCZYĆ DZIECKO OPTYMIZMU
JAK NAUCZYĆ DZIECKO OPTYMIZMU
Zestaw ćwiczeń zebranych w tej książce daje dziecku okazję do budowania optymistycznego podejścia do życia. Pomaga zachować pozytywne nastawienie w obliczu przeciwności oraz pokazuje, jak sobie radzić z negatywnymi emocjami towarzyszącymi takim sytuacjom. Uczy efektywnej komunikacji z innymi i radzenia sobie ze stresem.
Zróżnicowanie zabaw pozwala na przeprowadzenie ich w domu, na zewnątrz, samodzielnie lub w szerszym gronie. Znajdują się wśród nich ćwiczenia ruchowe, wspierające rozwój motoryki dużej i małej, ćwiczenia relaksujące, gry słowne, elementy dramy, muzykoterapii, feng shui, jogi, NLP, terapii sztuką, medytacji, bajkoterapii.
Książka pełna pomysłów, dzięki której zadbasz o rozwój swojego dziecka i zwiększysz jego apetyt na życie!

Odbiorcy:
– dzieci przygnębione, wycofane, znudzone, „wiecznie niezadowolone”;
– dzieci skłonne do zachowań negatywnych i gwałtownych; mające trudności z akceptowaniem porażki;
– rodzice, którzy pragną pomóc dziecku przezwyciężyć niepowodzenia i nauczyć je pozytywnego podejścia do życia.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– uczy dostrzegać pozytywne strony każdej sytuacji, pokazuje, że błędy są po to, by się na nich uczyć;
– pomaga dziecku odkryć wrodzone zdolności i je wzmacniać;
– wspiera rodziców w konstruktywnej stanowczości i współdziałaniu z dzieckiem;
– umacnia relacje w rodzinie poprzez budowanie pozytywnego nastawienia wszystkich jej członków.

Autor: tekst: Gilles Diederichs; ilustracje: Atelier Août à Paris/Muriel Douru;
Stron: 48
Oprawa: twarda, kolorowe ilustracje, kredowy papier
Format: 180x180 mm
ISBN: 978-83-7971-327-1

Dostępność: na zamówienie

Cena: 15,10 zł
egz.

JAK RADZIĆ SOBIE ZE ZŁOŚCIĄ I KAPRYSAMI

JAK RADZIĆ SOBIE ZE ZŁOŚCIĄ I KAPRYSAMI
JAK RADZIĆ SOBIE ZE ZŁOŚCIĄ I KAPRYSAMI
Zestaw ćwiczeń zebranych w tej książce daje dziecku możliwość wyrażenia negatywnych emocji w akceptowalny dla innych sposób. Pomaga również w zapanowaniu nad wybuchami wściekłości, w radzeniu sobie z narastającą frustracją i nagłymi zachciankami. Uczy właściwej komunikacji z innymi, zwłaszcza w trudnych sytuacjach, pogłębia więzi rodzinne poprzez zachęcanie do współdziałania. Zróżnicowanie zabaw pozwala na przeprowadzenie ich w domu, na zewnątrz, samodzielnie lub w szerszym gronie. Znajdują się wśród nich ćwiczenia ruchowe, wspierające rozwój motoryki dużej i małej, ćwiczenia relaksujące i wyciszające, elementy jogi, tai-chi, qui gongu, terapii sztuką, medytacji, bajkoterapii.
Książka pełna pomysłów, dzięki której zadbasz o rozwój swojego dziecka i dobrą atmosferę w rodzinie!

Odbiorcy:
– dzieci, które mają kłopoty z samokontrolą, z komunikowaniem własnych pragnień i potrzeb oraz odróżnianiem jednych od drugich;
– dzieci, które chcą poprawić napięte relacje z najbliższymi, a także lepiej rozumieć siebie i własne emocje;
– rodzice, którzy pragną nauczyć dziecko wyrażania emocji, panowania nad sobą i nieulegania kaprysom.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– podpowiada dziecku, jak w bezpieczny sposób wyrazić i nazwać własne frustracje, aby je zrozumieć i poradzić sobie z nimi;
– wskazuje sposoby komunikowania się dzieci i rodziców w trudnych emocjonalnie sytuacjach;
– uczy pokojowego rozwiązywania konfliktów;
– umacnia relacje w rodzinie, buduje wzajemne zrozumienie, przywraca ład i harmonię.

Autor: tekst: Gilles Diederichs; ilustracje: Atelier Août à Paris/Muriel Douru;
Stron: 48
Oprawa: twarda, kolorowe ilustracje, kredowy papier
Format: 180x180 mm
ISBN: 978-83-7971-329-5

Dostępność: na zamówienie

Cena: 15,10 zł
egz.

JAK ROZWIJAĆ WIARĘ W SIEBIE

JAK ROZWIJAĆ WIARĘ W SIEBIE
JAK ROZWIJAĆ WIARĘ W SIEBIE
Zestaw ćwiczeń zebranych w tej książce daje dziecku możliwość lepszego poznania siebie, odkrycia mocnych stron i twórczej natury własnego „ja”. Pomaga także w dokonaniu rzetelnej samooceny, wzmacnia poczucie własnej wartości i wiary w siebie oraz pogłębia więzi z najbliższymi (rodzicami, rodzeństwem). Zróżnicowanie zabaw pozwala na przeprowadzenie ich w domu, na zewnątrz, samodzielnie lub w szerszym gronie. Znajdują się wśród nich ćwiczenia ruchowe, wspierające rozwój motoryki dużej i małej, ćwiczenia relaksujące i wyciszające, elementy jogi, terapii sztuką, medytacji, bajkoterapii. Książka pełna pomysłów, dzięki której wspomożesz prawidłowy rozwój swojego dziecka!

Odbiorcy:
– dzieci, które mają kłopoty z właściwą samooceną, niepewne siebie, mocno przeżywające porażki;
– dzieci które chcą poznać lepiej własne możliwości i poczuć się lepiej „we własnej skórze”;
– rodzice, którzy pragną dodać dzieciom wiary we własne siły, wesprzeć je emocjonalnie i zagwarantować im poczucie bezpieczeństwa w trakcie wspólnych działań.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
– pozwala dzieciom odkryć i nazwać przeżywane emocje oraz radzić sobie z nimi;
– podnosi poczucie własnej wartości dziecka;
– zachęca do samodzielnego podejmowania decyzji, dodaje odwagi do działania,
– umacnia relacje w rodzinie, budując poczucie bliskości, przynależności i wzajemnego zaufania.

Autor: tekst: Gilles Diederichs; ilustracje: Atelier Août à Paris/Muriel Douru;
Stron: 48
Oprawa: twarda, kolorowe ilustracje, kredowy papier
Format: 180x180 mm
ISBN: 978-83-7971-330-1

Dostępność: na zamówienie

Cena: 15,10 zł
egz.

JEŚLI MNIE KOCHASZ, NIE ZGADZAJ SIĘ NA WSZYSTKO

JEŚLI MNIE KOCHASZ, NIE ZGADZAJ SIĘ NA WSZYSTKO
JEŚLI MNIE KOCHASZ, NIE ZGADZAJ SIĘ NA WSZYSTKO
Zachęcamy do przeczytania tej książki mamę i tatę zakochanych w swoim dziecku, którzy – bardziej lub mniej świadomie – porzucili rolę jego przewodnika. Zapomnieli, że dziecko ma także niewyobrażalne dla wielu rodziców prawa: prawo do posiadania własnej tożsamości, prawo do swojego niedoskonałego życia, prawo do pomyłek, błędów, zadawania pytań i otrzymywania odpowiedzi, do uczenia się i stopniowego rozwoju. Książka przeznaczona jest również dla tych rodziców, którym ciągła walka o doskonałość swojego dziecka przyniosła rozczarowanie, dziecku zaś nieszczęście, a przecież chcieli mu tego oszczędzić! Warto, aby przeczytali ją także rodzice, którzy koncentrując się na zaspokajaniu potrzeb dzieci, pozbawili je pragnień i marzeń, jakże ważnych elementów kształtujących osobowość.

Autor w sposób barwny, z ojcowską wrażliwością wyjaśnia rodzicom fundamentalne zasady wychowania, od których zależy przyszłe szczęście ich dzieci. W oparciu o przykłady z życia podpowiada kierunek w pełnieniu tej trudnej, a zarazem fascynującej misji wychowawczej. Czyni to z łagodnością, nie oceniając i nie wywołując poczucia winy.

Autor: Cencini Amadeo
ISBN: 978-83-7485-278-4
Ilość Stron: 288
Format: 130 x 210

Dostępność: na zamówienie

Cena: 32,00 zł
egz.

KLASYCZNE WYCHOWANIE

KLASYCZNE WYCHOWANIE
KLASYCZNE WYCHOWANIE
Jeśli pragniesz pomóc swojemu dziecku stać się człowiekiem dojrzałym i szczęśliwym, ta książka jest właśnie dla ciebie.

Poradnik Michaela Mascolo pokazuje, jak uniknąć pułapek bezstresowego wychowania, ale również błędów podejścia zbyt autorytarnego. Autor w sposób niezwykle przystępny wyjaśnia, jak zachować złoty środek między nimi. Sięgając po tradycyjne, sprawdzone zasady, dostosowuje swoje wskazówki do współczesnych realiów. W oparciu o najnowsze badania i mnóstwo konkretnych przykładów z życia prezentuje skuteczną metodę, łączącą miłość i wrażliwość na potrzeby dziecka z dyscypliną i jasnymi zasadami. Przynosi ona realne, długotrwałe efekty. W przeciwieństwie do metody kar i nagród ani nie upokarza, ani nie utwierdza dziecka w postawach roszczeniowych czy interesownych. Pozwala mu wypracować własny zmysł moralny, uczy, jak mierzyć się z przeciwnościami i jak ważna jest troska o innych.

Dzięki tej lekturze dowiesz się m.in.:
- w jaki sposób skutecznie komunikować się z dzieckiem;
- dlaczego pochwały nie zawsze motywują;
- czy istnieją sytuacje, w których kara jest nieunikniona;
- jak rozwiązywać konflikty;czego potrzebuje dziecko, by ukształtować w sobie zdrowe poczucie własnej wartości.

Niezależnie od tego, jak radzisz sobie z rozwiązywaniem problemów wychowawczych, ta książka z pewnością ci pomoże. Dzięki bogactwu przedstawionych sytuacji i zagadnień każdy rodzic znajdzie w niej coś dla siebie i swojego dziecka.

Autor: Michael Mascolo
Oprawa: miękka
Ilość stron: 274
Format: 140x200
ISBN: 978-83-7482-728-7

Dostępność: na zamówienie

Cena: 33,10 zł
egz.

KOCHAJ I STAWIAJ GRANICE. JAK POŁĄCZYĆ DYSCYPLINĘ I MIŁOŚĆ W WYCHOWANIU

KOCHAJ I STAWIAJ GRANICE. JAK POŁĄCZYĆ DYSCYPLINĘ I MIŁOŚĆ W WYCHOWANIU
KOCHAJ I STAWIAJ GRANICE. JAK POŁĄCZYĆ DYSCYPLINĘ I MIŁOŚĆ W WYCHOWANIU
Nie wiesz, jak poradzić sobie z najtrudniejszymi rodzicielskimi wyzwaniami? Wprowadź w życie ten

prosty program wychowawczy, odpowiedni dla dzieci w każdym wieku – zarówno dla przedszkolaka, jak i nastolatka!Wszyscy rodzice zmagający się z kolejnymi falami buntu swojego dziecka, poirytowani jego niewdzięcznością i zatroskani o wybory życiowe swych latorośli, poszukują sprawdzonego i konkretnego przewodnika po skomplikowanym świecie rodzicielstwa. Z myślą o matkach i ojcach potrzebujących precyzyjnych i skutecznych wskazówek, jak wprowadzić w wychowanie dyscyplinę, nie rezygnując z wyrozumiałości i czułości, Erin MacPherson i Ellen Schuknecht przygotowały ten niezwykle praktyczny poradnik. Korzystając z ich sprawdzonych metod, nauczysz się mądrze stawiać dzieciom granice i wypełnisz wasze rodzinne życie spokojem oraz harmonią.

Zamień ciągłe awantury w konstruktywne rozmowy i krok po kroku naucz swoje dziecko m.in.:- radzenia sobie z trudnymi emocjami i opanowywania gniewu;
- prawdziwej wdzięczności wobec Boga i ludzi;
- nawiązywania dobrych i rozwijających relacji z rówieśnikami;
- odpowiedniego reagowania na zagrożenia czyhające we współczesnym świecie;
- szacunku dla seksualności.

Twórczo połącz miłość i dyscyplinę, by przekonać swojego młodego buntownika, że warto zaufać Twojej rodzicielskiej mądrości i trosce!
Erin MacPherson – autorka serii popularnych poradników chrześcijańskich na temat macierzyństwa i małżeństwa, a także artykułów w prasie; częsty gość audycji radiowych i spotkań z rodzicami. Wraz z mężem wychowują troje dzieci.

Ellen Schuknecht – pedagog i terapeutka z 40-letnim stażem, autorka bestsellerowych poradników dla rodziców, prywatnie mama trojga dzieci i babcia jedenaściorga wnucząt.

Autor: Erin Macpherson
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240
ISBN: 978-83-7482-868-0

Dostępność: na zamówienie

Cena: 32,00 zł
egz.

KTO Z NAS JEST BEZ GRZECHU?

KTO Z NAS JEST BEZ GRZECHU?
KTO Z NAS JEST BEZ GRZECHU?
Poruszająca historia kapłana, który poświęcił swoje życie ludziom z marginesu, przegranym i zagubionym

DUSZPASTERZ WIĘŹNIÓW I PROSTYTUTEK


Tyle cierpienia trudno zmieścić w jednym życiu: dzieciństwo w rodzinie alkoholowej, przemoc psychiczna i fizyczna, wykorzystanie seksualne, poprawczak, gang… Zło otaczało go niemal nieustannie, nie mógł przed nim uciec. Nigdy nie czuł się bezpiecznie.
Dzisiaj o. Jean-Philippe Chauveau to kapelan aresztu. Prowadzi domy dla młodych uzależnionych. Jest szefem stowarzyszenia, które pomaga ludziom prostytuującym się.

Jak to możliwe, że człowiek tak okrutnie skrzywdzony przez alkohol, przemoc i gwałt zaczął nieść nadzieję i pomoc właśnie tym, którzy są uwikłani w uzależnienia, przestępstwa i prostytucję?

Uwielbiam historie, w których bohater po ludzku jest skazany na beznadzieję, opuszczenie i porażkę, ale Bóg nie daje za wygraną. Interweniuje, udowadniając, że nie ma ludzi zbyt poranionych i przegranych. Polecam tę książkę – jest pełna takiej Nadziei! Zetknięcie z nią grozi przemianą myślenia i w konsekwencji całego życia.
Krzysztof Demczuk, lider wspólnoty Metanoia, prezes zarządu Fundacji Aplica, psychoterapeuta

Autor: o. Jean-Philippe Chauveau
EAN: 9788365847973
ISBN: 978-83-65847-97-3
Format: 130x200 mm
Stron: 304
Data wydania: 2018-05-23
Oprawa: broszurowa

Dostępność: na zamówienie

Cena: 23,20 zł
egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony