Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Rodzina

5 JĘZYKÓW MIŁOŚCI DLA MĘŻCZYZN

5 JĘZYKÓW MIŁOŚCI DLA MĘŻCZYZN
5 JĘZYKÓW MIŁOŚCI DLA MĘŻCZYZN
Jeśli masz już za sobą próby zbudowania szczęśliwego małżeństwa, wciąż chcesz być najlepszym przyjacielem swojej żony, pragniesz zrozumieć wysyłane przez nią tajemnicze sygnały, często nie wiesz, jak radzić sobie ze złością i jak sformułować przeprosiny – ta książka jest dla ciebie.

Poznaj 5 pięć niezwykłych języków miłości!

Gary Chapman, znany i ceniony amerykański terapeuta, tym razem pomaga mężczyznom poznać języki miłości, którymi posługują się ich ukochane. Ciekawe historie i zabawne rysunki składają się na poradnik, który powinien przeczytać każdy mężczyzna, jeśli chce zbudować dobry, trwały i szczęśliwy związek.

Autor: Gary Chapman
ISBN: 978-83-65349-32-3
Format :140 x 200
Stron: 256
Oprawa broszurowa

Dostępność: na magazynie

Cena: 23,10 zł
egz.

EWA CZUJE INACZEJ

EWA CZUJE INACZEJ
EWA CZUJE INACZEJ
Interesująca i pouczająca książka nie tylko dla mężczyzn, napisana z humorem może skutecznie poprawić relacje między Adamem i Ewą. Opisuje sposób, w jaki należy komunikować się z kobietą, aby ona poczuła się kochaną, ważną, wysłuchaną i dowartościowaną osobą - nie kurą domową.
Obecna plaga rozwodów i problemów małżeńskich wręcz wymusza aby poruszyć te tematy. Jak wiele konfliktów można rozwiązać dzięki znajomości potrzeb drugiego człowieka i umiejętności komunikacji. Kto chce wejść w głęboką relację ze swoją żoną, narzeczoną i dobrze ją poznać, powinien próbować zrozumieć, że światem kobiety jest rzeczywistość jej serca a sercem mężczyzny są sprawy świata.
Nauczmy się komunikacji emocjonalnej i nie uciekajmy od rozmów, a nasze związki będą szczęśliwsze!

Autor: Jacek Pulikowski
ISBN 978-83-89282-36-1
Format: 12,5x19,5 cm
Ilość stron: 80

Dostępność: na magazynie

Cena: 14,00 zł
egz.

KROKODYL DLA UKOCHANEJ

KROKODYL DLA UKOCHANEJ
KROKODYL DLA UKOCHANEJ
W pierwszym wydaniu książka miała podtytuł: Warto wspierać rozwój mężczyzny. Autor zwraca się w niej do kobiet, szczególnie młodych, by wspierały rozwój mężczyzn. To właśnie one czarem swej kobiecości, wyczuciem piękna i dobra mogą pomóc chłopakom stawać się mężczyznami, by w pełni dorastali do swej męskiej godności. Kobiety mają "swoje sposoby" docierania do nich , więc odwołanie się do ich geniuszu może okazać się znacznie skuteczniejsze niż pisanie książek dla mężczyzn (zwłaszcza tych), którzy ... książek nie czytają. :) Ufam, że książka może być pożyteczna również dla kobiet żyjących od lat w małżeństwie i mających kłopoty z dojrzałością swoich mężów. [JP ze Wstępu] Jednak, aby stworzyć dobrą i kochającą się rodzinę, wiele wysiłku musi włożyć zarówno mężczyzna, jak i kobieta.

Prof. Włodzimierz Fijałkowski w Przedmowie o książce wypowiedział się w ten sposób: ...Uwzględniając proporcje między niszczącą a ubogacającą twórczością, książeczka Jacka Pulikowskiego ukazuje się jako ożywczy ognik rozświetlający mroki ciemności. [...] Inspirację czerpie autor głównie z samego życia, toteż myśli tu zawarte trafnie formułują ocenę reakcji zachodzących pomiędzy płciami: płciami dopełniającymi się , nie przeciwnymi! [...] właśnie dopełnianie się mężczyzny i kobiety zmierza do porozumienia, do budowania jedności. Książka zawiera 12 postulatów dla żon, ale może najpierw - aby zdążyć na czas! - dla dziewcząt, które przyglądają się chłopcom i myślą: czy to może ten? Ten jedyny na całe życie? Płciowość jest cennym wyposażeniem naszej natury, ale trzeba uruchomić wyobraźnię i przeżywanie jej przenieść z dziedziny rozrywki w dziedzinę pracy nad sobą. [...] Jestem przekonany, że lektura uchroni wielu przed częstym zarzutem stawianym wychowawcom: dlaczego nikt mi tego wcześniej nie powiedział?

Autor: Jacek Pulikowski
ISBN: 978-83-89282-37-8
Wymiary: 12,5x19,5 cm
Stron: 96

Dostępność: na magazynie

Cena: 14,00 zł
egz.

MAŁŻEŃSKA GRA

MAŁŻEŃSKA GRA
MAŁŻEŃSKA GRA

Dostępność: na magazynie

Cena: 105,60 zł
szt.

RYTUAŁ RODZINNY

RYTUAŁ RODZINNY
RYTUAŁ RODZINNY
Jubileuszowe wydanie książki znanego liturgisty ks. bpa J. Wysockiego zawiera m.in. opisy zwyczajów i tradycji religijnych przeżywanych w katolickim domu w ciągu całego roku liturgicznego. Znajdziemy tu pogłębiony opis sakramentaliów, modlitw, na kościelne i domowe uroczystości, w oparciu o zakorzenione w naszej tradycje zwyczaje. Książka będzie bardzo przydatna chrześcijańskim rodzinom, które chcą swoją wiarę i religię praktykować w codziennym życiu. Doskonały prezent dla młodych rodzin, które chcą swój dom budować w katolickiej wierze.Zdobiona oprawa.

Autor: ks. Józef Wysocki
Oprawa: skóropodobna
Ilość stron: 640

Dostępność: na magazynie

Cena: 58,70 zł
egz.

WARTO NAPRAWIĆ MAŁŻEŃSTWO

WARTO NAPRAWIĆ MAŁŻEŃSTWO
WARTO NAPRAWIĆ MAŁŻEŃSTWO
Współcześnie obserwujemy wielki kryzys rodziny, trzeba więc ratować ją, a najlepiej zacząć od ratowania małżeństwa. Autor przygląda się przyczynom kryzysów w małżeństwach, stawiając diagnozę wskazuje na środki zaradcze. Jednym z nich jest humor, dlatego książka okraszona jest licznymi dowcipami.

Autor: Jacek Pulikowski
ISBN 978-83-89282-43-9
Wymiary: 12,5x19,5cm
Stron: 160

Dostępność: na magazynie

Cena: 20,60 zł
egz.

1000 POMYSŁÓW NA HOMILIE TOM 1

1000 POMYSŁÓW NA HOMILIE TOM 1
1000 POMYSŁÓW NA HOMILIE TOM 1
Gdzie znaleźć inspirację do kolejnej homilii? Jak w niekonwencjonalny sposób rozważyć niedzielne czytania? Skąd wziąć nowe i zaskakujące przykłady czy ciekawe opowieści z całego świata? Jakie sytuacje z codziennego życia, wydarzenia historyczne, zjawiska naturalne, osiągnięcia kultury i zdobycze ludzkiego umysłu mogą dopomóc w głoszeniu słowa Bożego współczesnym słuchaczom?

Pierwszy tom znanego i cenionego kaznodziei zawiera zbiór myśli i kopalnię przykładów do homilii na każdą niedzielę roku A, B i C w okresie zwykłym oraz do kazań pierwszopiątkowych i okolicznościowych.

Ks. Andrzej Zwoliński (ur. 1957), profesor zwyczajny Wydziału Nauk Społecznych UPJPII, autor ponad stu książek z dziedziny teologii, katolickiej nauki społecznej i socjologii oraz wielu innych.

Polecamy też tom 2 - okresy mocne, uroczystości i święta.

Autor: ks. Andrzej Zwoliński
Format: A5
Ilość stron: 560
Oprawa: miękka

Dostępność: na zamówienie

Cena: 35,90 zł
egz.

ADAM I EWA CZYLI 45 ŻARTÓW PANA BOGA

ADAM I EWA CZYLI 45 ŻARTÓW PANA BOGA
ADAM I EWA CZYLI 45 ŻARTÓW PANA BOGA
Małżeństwo to pierwsza przygoda, po którą wyruszyła ludzkość. Mamy już nieco wprawy. Założę się jednak, że w pakiecie weselnych prezentów Pan Bóg, poza swoim błogosławieństwem, dokłada każdej parze gratis solidną porcję humoru. Bez tego nawet nie próbujcie zaczynać. Nie uda się.
Razem z Agnieszką, moją superilustratorką, dedykujemy tę książkę zarówno małżonkom i narzeczonym, jak i rozmarzonym singielkom i zagapionym, starym kawalerom. Do dzieła, Adamowie i Ewy! Raj czeka. (Małgorzata Nawrocka)

Autor: Małgorzata Nawrocka
Stron: 96
Format: 15,0 x 15,0 cm
ISBN: 978-83-7797-397-4
Oprawa: twarda

Dostępność: na zamówienie

Cena: 14,40 zł
egz.

BÓG, KRÓLEWNA I KSIĘŻNICZKI

BÓG, KRÓLEWNA I KSIĘŻNICZKI
BÓG, KRÓLEWNA I KSIĘŻNICZKI
Czytelnik otrzymuje do rąk kolejne wydanie znakomitego i znanego wielu odbiorcom autora Pamiętnika Perełki i Anioła radości. Trzecia powieść pisarza jest wyjątkowo piękną historią o miłości. Książka, która w zamyśle przeznaczona została dla dzieci z pewnością wciągnie i zafascynuje również dorosłych odbiorców. W trakcie czytania poznajemy zgorzkniałego staruszka, w którego życie niespodziewanie wkraczają trzy córeczki nowych sąsiadów. Jak się okazuje, Pan Józef nie potrafi oprzeć się zmianom, jakie niesie spotkanie z prawdziwą Miłością. To okazja, by sięgnąć po wspólną, dobrą, chrześcijańską literaturę z naszymi pociechami. Śledząc losy bohaterów, niejednokrotnie będziemy się wzruszać i bawić, a wspaniale ukazane w tekście emocje sprawią, że zaczniemy zmieniać swoje serce.

Autor – ks. dr Marek Dziewiecki, psycholog, pedagog, wykładowca na Uniwersytecie
Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wicedyrektor Europejskiego Centrum Powołań, specjalista z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień. Autor kilkudziesięciu książek z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie, psychologii zdrowia czy komunikacji międzyludzkiej. Nagrodzony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Odbiorcy:
- dzieci w każdym wieku, ich rodzice i bliscy
- każdy, kto pragnie zmienić swoje serce i być szczęśliwy.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
- to ciepła, wzruszająca i pełna humoru historia przemiany duchowej staruszka, która sprawia, że również sami zaczynamy się zmieniać
- książka zafascynuje dzieci i dorosłych
- to praktyczna pomoc w wychowaniu naszych pociech i dobra literatura, którą warto czytać wspólnie z latoroślami.

Autor/Autorzy: ks. Marek Dziewiecki
Stron: 240
Oprawa: twarda, szyta
Format: 162 x 158 mm
Rok wydania: 2016
ISBN: 978-83-7971-574-9


Dostępność: na zamówienie

Cena: 21,60 zł
egz.

DWOJE LUDZI JEDNA DROGA

DWOJE LUDZI JEDNA DROGA
DWOJE LUDZI JEDNA DROGA
Wypowiadając słowa „święty”, „święta”, myślimy zazwyczaj o ludziach, którzy całe swoje życie oddali Panu Bogu, rezygnując ze szczęścia małżeńskiego. Przekonanie, że wybór powołania innego niż kapłańskie czy zakonne nie sprzyja duchowemu wzrastaniu, długie lata pokutowało wśród wiernych. Obecnie Kościół, wynosząc na ołtarze świętych z różnych stanów i zawodów, w tym licznych małżonków, przypomina nam, że wszyscy jesteśmy wezwani do świętości.

Książka zawiera przykłady z życia pierwszej w historii pary małżeńskiej wyniesionej wspólnie na ołtarze, Alojzego i Marii Beltrame Quattrocchi, oraz pytania i tematy warte przedyskutowania w gronie przyjaciół lub w rozmowie męża z żoną czy narzeczonej z narzeczonym. Może też posłużyć jako konspekt zarówno prowadzącym spotkania osób powołanych do życia w małżeństwie, jak i każdemu z uczestników tych spotkań, którzy dążą (nieraz z wielkim trudem) do uświęcania swego małżeństwa.

Autorzy, Ewa i Marek Stadtmüller, należą do Domowego Kościoła (gałęzi Ruchu Światło-Życie zrzeszającej rodziny). Pani Ewa jest także znaną i cenioną autorką ponad stu książeczek dla dzieci.

Autor: Ewa i Marek Stadtmüller
Oprawa: miękka
Ilość stron: 86
Format: 125x180
ISBN: 978-83-7482-736-2
Rok wydania: 2016

Dostępność: na zamówienie

Cena: 11,60 zł
egz.

ILE ZNACZY MAMA

ILE ZNACZY MAMA
ILE ZNACZY MAMA
Każda mama wie, że wychowanie chłopca to wielkie wyzwanie. Nie każda jednak zdaje sobie sprawę, że jest osobą, która wywiera największy wpływ na kształtowanie się jego osobowości i może przesądzić o jego życiowym sukcesie. Kevin Leman, autor bestsellera Jak wychowywać dziecko i nie oszaleć, podpowiada mamom, co robić, aby ten wpływ był jak najbardziej pozytywny.

Jego książka skierowana jest do mam chłopców w każdym wieku, bo choć kształtowanie osobowości rozpoczyna się już w kołysce, to nigdy nie jest za późno, by dokonać pozytywnych zmian w swoim podejściu do wychowania.

Dzięki zawartym w tej książce poradom dowiesz się m.in.
- Jaka jest specyfika chłopięcego sposobu myślenia;
- Jakie są przyczyny kłótni pomiędzy rodzeństwem i jak sobie z nimi radzić;
- Jaki jest sekret dyscypliny, która działa w każdych warunkach;
- Jak przeprowadzić twojego syna przez burzliwe lata dojrzewania;
- Jak reagować na jego zainteresowanie relacjami z dziewczętami i seksem.

Mamo, przyszłość twojego syna leży w twoich rękach! To od Ciebie zależy, czy wyrośnie na mężczyznę, z którego będziesz mogła być naprawdę dumna.

Autor: Kevin Leman
Oprawa: miękka
Ilość stron: 249
Format: 140x200
ISBN: 978-83-7482-585-6
Rok wydania: 2013

Dostępność: na zamówienie

Cena: 31,40 zł
egz.

INSTRUKCJA OBSŁUGI MĘŻCZYZN

INSTRUKCJA OBSŁUGI MĘŻCZYZN
INSTRUKCJA OBSŁUGI MĘŻCZYZN
Kilkadziesiąt odpowiedzi na ważne pytania dotyczące mężczyzn.

Ojciec Leon Knabit pomaga znaleźć odpowiedzi na trudne i bolesne zagadnienia: Czy jest jakieś usprawiedliwienie dla seksu przed ślubem? Kto jest bardziej skłonny do zdrad: mężczyźni czy kobiety? Kiedy małżonek zostaje porzucony… Udziela praktycznych rad: Jak najłatwiej trafić do serca mężczyzny? Jak uniknąć kryzysu w małżeństwie?

Odpowiada na pytania stawiane przez młodych: Czy chłopak powinien pierwszy pocałować dziewczynę? Jak ma zareagować chłopak, któremu dziewczyna sprawdza SMS-y i e-maile?

Porusza tematy ważne dla małżonków: Czy mężczyzna powinien być obecny przy porodzie? Jak ma sobie radzić mężczyzna, jeśli jego żona odnosi większy sukces zawodowy? Jak przezwyciężyć kryzys wieku średniego?

Idealna książka dla kobiet, które pragną lepiej poznać i mądrze kochać mężczyznę swojego życia. Również mężczyźni mogą się z tej książki wiele o sobie dowiedzieć.


Autor: Leon Knabit OSB
ISBN: 978-83-7864-796-6
Okładka: twarda
Ilość stron: 112
Wymiary: 130 x 190 mm
Rok wydania: 2014

Dostępność: na zamówienie

Cena: 23,90 zł
egz.

JAK BYĆ RODZICEM, JAKIM ZAWSZE CHCIAŁEŚ BYĆ

JAK BYĆ RODZICEM, JAKIM ZAWSZE CHCIAŁEŚ BYĆ
JAK BYĆ RODZICEM, JAKIM ZAWSZE CHCIAŁEŚ BYĆ
Autorki bestsellerowych książek o wychowaniu od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, jako ekspertki w dziedzinie komunikacji między rodzicami a dziećmi. Tym razem ich mądre rady dotyczące świadomego i pełnego szacunku rodzicielstwa zostały ujęte w zwięzłej formie podręcznika. Bazując na inspirujących doświadczeniach rodzin z całego świata, autorki pokazują, że każdy, nawet najbardziej zapracowany rodzic może nabrać umiejętności, jakie zawsze „chciał mieć”: spokojnego rozwiązywania rodzinnych konfliktów, stawiania dzieciom granic i zachęcania ich do współpracy.

Autor: Adele Faber, Elaine Mazlish
Stron:108
Format:145 x 205mm
Oprawa:miękka
ISBN:978-83-8008-064-5

Dostępność: na zamówienie

Cena: 23,60 zł
egz.

JAK ZNALEŹĆ TEGO JEDYNEGO I SAMEJ SIĘ NIE ZGUBIĆ

JAK ZNALEŹĆ TEGO JEDYNEGO I SAMEJ SIĘ NIE ZGUBIĆ
JAK ZNALEŹĆ TEGO JEDYNEGO I SAMEJ SIĘ NIE ZGUBIĆ
Jesteś jedną z wielu... czy tą jedyną?
Jesteś kimś „na teraz”... czy kimś „na zawsze”?

Wyruszając na poszukiwania tego jedynego, pamiętaj, by samej się nie zgubić!

Samotne kobiety często czują, że w pojedynkę muszą szukać odpowiedzi na najgłębsze pytania dotyczące miłości i intymności. Niektóre zgadzają się na przelotne związki, z nadzieją, że w ten sposób odnajdą miłość. Inne boją się nawet mieć nadzieję. Przychodzi taki moment, w którym każda kobieta potrzebuje zapewnienia, że problem nie tkwi w niej samej ani w jej wymaganiach. W książce Jak znaleźć tego jedynego i samej się nie zgubić odkryjesz 21 strategii, które pomogą ci podnieść poprzeczkę, zamiast siedzieć na niej i czekać, aż w twoim życiu pojawi się książę z bajki.

Może nadszedł już czas, byś odkryła miłość, która pomoże ci stać się prawdziwą tobą?

Autor: Jason i Crystalina Evert
Liczba stron: 440
Wymiary: 138x210 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7516-735-1

Dostępność: na zamówienie

Cena: 31,90 zł
egz.

KAPŁANKI CZY KURY?

KAPŁANKI CZY KURY?
KAPŁANKI CZY KURY?
Siedem niesamowitych historii o siedmiu niezwykłych kobietach - znakomicie wykształconych, o nietypowych zainteresowaniach, z perspektywą wielkiej kariery zawodowej, które zdecydowały postawić wszystko na Boga i rodzinę. Kochające żony, zwariowane matki potrafiące zadbać o dzieci i swój osobisty rozwój. Same nazywają siebie „kapłankami domowego ogniska” i oburzają się, gdy inni nazywają je „domowymi kurami”. Opowiadają o fizycznym zmęczeniu, codziennych troskach, kryzysach i radościach, sensie macierzyństwa oraz miłości romantycznej, takiej na całe życie. Siedem różnych historii i jeden wspólny mianownik: szczęście.

O swoim życiu, Bogu i rodzinie opowiadają:
Małgorzata Terlikowska
Urszula Bernaś
Teresa Kapela
Olga Rudzińska
Joanna Puzyna-Krupska
Iga Stolar-Łypczak
Paulina Guzik

Co kobiety robią, gdy „siedzą w domu” z dziećmi? Są dyrektorami zarządzającymi, prezesami, pielęgniarkami, zaopatrzeniowcami i kapłankami domowego ogniska. Ta książka to wielki hołd dla nich, ale też wspaniała wyprawa w świat, który dla wielu jest zupełnie nieprawdopodobny.
Tomasz P. Terlikowski

Autor: Alina Petrowa-Wasilewicz
ISBN: 978-83-64647-97-0
Stron: 176
Oprawa: broszurowa

Dostępność: na zamówienie

Cena: 23,10 zł
egz.

KIEDY JESTEM PŁODNA, A KIEDY NIE

KIEDY JESTEM PŁODNA, A KIEDY NIE
KIEDY JESTEM PŁODNA, A KIEDY NIE
Książka przedstawia zarys fizjologii płodności kobiety i mężczyzny. Prezentuje wszystkie znane metody rozpoznawania płodności, szczegółowo zaś omawia zasady jednej z metod wielowskaźnikowych, tj. metodę podwójnego sprawdzenia – tzw. angielską. Na podstawie samoobserwacji tzw. biomarkerów płodności kobieta może samodzielnie określić, kiedy jest płodna, a kiedy nie.


Autor: Alina Lichtarowicz
Ilość stron: 95
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7257-661-3

Dostępność: na zamówienie

Cena: 11,60 zł
egz.

KOBIETA I MĘŻCZYZNA. BOSKA MIŁOŚĆ

KOBIETA I MĘŻCZYZNA. BOSKA MIŁOŚĆ
KOBIETA I MĘŻCZYZNA. BOSKA MIŁOŚĆ
Książka powstałą po to, aby jej Czytelniczki i Czytelnicy mogli na nowo odnaleźć nadzieję dla swojej być może zwietrzałej miłości. Skoro o. Joachim Badeni znalazł receptę na młodość i entuzjazm w wieku 95 lat, to szansę na odświeżenie miłości ma także niejedno rozlatujące się małżeństwo.

Autor: Joachim Badeni OP
ISBN:978-83-61060-05-5
Okładka: miękka
Ilość stron: 158
Wymiary: 140 x 200 mm
Rok wydania: 2007

Dostępność: na zamówienie

Cena: 28,60 zł
egz.

LABORATORIUM MIŁOŚCI. TOM 2: PO ŚLUBIE

LABORATORIUM MIŁOŚCI. TOM 2: PO ŚLUBIE
LABORATORIUM MIŁOŚCI. TOM 2: PO ŚLUBIE
Kiedy zawieramy sakrament małżeństwa, z reguły wierzymy, że zawsze będzie fantastycznie. Będziemy wspaniałą rodziną, wychowamy wspaniałe dzieci bez żadnych trosk. Nasza miłość nigdy nie wygaśnie. Tak bywa. Ale najczęściej sprawa jest dużo bardziej skomplikowana…

Nie dajemy Ci do ręki zbioru uniwersalnych przepisów na ratowanie zagrożonego rozpadem związku. Proponujemy za to wiele konkretnych i sprawdzonych wskazówek jak dbać o wzajemną miłość, jak się komunikować, jak łączyć pracę zawodową z życiem rodzinnym, jak układać relacje z rodzicami i teściami.

Rad udzielają małżonkowie z wieloletnim stażem oraz specjaliści z bogatym doświadczeniem w tej dziedzinie.

Autor: Kaliszuk Zbigniew
lość stron: 344

Dostępność: na zamówienie

Cena: 26,60 zł
egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony