Dzienniczki I Komunijne

DZIENNICZEK KATECHETYCZNY - DZIECKA I KOMUNIJNEGO

Dzienniczek katechetyczny to praktyczna pomoc w nauczaniu religii, przeznaczona dla dzieci przygotowujących sie do Pierwszej Komunii Świętej.

Podtytuł: Dla dziecka pierwszokomunijnego
Format: 14,5 x 21 cm

PRZYGOTUJĘ CI SERCE - DZIENNICZEK DO I KOMUNII

Dzienniczek Przygotuję Ci serce ... przeznaczony dla dziecka przygotowującego się do I Komunii Świętej.
Pozwala na zilustrowanie przygotowań do I Komunii Świętej. Oprócz standardowych rubryk na dane osobowe dziecka zawiera informacje o przebiegu przygotowań do przyjęcia sakramentu.
Przedstawia czytelny obraz uczestnictwa dziecka w życiu wspólnoty parafialnej, jego uczestnictwo we Mszy św. i nabożeństwach w ciągu roku liturgicznego, zawiera także arkusz ocen i miejsce na opinie katechety, a także refleksje dziecka.

Autor oprac.: Urszula Haśkiewicz

PRZYJDŹ DO MNIE, PANIE - DZIENNICZEK DZIECKA I KOMUNIJNEGO

Dzienniczek dziecka pierwszokomunijnego. Wydanie II, uzupełnione i dostosowane do zmian w przygotowaniu dzicie do I Komunii Świętej. Doskonała pomoc i pamiątka.

Waga: 28 g
Strony: 28

WITAJ PANIE JEZU

Książka zawiera materiały pomocne przy przygotowaniu niezwykle uroczystego dnia Pierwszej Komunii Świętej. Znajdują się tu propozycje obrzędów i błogosławieństw w domu, obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
Główną część zawierają propozycje komentarzy, podziękowań, wezwań modlitwy powszechnej podczas samej uroczystości. Pomocą będzie także wybór wierszy (o różnym stopniu trudności), które można wykorzystać podczas uroczystości.

liczba stron: 112
oprawa: miękka
format: 145x205

CZEKAM NA CIEBIE, PANIE JEZU. DZIENNICZEK MOJE PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ.

CZEKAM NA CIEBIE, PANIE JEZU. DZIENNICZEK
MOJE PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ.
Dzienniczek jest przeznaczony dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Został zaprojektowany tak, by w przejrzysty sposób informował katechetę o wysiłkach podejmowanych przez ucznia. Dzięki atrakcyjnej formie przygotowanie sakramentalne i liturgiczne nie będzie się kojarzyło dzieciom z przykrym obowiązkiem „zbierania” podpisów – zastąpiono je rysowaniem, kolorowaniem
i wklejaniem naklejek.

- katecheci pragnący w atrakcyjny sposób zachęcić dzieci pierwszokomunijne do udziału w celebracjach
i nabożeństwach,
- duszpasterze poszukujący skutecznych metod rozbudzenia u dzieci potrzeby praktyk religijnych.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę:
- to narzędzie dydaktyczne wygodne dla katechety i atrakcyjne dla dziecka,
- zawiera miejsce na dane personalne dziecka, tabelkę do zanotowania terminów spotkań z rodzicami,
- udział w nabożeństwach i celebracjach związanych z okresami liturgicznymi dzieci odnotowują przez
rysowanie i kolorowanie,
- za udział w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych oraz znajomość małego katechizmu dzieci otrzymują naklejki.

Autor/Autorzy: oprac. Ewelina Parszewska
ISBN: 978-83-7971-598-5

O PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ BEZ STRESU

Książka stanowi zbiór wygłoszonych katechez, stanowiących pomoc nie tylko dla duszpasterzy, ale i dla rodziców. Został więc poszerzony zakres treści, aby w rozważaniach były zawarte informacje o rozwoju psychicznym dziecka przygotowującego się do sakramentu spowiedzi i Eucharystii, specyfice spostrzegania przez niego świata, rozmawiania z nim na temat Boga, sumienia, choroby. Drugim obszernym tematem opracowanym w tej pozycji, stała się dla autorów rodzina. Zwrócono uwagę na cechy, które pomagają w jej prawidłowym funkcjonowaniu jak chociażby: właściwa komunikacja, bliskość emocjonalna, granice, wartości i zasady, wypracowane tradycje. Trzecia część została poświęcona rozważaniom na temat wiary w życiu rodziny. Stąd też miejsce na katechezę o potrzebie modlitwy, o cierpieniu i chorobie, dojrzałej wierze. Na prośbę rodziców w książce znalazły się rozważania o Dekalogu, rachunku sumienia dla dorosłych, funkcjonowaniu rodzin niepełnych, ponownych związkach i samotnych rodzicach. Po każdym rozważaniu zostało umieszczone „zadanie domowe" - dla rodziców, dzieci oraz propozycja wspólnej modlitwy w domu a także wypis literatury, do której można sięgnąć, aby rozszerzyć zakres wiadomości z poruszanego wcześniej tematu.

Redakcja: Ks. Piotr Stolecki, Ks. Marek Wilczewski

PAMIĄTKA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ Z KS. JANEM TWARDOWSKIM

Szczególna pamiątka komunijna, zawierająca cytaty z wierszy i rozważań ks. Jana Twardowskiego, jednego z najbardziej cenionych poetów, autora licznych homilii i rozważań adresowanych do dzieci. W pamiątce jest także miejsce na życzenia od najbliższych oraz strona, na której dziecko może własnoręcznie wpisać datę przyjęcia sakramentu i wkleić pamiątkowe zdjęcie.

Autorzy: ks. Jerzy Stranz, Grażyna Piskorz
Wymiary: 145 x 205