GRA- DOCEBO

Docebo to religijna gra edukacyjna wyrabiająca spostrzegawczość i refleks. Jest to przede wszystkim gra, podczas której nauczysz się podstawowych pojęć związanych z katolicyzmem. Jej zasady pozwalają także na wyrobienie dobrej cechy – uczciwości.

Docebo to 85 symboli na 85 kartach, po 9 symboli na karcie. Pomiędzy dwiema dowolnymi kartami jest jeden lub więcej wspólnych symboli. Musisz odnaleźć jeden z nich…

Jeśli nigdy nie grałeś?
Jeśli nigdy nie grałeś w Docebo, albo grasz z ludźmi, którzy nigdy tego nie robili, rozdaj wszystkie karty pomiędzy uczestników gry. Następnie poproś o odwrócenie ich w ten sposób, aby na każdej karcie widać było tylko jeden symbol (wierzch karty). Teraz każdy uczestnik zapoznaje się z obrazkami i podpisami (nazwami przedmiotów, które będziemy nazywali w czasie gry). Następnie przekazujemy swoją partię kart uczestnikowi z prawej strony i ponownie zapoznajemy się z symbolami. Czynność powtarzamy, aż do momentu powrotu do nas kart z rozdania.

Teraz połóż dowolną kartę ze swojej partii kart i poproś gracza z twojej lewej strony by zrobił to samo – karty kładziemy obok siebie spodem do góry, tak aby było widać dziewięć symboli. Wraz z uczestnikami gry znajdźcie jeden lub dwa symbole powtarzające się na karcie. Pokażcie je wszystkim uczestnikom. Za każdym razem gra będzie polegała na odnalezieniu i nazwaniu powtarzających się symboli.

GRA- DOCEBO MEMORIAE

DLA NAJMŁODSZYCH (i nie tylko)
już jest – „DOCEBO MEMORIAE” !!!

WARIANT 1
Gra zawiera 170 kartoników z obrazkami, które należy dobrać w pary (85 par). Wszystkie kartoniki rozkładamy na stole obrazkami do dołu. Następnie gracze (lub drużyny) na zmianę odkrywają obrazki, starając się zapamiętać gdzie, który leży i próbując znaleźć pasującą parę. Jeśli gracz znajdzie pasującą parę obrazków przysługuje mu kolejny ruch. Wygrywa ten, kto zbierze największą liczbę par.

WARIANT 2
Innym wariantem gry jest łączenie przedmiotów/osób w grupy. Tworzymy dwie drużyny i wyznaczamy prowadzącego, który wydaje komendy, np. Znajdźcie wszystkie nakrycia głowy, strój biskupa, bieliznę kielichową… (Więcej propozycji komend na stronie www.docebo.pl).
Gra od 3 do 103 lat.

SKARBY ŚWIĘTYCH - GRA PLANSZOWA

*PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA WIELKIM ŚWIĘTEM RODZINY - RODZICE CZ.2 wydanie kolorowe

*PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA WIELKIM ŚWIĘTEM RODZINY - RODZICE CZ.2
wydanie kolorowe
Pierwsza Komunia Święta wielkim świętem rodziny - rodzice - ks. Kazimierz Panuś, ks. Tadeusz Panuś, ks. Stanisław Szczepaniec

Przygotowane przez zespół specjalistów, pomoce dla katechetów i rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Część druga to książeczka dla każdej rodziny zawierająca kompendium wiedzy o naszej wierze, o sakramencie pokuty (wraz z propozycją rachunku sumienia dla rodziców) oraz o Eucharystii.

Ilość stron: 82 s.
Format: 10 x 20 cm
ISBN: 978-83-7422-245-7

ANIOŁEK Z MODLITWĄ - RÓŻOWY

ANIOŁEK Z MODLITWĄ  - RÓŻOWY
ANIOŁEK Z MODLITWĄ - RÓŻOWY

ANIOŁEK Z MODLITWĄ - SZARY

ANIOŁEK Z MODLITWĄ  - SZARY
ANIOŁEK Z MODLITWĄ - SZARY

ANIOŁEK Z MODLITWĄ - ZŁOTY

ANIOŁEK Z MODLITWĄ  - ZŁOTY
ANIOŁEK Z MODLITWĄ - ZŁOTY

PAMIĄTKA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

W dniu Pierwszej Komunii Świętej dzieci zostają wprowadzone w pełne uczestnictwo w Eucharystii. Jest to ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i całej ich rodzin. Aby zachować ten wyjątkowy moment w pamięci, przygotowaliśmy elegancką książkę: Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Publikacja wydana jest w formie pięknego albumu. Zawiera miejsce na wpisanie ważnych informacji związanych z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej, jak również na wklejenie fotografii dokumentujących nie tylko to wydarzenie, ale także najważniejsze momenty życia (narodziny, Chrzest). Znajdują się w niej także specjalne strony, na których rodzina, rodzice chrzestni, przyjaciele oraz zaproszeni goście mogą zostawić pamiątkowy wpis. Dzięki temu książka jest piękną pamiątką Komunii Świętej, którą z dumą i przyjemnością można przeglądać nawet po upływie wielu lat

W publikacji znajduje się także modlitewnik zawierający najważniejsze modlitwy pomocne w należytm formowaniu sumienia dziecka.
przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej.
Atutem książki jest unikatowa szata graficzna. Do publikacji dołączony został obrazek pamiątkowy, który oprawiony w ramkę, stanie się naoczną Pamiątką Pierwszej Komunii Świętej.

Autor: Ireneusz Koprysia i Józefina Kępa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła
Oprawa: Twarda
Wymiary: 28,5 x 20,5 cm.

PUDEŁKO DREWNIANE MAŁE na różaniec

Pudełko drewniane do przechowywania dewocjonaliów.

Wymiary:
- wysokość: 3 cm.
- szerokość: 7 cm.
- długość: 5 cm.

TECZKA SAKRAMENTY T2

Z JEZUSEM PRZEZ ROK LITURGICZNY

Rok liturgiczny bez tajemnic!

Jak przygotować się na Wielkanoc i Boże Narodzenie? A jak na każdą niedzielę? Jakie są wtedy zwyczaje w domach? Jak zaprzyjaźnić się z Jezusem i żyć blisko Niego na co dzień i od święta?

Sięgnij po tę książkę i przejdź przez cały rok razem z Bogiem!
Doskonały prezent na Pierwszą Komunię Świętą!

Bp Antoni Długosz – biskup senior archidiecezji częstochowskiej. Prowadził program „Ziarno”. W 2007 roku otrzymał Order Uśmiechu.

Czytając tę książkę, miałem nieodparte wrażenie, że Kościół to nasz piękny i dobry Dom.
ks. Adam Węgrzyn SDB,
duszpasterz akademicki, prowadzący program „Ziarno” w TVP

Ciekawa jestem, kto bardziej skorzysta z tej książeczki: dzieci czy dorośli? Wyjaśnienie podstawowych prawd wiary – czyli tego, w co wierzymy i dlaczego – przysłuży się każdemu.
Mira Jankowska
Mistrzowska Akademia Miłości