Mądrzy rodzice, mądre dzieciaki

Dostępność: na zamówienie
Wysyłka w: do 21 dni
Cena: 20,80 zł 20.80
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Właściwe relacje pomiędzy rodzicami a dziećmi należą do tych, którym bezwzględnie trzeba poświęcić jak najwięcej wysiłku i serca. Głęboka troska o prawidłowy dziecięcy rozwój ani na moment nie powinna opuszczać odpowiedzialnych rodziców, dzięki czemu wysiłek włożony w kształtowanie nierozerwalnej nici międzypokoleniowego porozumienia zostanie nagrodzony. Jak owemu wyzwaniu sprostać? Tego czytelnik dowie się z opublikowanej przez Wydawnictwo Varsovia niewielkiej książeczki Mądrzy rodzice, mądre dzieciaki. Zaprezentowana Garść rad niepokornego belfra w pełni zaspokoi ciekawość, nauczy postępowania w trudnych okolicznościach, pozwoli stawiać czoło nieprzewidzianym sytuacjom.

Publikacja skierowana jest do rodziców, którym zależy, by ich dzieci zostały wychowane na ludzi wartościowych, świadomych nie tylko swoich praw, ale również obowiązków, potrafiących przejść przez życie w sposób odpowiedzialny i twórczy. W krótkich rozdziałach zawarto maksimum treści: wynikające z osobistych doświadczeń przemyślenia Jolanty Kucharczyk pełne są przydatnych wskazówek. Inaczej być nie może, ponieważ w ciągu prawie trzydziestu lat pracy pedagogicznej autorka poznała tysiące dzieci, setki rodziców i zrozumiała zależności między modelem wychowania a sukcesem podopiecznych. Tak więc w prostocie jej porad ukryta jest mądrość, a osobiste ustosunkowanie się do treści bez wątpienia przyniesie pozytywne rezultaty.

Po propozycję Wydawnictwa Varsovia warto sięgnąć bez zbytniego zastanawiania się, by jak najszybciej rozpocząć kształtowanie odpowiednich postaw i zatroszczyć się o rozwój dziecięcej osobowości. Warto poznać zasady bycia rodzicem mądrym, który wychowuje swoje dzieci z pełną świadomością i odpowiedzialnością. Dzięki lekturze rodzic nauczy się nie tylko minimalizowania błędów wychowawczych oraz towarzyszenia swemu dziecku w chwilach lepszych i gorszych, ale również tolerancyjności, przewidywalności, systematyczności, wytrwałości w działaniach wychowawczych, umiejętnego rozwiązywania sytuacji stresowych; zrozumie głęboko ukryty sens poświęcania się oraz konieczność podtrzymywania dziecięcego poczucia wartości; nauczy się stawiać przemyślane wymagania; uszanuje racje swego dziecka oraz powstające w nim pasje (nie zawsze zgodne z dalekosiężnymi planami rodziców). Wiele uwagi poświęcono także kontaktom ze zwierzętami, dążeniu do ideału, problematyce śmierci, a także własnym (rodzicielskim) pasjom i marzeniom.

Publikację Mądrzy rodzice, mądre dzieciaki z pełną świadomością można nazwać poradnikiem. Wszystkie zawarte w nim wskazówki są sprawdzone i warte zastosowania. Język przekazu jest jasny, prosty oraz przystępny. Myśli szczególnie warte zapamiętania zapisano w ramkach na marginesach, dodając element graficzny w postaci zapalonej żarówki. Niewielkie grafiki (sympatyczne dziecięce buźki) – odzwierciedlające ludzkie emocje – są doskonałym uzupełnieniem treści. Posiłkując się wskazówkami Jolanty Kucharczyk, czytelnik może być pewien, że najważniejsza z życiowych ról, jaką jest rodzicielstwo, przyniesie pożądane efekty.

Autor: Jolanta Kucharczyk
ISBN: 978-83-61463-07-8
Liczba stron: 152

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony