MSZA ŚWIĘTA W NADZWYCZAJNEJ FORMIE (KSIĄŻKA+CD)

Dostępność: na magazynie
Wysyłka w: do 14 dni
Cena: 34,90 zł 34.90
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego + audiobook

 

Szanowni Państwo, 

przedstawiamy najnowszą książkę naszego wydawnictwa. Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego ks dr. Grzegorza Klaji jest bardzo dobra na ten czas. Pozwala się ze spokojem wczytać (i wsłuchać, bo w komplecie jest audiobook) w tematy tak istotne w te dni. W dni Wielkiego Postu i zbliżającej się Wielkanocy.

A książka tym bardziej interesująca i oryginalna, że o Mszy Trydenckiej po raz pierwszy w Polsce, przynajmniej w sposób tak wyczerpujący, pisze nie kapłan z któregoś tradycjonalistycznego bractwa ale ksiądz diecezjalny. Bez uprzedzeń i spokojnie. Z mądrością ale też z nieukrywaną miłością.

Do publikacji dołączony jest audiobook na płycie CD z pełnym tekstem książki. 

 

 

 

Książka dla wiernych i kapłanów, którym przybliża własne dziedzictwo liturgiczne Kościoła rzymskokatolickiego, a poprzez to pozwala lepiej zrozumieć liturgię, nie tylko tę starszą, ale również tę odnowioną.

Publikacja nie jest skierowana tylko do osób zainteresowanych uczestnictwem w tradycyjnej liturgii. Jest przydatna szerokiemu gronu wiernych i kapłanów. Pozwala poznać i przybliża własne dziedzictwo liturgiczne Kościoła rzymskokatolickiego, a poprzez to lepiej zrozumieć odnowioną liturgię. Czytelnicy – jak pisze autor – „zrozumieją wiarę naszych dziadków i pradziadków”.

W publikacji poruszane są ważne zagadnienia m.in.: sens ustawienia celebransa „tyłem do ludzi”, znaczenie języka łacińskiego podczas liturgii, rozumienie symboliki obrzędów czy kościoła obecnie zanikłe w zbiorowej czy indywidualnej świadomości.

Książka stanowi również ważny głos refleksji nad relacją, jaka zachodzi czy winna zachodzić pomiędzy starszą formą liturgii rzymskiej a odnowioną. Szuka odpowiedzi na pytanie o miejsce i rolę tradycyjnej liturgii w czasach po Soborze Watykańskim II.

Wywód jest rzeczowy, ukazujący zagadnienia z różnych perspektyw. Autor podejmuje problematykę, posługując się językiem żywym, obrazowym i przekonywającym. Tę książkę dobrze się czyta.

Sądzę, że lektura tej książki księdza Klaji posłuży uczestnikom nie tylko Mszy świętej starożytnego rytu rzymskiego, ale i liturgii sprawowanej w formie soborowej odnowy – ks. prof. Stefan Koperek CR

Chcę w miarę przystępny sposób przybliżyć niekiedy trudne, a dla współczesnego człowieka czasem zupełnie utracone znaczenia idei, obrzędów, gestów i znaków liturgicznych – Autor

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony