CHŁOPIEC ŚWIADKIEM CHRYSTUSA KRÓLA

CHŁOPIEC ŚWIADKIEM CHRYSTUSA KRÓLA
CHŁOPIEC ŚWIADKIEM CHRYSTUSA KRÓLA
Chłopiec świadkiem Chrystusa Króla. Jose Sanchez del Rio męczennik cristero

Zamordowany z nienawiści do Kościoła przez masoński reżim w 1928 roku, św. José oddał życie za wiarę ze słowami „Viva Cristo Rey!” (Niech żyje Chrystus Król!) na ustach. Zamysłem i darem Opatrzności jest to, że Pan Bóg stawia przed nami św. José właśnie w tym momencie polskich dziejów. To tylko pozornie odległa nam postać. Ten „najmniejszy z największych męczenników” za cenę życia bronił Chrystusa i Kościoła, gdy przez Meksyk przetaczała się szatańska nawałnica dążąca do całkowitej dechrystianizacji kraju.

16 października 2016 został kanonizowany Jose Sanchez del Rio, 14 latek zamordowany za walkę z antykatolickim i masońskim rządem Meksyku w czasie powstania Cristeros, św. José oddał życie za wiarę ze słowami „Viva Cristo Rey!” (Niech żyje Chrystus Król!) na ustach.

Autor: o. Luis Laurean Cervantes,
Tytuł: Chłopiec świadkiem Chrystusa Króla. Jose Sanchez del Rio, męczennik cristero,
ISBN: 978-83-942876-1-3,
Wydawnictwo: Spes, Warszawa 2016
Format: 140 x 205
Liczba stron: 176
Oprawa: miękka

Dostępność: na magazynie

Cena: 25,00 zł
egz.

MINISTRANT U PANA BOGA. HISTORIA PATRYKA MACALA

MINISTRANT U PANA BOGA. HISTORIA PATRYKA MACALA
MINISTRANT U PANA BOGA. HISTORIA PATRYKA MACALA
Patryk Macal miał grono przyjaciół, lubił się bawić, cieszył się życiem. Walczył do końca o to, by w pełni wykorzystać dany mu czas. Przegrał z chorobą nowotworową w wieku 20 lat. Ale czy rzeczywiście przegrał? Patryk pozostawił po sobie świadectwo dojrzałej postawy, tego, jak powinien żyć młody człowiek, który bardzo poważnie traktuje świat, swoje życie, swoją wiarę, swoją relację z ludźmi i z Bogiem. To książka w dużej mierze o emocjach, jakie wzbudził Patryk, stając się wzorem odpowiedzialności w obliczu cierpienia i śmierci. Jego postawa jest inspiracją dla każdego młodego człowieka, zaś dla ministrantów i służby liturgicznej staje się odpowiedzią na pytanie o prawdziwy cel służby przy ołtarzu.

Agata Bruchwald – absolwentka dziennikarstwa Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Przez kilka lat związana z Radiem Maryja, współpracowała m.in. z portalem fronda.pl, „Gazetą Polską Codziennie”, „Naszą Polską”. Obecnie pracuje jako dziennikarz w „Gościu Elbląskim”, diecezjalnym dodatku „Gościa Niedzielnego”.

Autor: Agata Bruchwald
ISBN: 978-83-65889-27-0
Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Format: 140x200
Data wyd.: 2018

Dostępność: na magazynie

Cena: 18,30 zł
egz.

NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ

NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ
NIECH ZSTĄPI DUCH TWÓJ
Upominek z okazji Sakramentu Bierzmowania. Zawiera wiersze, teksty piosenek oraz myśli tematycznie związane z tą uroczystością. Piękne ilustracje oraz wyjątkowa oprawa sprawiają, że książka jest miłym dodatkiem do serdecznych życzeń.

Autor: Grzegorz Grochowski
Podtytuł: Pamiątka Sakramentu Bierzmowania
ISBN: 978-83-7300-471-9
Format: 14 x 14 cm
Oprawa: twarda z gąbką
Liczba stron: 60
Data wydania: 2005
Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Dostępność: na magazynie

Cena: 13,30 zł
egz.

SANDRA SABATTINI

SANDRA SABATTINI
SANDRA SABATTINI
Historia świętej narzeczonej.
Święta dziewczyna z sąsiedztwa.


Pełna życia i energii dwudziestotrzylatka nagle ginie w wypadku drogowym. Niewielu wie, że odeszła nie tylko lubiana przez wszystkich sportsmenka z pasją, miłośniczka truskawkowych lodów i spacerów brzegiem morza, ale i przyszła święta…

Kim była Sandra Sabattini? Nie doświadczała mistycznych wizji, nie była wystawiona na wielkie próby heroizmu i męczeństwa, nie żyła w zakonie kontemplacyjnym. To zwykła dziewczyna, która odkryła smak życia z Bogiem, a dzięki temu jej codzienność stała się święta.
Jak to się stało, że dziś trwa jej proces beatyfikacyjny?

Życie Sandry przekonuje, że wybierając perspektywę świętości, nic nie tracimy z naszego człowieczeństwa. To nie życie ma misję, ale życie jest misją.
Beata Zajączkowska,
dziennikarka „Gościa Niedzielnego”


Autor: Massimo Bettetini
Tłumaczenie: Anna Gogolin
EAN: 9788366061521
ISBN: 978-83-66061-52-1
Format: 130x200 mm
Stron: 208
Data wydania: 2019-01-09
Oprawa: broszurowa

Dostępność: na magazynie

Cena: 21,60 zł
egz.

YOUCAT. KATECHIZM DLA MŁODYCH

YOUCAT. KATECHIZM DLA MŁODYCH
YOUCAT. KATECHIZM DLA MŁODYCH
Oto młody katechizm dla młodego człowieka! Z nim przeżyjesz nową i niesamowitą przygodę z Bogiem i odkryjesz Jego miłość. Zobaczysz, że o Ewangelii i Kościele można mówić zwyczajnie i interesująco.
YOUCAT powstał pod patronatem kard. Christopha Schönborna, metropolity Wiednia. Spotkał się z uznaniem i poparciem Stolicy Apostolskiej i Papieża Benedykta XVI, który napisał do niego słowo wstępne. W skład zespołu pracującego nad katechizmem weszli kapłani, teolodzy, osoby konsekrowane i wychowawcy. Jednak znaczący wkład w jego powstanie wnieśli przede wszystkim ludzie młodzi, którzy sami redagowali pytania, sprawdzali, czy język tekstu jest zrozumiały, dobierali fotografie.
YOUCAT oparty jest na Katechizmie Kościoła Katolickiego oraz jego Kompendium. Posługując się językiem młodzieży, porusza wszystkie ważne kwestie dotyczące wiary i moralności katolickiej. Wyjaśnia także wiele spraw nurtujących dziś młode pokolenie. Ponadto zawiera interesującą dla młodego czytelnika szatę graficzną, liczne ilustracje i zdjęcia oraz indeks tematyczny. Przystępny język, nowoczesna szata graficzna oraz poręczny format sprawiają, że katechizm YOUCAT będzie doskonałym przewodnikiem po ścieżkach wiary.
Daj się ponieść Bogu!

Stron: 304
Format: 12,5 x 20,5 cm
ISBN: 978-83-7424-927-0
Oprawa: zintegrowana

 Dostępność: na magazynie

Cena: 28,60 zł
egz.

YOUCAT. MODLITEWNIK MŁODYCH

YOUCAT. MODLITEWNIK MŁODYCH
YOUCAT. MODLITEWNIK MŁODYCH
Modlitewnik młodych YOUCAT to uzupełnienie niezwykle popularnego wśród młodzieży Katechizmu Kościoła Katolickiego dla młodych YOUCAT.

Publikacja zawiera małą szkołę modlitwy, która odpowiada na pytania o to, w jaki sposób się modlić, gdzie oraz po co, a także gotowy układ modlitw na dwa tygodnie i ponad sto modlitw uporządkowanych tematycznie według tego, do kogo się zwracamy, oraz stosownie do intencji modlitewnych, jakie najczęściej rodzą się w sercu młodego człowieka.

Największą zaletą Modlitewnika młodych YOUCAT jest to, że jest on nie tylko zachętą do modlitwy, ale także inspiracją do poszukiwania własnego języka rozmowy z Bogiem.

Uznanie Modlitewnika młodych YOUCAT przez młodzież w krajach, gdzie został on już opublikowany, za „nasz modlitewnik” jest jego najlepszą rekomendacją!

Stron: 176
Format: 12,5 x 20,5 cm
ISBN: 978-83-7797-069-0
Oprawa: zintegrowana

Dostępność: na zamówienie

Cena: 23,90 zł
egz.

*RAPORT O STANIE NADZIEI

*RAPORT O STANIE NADZIEI
*RAPORT O STANIE NADZIEI
„Raport o stanie nadziei” stawia w centrum zainteresowania nowe zagadnienie, ponieważ (co zostanie wyjaśnione w odpowiedziach na pierwsze pytania) przeżywamy obecnie wielki kryzys nadziei. „Z wielkim smutkiem i niepokojem zauważamy, że rzeczywiście niewielu nam współczesnych, szczególnie młodzieży i dzieci – wychowywanych w świecie bez Boga – ufa, że historia, w tym ich własna historia osobista, ma swój określony przebieg, swoje źródło i cel. Doświadczają jej jako nie mających ze sobą związku porywów, jako zbioru krótkich opowieści, które zawierają jedynie szczątkowe nadzieje, nie biorąc pod uwagę tej szlachetnej opowieści, która wyniosłaby ich na wyżyny, która nadałaby sens ich życiu, dzięki której zrozumieliby, po co tu są, po co żyjemy, po co cierpimy (…) efektem może być tylko kryzys nadziei.” Z tej nowej diagnozy obecnej sytuacji wynikają również kolejne pytania, które należy postawić. Wynika także potrzeba, pilna, przeprowadzenia tego wywiadu. Słowa Prefekta są powiewem nadziei, pozwalają nam zrozumieć, że to, co jest problemem, jest jednocześnie okazją do wzrastania, a przede wszystkim, że stanowi część Misterium, planu Bożego, który dokonuje się w historii.
Carlos Granados
Dyrektor Naczelny BAC


Stan: Nowy produkt
Liczba stron: 244
Autor: Kard. Gerhard L. Muller

Dostępność: na zamówienie

Cena: 24,90 zł
egz.

*ŚWIĘTY NIE Z TEJ ZIEMI. OPOWIADANIE O MARTINIE DE PORRES

*ŚWIĘTY NIE Z TEJ ZIEMI. OPOWIADANIE O MARTINIE DE PORRES
*ŚWIĘTY NIE Z TEJ ZIEMI. OPOWIADANIE O MARTINIE DE PORRES
Zapraszamy Cię w niezwykłą podróż do Limy przełomu XVI i XVII w., gdzie czeka wiele nieprawdopodobnych przygód, wśród nich cudowne uzdrowienia, budowanie szpitala i sierocińca, a także pełne humoru ratowanie myszy.

Wszystko za sprawą Martina de Porres. Któż to taki? Peruwiańczyk, dla którego służba Bogu i pomoc potrzebującym były ponad wszystko. Mimo swojego pochodzenia i ciemnego koloru skóry, które często przysparzały mu wiele kłopotów, nie zniechęcał się. Bożą mocą leczył, cierpliwie słuchał i dawał dobre rady wszystkim, którzy ich potrzebowali. Jego największą bronią była... pokora! Dzisiaj mówi się o nim Brat Miotła, bo na zamiataniu i pomocy ubogim znał się jak nikt inny. Nuda? Nie w tym przypadku! Poznaj fascynującego dominikanina o wrażliwym sercu i wielkim miłosierdziu.

Autor: Bogdan Pławecki, Magda Kwit,
Oprawa: Twarda
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 112
ISBN: 978-83-7485-325-5
Wydawnictwo: Bratni Zew


Dostępność: na zamówienie

Cena: 27,80 zł
egz.

*ZAKOCHANIE I CO DALEJ

*ZAKOCHANIE I CO DALEJ
*ZAKOCHANIE I CO DALEJ
Książka ta jest pierwszym krokiem do szczęśliwego małżeństwa. Pomyśl o radosnym czasie zakochania, chodzenia ze sobą, narzeczeństwa i nie zmarnuj go! Wykorzystaj cenne wskazówki autora dla dobra twojego i przyszłego współmałżonka. Wydanie IV w nowej szacie graficznej. Jacek Pulikowski jest szczęśliwym mężem Jadwigi (od 34 lat) i ojcem Marii, Jana i Urszuli. Od wielu lat zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin i Poradnictwo Rodzinne. Jest wspólnie z przyjaciółmi założycielem i wieloletnim Prezesem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Poznańskiej. Przez dwie kadencje był świeckim audytorem Rady do spraw Rodziny Episkopatu Polski. Autor poczytnych książek (19) i artykułów w licznych czasopismach katolickich, oraz uczestnik audycji radiowych i telewizyjnych na tematy rodzinne (miłość, czystość, płciowość, ojcostwo, rodzicielstwo). Wszystkie jego książki wielokrotnie wznawiano w wielotysięcznych nakładach i przetłumaczono na języki obce (rosyjski, łotewski). Nagrodzony nagrodą wydawców katolickich Feniks za kilka książek w serii: Jak wygrać... Popularny mówca spotykający się z młodzieżą, narzeczonymi, małżeństwami, nauczycielami, kapłanami i... teściami. Zawodowo: docent dr inż. Jacek Pulikowski jest nauczycielem akademickim na uczelni technicznej - Politechnice Poznańskiej. Ponadto prowadzi zajęcia na Podyplomowym Studium Rodziny na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posłuchaj recenzji Radia eM

Producent: Wydawnictwo Pomoc
format: 12 x 18 cm
Oprawa: miękka
Autor: Jacek Pulikowski
Ilość stron: 146

Dostępność: na zamówienie

Cena: 15,30 zł
egz.

ALEŻ KSIĘŻE PROBOSZCZU

ALEŻ KSIĘŻE PROBOSZCZU
ALEŻ KSIĘŻE PROBOSZCZU
Choć powszechnie wiadomo, jak wygląda praca kapłanów, tak naprawdę rzadko zadajemy sobie pytania, z jakimi wyzwaniami się ona wiąże. Opowiadania Ależ księże proboszczu… w sposób niepozbawiony humoru ukazują nam rzeczywistość widzianą oczami bohatera – młodego wikarego, który przyjeżdża do wsi o dźwięcznej nazwie Gradowo Dolne i tam, próbując zdobyć życzliwość i zaufanie miejscowej ludności, podejmuje codzienne obowiązki. Mieszkańcy wsi, przywiązani do tradycji, nie zawsze właściwie odbierają dobre intencje młodego księdza, co bywa przedmiotem wzajemnych nieporozumień i niesie ze sobą wiele zabawnych sytuacji.

Format:180x180 oprawa twarda
Stron:106
ISBN:978-83-7580-558-1


Dostępność: na zamówienie

Cena: 26,70 zł
egz.

APOSTOŁOWIE W DRESACH JEZUS POTRZEBUJE WŁAŚNIE CIEBIE

APOSTOŁOWIE W DRESACH
JEZUS POTRZEBUJE WŁAŚNIE CIEBIE
APOSTOŁOWIE W DRESACH JEZUS POTRZEBUJE WŁAŚNIE CIEBIE
„W naturę chrześcijańskiego powołania wpisana jest misja”.
Czy takie hasło do ciebie przemawia? Nie? No to spróbujmy od nowa.

Nieważne, w czym chodzisz – w garniaku czy w dresie, w biznesowej kiecce czy w dżinach i glanach. Ważne, co robisz z własnym życiem. I Kogo w nim szukasz oraz gdzie. Autor proponuje, byś poszukał razem z nim w Kościele.


Zaskoczony? Zaskoczona? Ato właśnie tutaj proponują ci ŻYCIE.
W Kościele nie będziesz maminsynkiem ani córeczką tatusia – tu jesteś Bożym wojownikiem i wojowniczką, bo tu wzrastasz, uwalniasz się od twoich grzechów i słabości. Tu jesteś apostołem – walczysz o życie nie tylko dla siebie, ale i dla innych.
Nie wierzysz? Przekonaj się!

Autor: Damian Krawczykowski
Liczba stron: 160
Wymiary: 135 x 205 mm
Oprawa: miękka,
ISBN: 978-83-8065-202-6
Rok wydania: 2018
Wydanie: Pierwsze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj: Książka

Dostępność: na zamówienie

Cena: 18,60 zł
egz.

BIBLIA. HISTORIE ODWAŻNYCH KOBIET

BIBLIA. HISTORIE ODWAŻNYCH KOBIET
BIBLIA. HISTORIE ODWAŻNYCH KOBIET
Wyjątkowy prezent na każdą okazję. Biblia dla młodzieży, jakiej jeszcze nie było.

Biblia. Historie odważnych kobiet to opowieści biblijne ukazane na nowo, prostym językiem, dzięki czemu stają się przystępne i bardziej zrozumiałe. Piękna szata graficzna, barwne ilustracje z pewnością pozwolą młodym czytelniczkom poznać jedne z najdzielniejszych kobiet w historii, ale również pomogą im odważnie przeżywać swoją wiarę.
W tym zbiorze biblijnych opowieści znajdziemy historie wielu zwykłych kobiet (Rut, Anna, Estera, Maryja), wybranych przez niezwykłego Boga. Te kobiety ufały Bogu i były Mu posłuszne, a On obdarzył je odwagą, aby w trudnych sytuacjach postępowały właściwie. Nie były superbohaterkami, ale to Bóg, któremu zaufały, obdarzył je odwagą i uczynił dzielnymi pomimo ich strachu i wad.

Format: 16,0 x 19,0 cm
ISBN: 978-83-7797-640-1

Dostępność: na zamówienie

Cena: 38,50 zł
egz.

BIBLIA. HISTORIE ODWAŻNYCH MĘŻCZYZN

BIBLIA. HISTORIE ODWAŻNYCH MĘŻCZYZN
BIBLIA. HISTORIE ODWAŻNYCH MĘŻCZYZN
Wyjątkowy prezent na każdą okazję. Biblia dla młodzieży, jakiej jeszcze nie było.

Biblia. Historie odważnych mężczyzn to opowieści biblijne ukazujące dzielnych i wytrwałych bohaterów, których warto naśladować (Abraham, Józef Egipski, Dawid, Piotr, Paweł i wielu innych). Przedstawione zostały na nowo, prostym językiem, dzięki czemu stają się przystępne i bardziej zrozumiałe. Piękna szata graficzna, barwne ilustracje z pewnością ułatwią poznawanie życia i czynów fascynujących biblijnych mężczyzn. Zachęcą młodych czytelników do naśladowania odwagi i mądrości tych bohaterów i pomogą im odważnie przeżywać swoją wiarę.

Stron: 304
Format: 16,0 x 19,0 cm
ISBN: 978-83-7797-641-8
Oprawa: zintegrowana

Dostępność: na zamówienie

Cena: 38,50 zł
szt.

BÓG. ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ

BÓG. ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ
BÓG. ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ
Czym różni się Bóg od UFO?
Dlaczego Jezus zdemolował kantor?
Czy Bóg lubi krew?
Odpowiedź na te i inne pytania w książce Szymon Hołownia uwielbia ambitne projekty. Taki jest również ten. Jak na biografię przystało, autor zaczyna od samego początku, czyli - no właśnie, od kiedy?

Relacja Boga i czasu to jeden z poruszanych przez Hołownię fascynujących tematów. Znany dziennikarz opisuje nasze wyobrażenia dotyczące Stwórcy, próbując odpowiedzieć na najczęściej nurtujące nas pytania: czy rzeczywiście Bóg jest jeden, dlaczego w Starym Testamencie bywał okrutny i mściwy, a w Nowym twierdził, że najważniejsze to kochać i przebaczać, czemu nie daje się zobaczyć, dlaczego objawił się akurat Żydom i czym jest Trójca Święta?

Najważniejsze teologiczne koncepcje, charakterystyczny styl Hołowni i liczne osobiste refleksje autora na temat jego stosunku do Stwórcy to wybuchowa mieszanka!

Autor: Szymon Hołownia
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 332
Format: 14.0x20.5cm
ISBN: 9788324014811

Dostępność: na zamówienie

Cena: 25,90 zł
egz.

CHŁOPAK Z SĄSIEDZTWA

CHŁOPAK Z SĄSIEDZTWA
CHŁOPAK Z SĄSIEDZTWA
Czasami prawdziwa miłość może mieszkać po sąsiedzku…

Ataki paniki spowodowane tragicznym wypadkiem uwięziły Issy Presley w czterech ścianach jej domu, skąd dziewczyna prowadzi audycję radiową Moje Niemądre Serce o poszukiwaniu miłości idealnej i relacjach damsko-męskich. Sama jednak nie zamierza z nikim się wiązać. Mężczyzna, który wprowadza się do domu obok, może i wygląda nieźle, ale z manierami i ogładą neandertalczyka jest ostatnim kandydatem, z którym Issy umówiłaby się na randkę. Życie lubi jednak płatać figle.

Issy od dawna tkwi w przekonaniu, że miłość nie jest warta ryzyka. Do czasu, dopóki na antenie nie poznaje tajemniczego chłopaka, który już od pierwszej chwili zaczyna ją intrygować.

Liczba stron: 384
Wymiary: 138x210 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN: 978-83-7516-795-5
Tłumacz: tłumaczenie Alicja Wojciechowska
Rok wydania: 2017
Seria: Smaki życia
Wydanie: Pierwsze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rodzaj: Książka

Dostępność: na zamówienie

Cena: 32,70 zł
egz.

CUDOWNE ŹRÓDEŁKO. LEGENDA ŚWIĘTOKRZYSKA

CUDOWNE ŹRÓDEŁKO. LEGENDA ŚWIĘTOKRZYSKA
CUDOWNE ŹRÓDEŁKO. LEGENDA ŚWIĘTOKRZYSKA
Czy słyszeliście kiedyś o źródełkach, których wody, jak powiadają legendy, mają cudowną moc uzdrawiania? Jednym z nich jest źródełko Świętego Franciszka. Od wieków bije ono u stóp Gór Świętokrzyskich i do dziś odwiedzają je turyści ze wszystkich stron świata. Co przyczyniło się do powstania owego źródełka – o tym opowiada świętokrzyska legenda „Cudowne źródełko”. Przeczytajcie ją, a dowiecie się wiele o tym pięknym zakątku Polski.

Odbiorcy:
– nauczyciele i wychowawcy chcący przedstawić uczniom legendy z różnych części Polski;
– dorośli i dzieci, którzy chcą bliżej poznać region świętokrzyski;
– turyści poszukujący wartościowej pamiątki z Gór Świętokrzyskich;
– miłośnicy polskich legend i podań;
– rodzice, którzy pragną zaszczepić u swoich pociech zainteresowanie krajem ojczystym.

Dlaczego warto nabyć tę książkę
– to pięknie zilustrowana opowieść o cząstce naszej historii i kultury;
– znakomita lekcja dla miłośników regionu świętokrzyskiego;
– to wspaniała pamiątka z Gór Świętokrzyskich zarówno dla dzieci młodszych, jak i starszych;
– wspaniała lektura do wspólnego czytania, która może być wstępem do rozmów o pięknie Polski i naszych tradycjach.

Autor/Autorzy: tekst: Dorota Skwark; ilustracje: Ola Makowska
Stron: 36
Oprawa: twarda
Format: 245 x 245 mm
Rok wydania: 2018
Wiek czytelnika: 7+
ISBN: 9788379717965

Dostępność: na zamówienie

Cena: 15,20 zł
egz.

CZARNY HUMOR książka

CZARNY HUMOR książka
CZARNY HUMOR książka
Książka na podstawie bestsellerowego audiobooka – “Czarny Humor”
autorstwa ks. Piotra Pawlukiewicza oraz ks. Bogusława Kowalskiego.


CO ZNAJDZIESZ W TEJ KSIĄŻCE:
Zbiór anegdot, żartów i zabawnych historii z życia księży, parafii, ślubów i wizyt duszpasterskich oraz wszelkich innych „kościelno-parafialnych” okoliczności, w których nie trudno o komiczne wpadki
niepublikowane nigdy wcześniej historie opowiedziane przez legendę polskiego kaznodziejstwa
– ks. Piotra Pawlukiewicza i jego serdecznego przyjaciela
– ks. Bogusława Kowalskiego
Ponad 150 stron humoru, dopełnionych zabawnymi rysunkami ilustrującymi opowiedziane anegdoty

TO ŻYWY DOWÓD, ŻE KOŚCIÓŁ TWORZĄ
NORMALNI LUDZI, KTÓRYM ŚMIESZNE
SYTUACJE, GAFY I PRZEJĘZYCZENIA
ZDARZAJĄ SIĘ BARDZO CZĘSTO


DLACZEGO WARTO PRZECZYTAĆ „CZARNY HUMOR”?
- Poznasz zabawne historie z kapłańskiego życia dwóch najzabawniejszych księży w Polsce – ks. Piotra Pawlukiewicza i ks. Bogusława Kowalskiego
- Zobaczysz kościół, jakiego dotąd nie znałeś – pełny poczucia humoru i dystansu do siebie
- Czytasz gdziekolwiek jesteś! Książka DOSTĘPNA także w wygodnej wersji E-BOOK – epub i mobi
- To lektura, przy której będziesz płakać ze śmiechu ;)

Autor: ks. Piotr Pawlukiewicz, ks. Bogusław Kowalski
Oprawa: zintegrowana
Ilość stron: 160
Tematyka: rozrywka

Dostępność: na zamówienie

Cena: 34,00 zł
egz.

CZY PRZEMOC JEST MODNA?

CZY PRZEMOC JEST MODNA?
CZY PRZEMOC JEST MODNA?
Przemoc jest obecna w życiu każdego człowieka. Czytamy o niej w gazetach, widzimy ją w telewizji, doświadczamy jej na ulicy. Przemoc fizyczna to naruszenie granic cielesności drugiego człowieka. Częściej spotykamy się jednak z przejawami przemocy psychicznej - słownej lub jej najnowszej - internetowej formy - hejtu. Jak je rozpoznać? I, co najważniejsze, jak sobie z nimi radzić?

Książka z filmem edukacyjnym pomoże poprowadzić ciekawe zajęcia na temat rozpoznawania przyczyn i przejawów różnych form przemocy.

Czas trwania filmu: 11'08''
Przedział wiekowy: 12-18 latDostępność: na zamówienie

Cena: 23,70 zł
egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony