W JEDNOŚCI Z OJCEM. ROZWAŻANIA DROGI KRZYŻOWEJ

Dostępność: na zamówienie
Cena: 12,40 zł 12.40
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Droga krzyżowa to nabożeństwo tradycyjnie sprawowane w piątki okresie Wielkiego Postu. Rozważania drogi Syna Bożego na krzyż podzielone na czternaście stacji pozwalają choć w małej części wyobrazić sobie Jego ból i cierpienie.

Życie ludzkie składa się niejednokrotnie z różnych trosk i problemów, które składają się na nasze człowiecze drogi krzyżowe, którymi mogą być: choroba, samotność, odrzucenie, upokorzenie grzechu, utrata bliskiego, nieprzebaczone rany z przeszłości, fałszywe sądy i niesprawiedliwe oskarżenia. Przygotowane przez autora, ks. Tomasza Ślesika, rozważania zebrane w niniejszym zbiorze są rozważaniem o tym, jak Jezus przeżywał swoje cierpienie. Spinającą je klamrą jest jedność Syna Bożego z Ojcem.

Ks. Tomasz Ślesik - kapłan archidiecezji poznańskiej. Urodzony w 1980 roku w Gostyniu. W 1999 roku wstąpił do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Studia teologiczna ukończył na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W 2005 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk JE ks. abp. Stanisława Gądeckiego, w bazylice archikatedralnej w Poznaniu. W 2007 roku został skierowany na studia do Rzymu. W 2011 roku uzyskał stopień licencjata teologii dogmatycznej. Aktualnie doktorant tegoż uniwersytetu. Posługuje się językiem włoskim, angielskim i francuskim. Od 2014 roku pełni funkcję sekratarza Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Liczba stron: 88
Oprawa: Miękka
Format: 12,5 x 20 cm
Autor: ks. Tomasz Ślesik

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony