MIASTO ŚWIĘTYCH.Pielgrzymka po Krakowie śladami Jana Pawła II

Dostępność: na zamówienie
Cena: 32,10 zł 32.10
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis


George Weigel, autor cenionej na całym świecie biografii Karola Wojtyły, zabiera czytelników w niezwykły spacer po Krakowie. To nie tylko wycieczka po stolicy polskiej kultury i po słynnych zabytkach. To przede wszystkim pełna pasji i cennych informacji wędrówka po miejscach, które ukształtowały Jana Pawła II, wpłynęły na jego pontyfikat, a tym samym w ogromnym stopniu zdecydowały o obliczu współczesnego Kościoła.

Nie byłoby Jana Pawła II bez Krakowa– pisze Weigel. To tu spędził prawie czterdzieści lat. Jako student, aktor, robotnik, seminarzysta, ksiądz, poeta, dramaturg, eseista, filozof, biskup. Od rodzinnych podkrakowskich Wadowic, przez stary Kraków: Uniwersytet Jagielloński, gdzie studiował, miejsca dramatów drugiej wojny światowej i te związane z posługą biskupią, przez nowohucką Arkę Pana, gdzie rozegrała się krakowska walka z komunizmem o krzyż, po Łagiewniki, w których realizuje się idee oddające papieskiego ducha, zasilonego objawieniami świętej Faustyny Kowalskiej. O wszystkich tych miejscach George Weigel pisze z ogromnym znawstwem i religijną wrażliwością, a uroku dodają liczne fotografie.


Podróż, której przewodnikiem jest George Weigel, ukazuje Kraków jako kulturową potęgę oraz miejsce narodzin dawnych i współczesnych świętych. Trudno też wyobrazić sobie głębokie przeżycie Światowych Dni Młodzieży bez zrozumienia ich krakowskiej genezy i znaczenia miejsc, w których się odbywają.

Wydawnictwo Literackie
Wydanie: I
Przekład: Marta Kisiel-Małecka
Oryginalny tytuł: City of Saints: A Pilgrimage to John Paul II's Kraków
Data premiery: lipiec 2016
Format: 145x207 mm
Formaty ebook: EPUB MOBI
Zabezpieczenia ebook: watermark
Oprawa: twarda
Liczba stron: 290
ISBN: 978-83-08-06170-1

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony