Poezja

POEMAT BOGA-CZŁOWIEKA .

POEMAT BOGA-CZŁOWIEKA  .
POEMAT BOGA-CZŁOWIEKA .
Prezentowane wydanie "Poemat Boga-Człowieka t. I i II" jest streszczeniem tomów I-XI. Książka ta jest dziełem bardzo sugestywnym oraz treści w niej zawarte są jedyne w swoim rodzaju.

"Poemat Boga-Człowieka" to zapis wizji włoskiej mistyczki Marii Valtorty (1897-1961) odnoszących się do życia i działalności Jezusa Chrystusa.

Oryginalne włoskie wydanie podzielono na siedem Ksiąg, z których każda odpowiada jednemu okresowi z życia Jezusa Chrystusa. Wszystkie wydarzenia opisane są językiem barwnym, plastycznym, dającym poczucie rzeczywistego uczestnictwa w przedstawionych wydarzeniach. Część wizji została przekazana Marii Valtorcie przez Jezusa Chrystusa w postaci wewnętrznych dyktand, które zapisywała w chwili ich słyszenia.

Wiele jest pozytywnych opinii o dziele kobiety, która z powodu paraliżu spędziła całe swe życie przykuta do łóżka, a stworzyła na 5000 tysiącach stron dzieło monumentalne, zawierające syntezę osobowości i nauczania Syna Bożego. W wyrażanych o tej książce opiniach zwraca się uwagę na jej całkowitą zgodność z duchem Ewangelii oraz na fakt, że nawet współczesne odkrycia archeologiczne potwierdzają opisy miejsc, szczegóły budowli, odległości, określone przez M. Valtortę w "Poemacie...". Nie trzeba dodawać, że osoba pozbawiona możliwości swobodnego poruszania się została też pozbawiona okazji do studiowania Pisma Świętego, historii, archeologii, geografii i innych dziedzin nauki.

Tymczasem jej pisma dają nieustanne świadectwo doskonałej wiedzy o życiu i obyczajach w Palestynie i Rzymie za życia Chrystusa. Między innymi papież Pius XII, po przeczytaniu "Poematu Boga-Człowieka" powiedział: "Opublikujcie tę pracę w formie, w jakiej została napisana. Nie ma potrzeby, aby wydawać opinię o jej pochodzeniu. Kto przeczyta, ten zrozumie."

Znany włoski teolog, o. Gabriel M. Roschini, ekspert Soboru Watykańskiego w dziedzinie mariologii pisał:

"Żadne inne pismo maryjne ani nawet suma tego wszystkiego, co przeczytałem i przestudiowałem, nie była w stanie dać mi tak jasnego, tak żywego i także całościowego, tak świetlistego i fascynującego, a jednocześnie prostego i najwyższego pojęcia o Maryi, arcydziele Boga, jakie dały mi dzieła Valtorty."

Ponieważ dotychczas nie zostało uznane przez Kościół nadprzyrodzone pochodzenie wizji Marii Valtorty, należy te opowiadania traktować jako literacką opowieść o życiu Pana Jezusa i Świętej Rodziny.
Fragment książki: Poemat Boga-Człowieka

Format: 142x205mm
Oprawa: miękka
Autor: Maria Valtorta

Dostępność: na magazynie

Cena:

57,30 zł

szt.

TYLKO MIŁOŚĆ SIĘ LICZY .

TYLKO MIŁOŚĆ SIĘ LICZY .
TYLKO MIŁOŚĆ SIĘ LICZY .
Książka nominowana do „Bestsellerów Empiku” w latach 2013 i 2014 w kategorii „Poezja”.

Na cały rok, a szczególnie na dzień Św. Walentego polecamy książkę Księdza Jana Twardowskiego Tylko Miłość się liczy. To niezwykle ciepła i mądra lektura nie tylko o tym, w jaki sposób miłości doświadczać, ale również jak ją dawać innym.

Dodatkowym walorem tego wydania jest wspaniała szata graficzna, nie pozostawiająca wątpliwości, że to prezent uniwersalny, doskonały nie tylko w święto zakochanych.

W ciągu swego długiego życia Ksiądz Jan Twardowski (1915-2006) stale spotykał się z pytaniami: Czym jest miłość? Co jest ważniejsze: serce czy rozum? Skoro Bóg jest miłością, to dlaczego tyle cierpienia na świecie? Skąd wiem, że Bóg mnie kocha?

Do pytań czytelników Ksiądz dodał szereg swoich przemyśleń: Kiedy miłość męczy? Co to jest mądra miłość? Jak żyć obok siebie, przy sobie i ze sobą? Jak kochać najbliższych, nie samego siebie? Co w miłości jest najważniejsze: dawać, brać czy przyjmować?

Wiersze opublikowano w ich ostatecznej, przyjętej przez Autora, redakcji na podstawie wydanego pośmiertnie tomu: Zaufałem drodze. Wiersze zebrane 1932-2006.

Wybór i opracowanie: Aleksandra Iwanowska

Liczba stron: 208
Wymiary: 125 x 195
Oprawa: twarda
Wydanie: Pierwsze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj: Książka

Dostępność: na magazynie

Cena:

47,20 zł

egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony