Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość

DZIECI PRZEPOWIEDNI Z FATIMY (KSIĄŻECZKA + DVD)

DZIECI PRZEPOWIEDNI Z FATIMY (KSIĄŻECZKA + DVD)
DZIECI PRZEPOWIEDNI Z FATIMY (KSIĄŻECZKA + DVD)
DZIECI PRZEPOWIEDNI Z FATIMY

Dołączony do książki dokument poświęcony jest najbardziej proroczemu z objawień Maryjnych zeszłego wieku oraz licznym tajemnicom, związanych z wizjami fatimskimi. Wspaniała relacja z klasztoru w Coimbrze, gdzie mieszkała Siostra Łucja, ostatnia z żyjących świadków objawień, która zmarła w 2005 roku, 2 miesiące przed śmiercią Jana Pawła II.

Opracowanie tekstu w książce: ks. Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego.

SERIA: FAKTY CUDA TAJEMNICE nr 16.


Dostępność: na magazynie

Cena: 20,70 zł
szt

ŚWIĘTA PANI Z FATIMY (KSIĄŻECZKA+DVD)

ŚWIĘTA PANI Z FATIMY (KSIĄŻECZKA+DVD)
ŚWIĘTA PANI Z FATIMY (KSIĄŻECZKA+DVD)
„Święta Pani z Fatimy” Rafaela Gila to klasyk hiszpańskiego kina, a zarazem pierwszy film fabularny w historii kinematografii światowej, którego tematem stały się objawienia fatimskie. Film rozpoczyna się krótką charakterystyką sytuacji politycznej i społecznej w jakiej znalazła się Portugalia w 1917 roku, gdzie nabierały rozpędu coraz bardziej brutalne prześladowania religijne. Po tym krótkim wstępie rozpoczyna się właściwa akcja filmu. Poznajemy rodziny dzieci, które stały się świadkami przyszłych objawień, ich rodzinne smutki i radości.

Film przedstawia także toczący Portugalię konflikt między władzą, która dąży do zniszczenia Kościoła i religii, a wiejską społecznością dla której wiara jest wszystkim. - Boga nie możecie wygnać, zostanie w Portugalii wbrew waszej woli. – mówi w filmie w rozmowie z przedstawicielem gubernatora matka księdza, któremu kazano wyjechać z kraju.

Reżyser w miarę wiernie oddaje historię objawień. Dzisiaj, po upływie 60. lat ten świetnie wyreżyserowany i zagrany film ogląda się ze wzruszeniem. Nic dziwnego, bo Rafael Gil, autor wielu filmów, zajmuje w historii hiszpańskiego kina szczególną pozycję.

Produkcja: Hiszpania 1951, 90 min. Film czarno-biały.


Dostępność: na magazynie

Cena: 24,70 zł
szt

FATIMA. OBJAWIENIA MARYI (KSIĄŻECZKA+DVD) NW

FATIMA. OBJAWIENIA MARYI (KSIĄŻECZKA+DVD) NW
FATIMA. OBJAWIENIA MARYI (KSIĄŻECZKA+DVD) NW
Dołączony do książeczki film przestawia historię objawienia Matki Bożej Fatimskiej trójce pastuszków w maju 1917 roku, ale nie ogranicza się wyłącznie do wiernego i w miarę zgodnego z faktami przedstawienia okoliczności objawienia. Reżyser Fabrizio Costa starannie nakreśla też obraz sytuacji społeczno-politycznej Portugalii na początku XX wieku, kiedy duże wpływy polityczne zaczęły uzyskiwać ruchy i organizacje antykościelne, inspirowane przez loże wolnomularskie. W roli głównej wystąpił Joaquim de Almeida, najpopularniejszy i zarazem jedyny aktor portugalski, który zrobił karierę w Hollywood.

Reżyseria: Fabrizio Costa
Występują: Joaquim de Almeida, ,Catarina Furtado, Diogo Infante

Dostępność: na zamówienie

Cena: 24,70 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony