KL 5-LATEK KATECHIZM "JESTEŚMY DZIEĆMI BOŻYMI"

Dostępność: na zamówienie
Cena: 15,60 zł 15.60
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Religia sp 5 latek podr.dla ucznia - Jesteśmy dziećmi Bożymi
(red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

Liczba stron: 108
Wymiary: 202 x 265 mm
Oprawa: broszura
ISBN: 978-83-7516-405-3
Wydanie: Pierwsze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj: Książka

AZ-03-01/10/P0-1/11
Numer programu:AZ-0-01/10 Data zatwierdzenia podręcznika: 18.07.2011r.

Podręcznik podzielony jest na pięć działów i zawiera 31 jednostek lekcyjnych. Każda z nich rozmieszczona jest na dwóch kolorowych stronach. Przejrzysta oprawa graficzna podręcznika z dziecięcymi bohaterami, którzy pomagają dziecku zrozumieć przekazywane treści, sprawia, że każde dziecko będzie chętnie z podręcznikiem pracować.

Punktem wyjścia do przeprowadzenia zajęć jest codzienne doświadczenie dziecka, a następnie łagodne przejście w wymiar religijny. W treści podręcznika szczególny nacisk położony jest na podmiotowość ucznia oraz indywidualizację procesu edukacyjnego.
W tej fazie rozwoju szczególną rolę w procesie edukacji pełni zabawa. Dlatego jest ona punktem wyjścia w przybliżeniu zagadnień religijnych.
Zaproponowane sposoby prowadzenia zajęć dostosowane są do możliwości percepcyjnych pięcioletniego dziecka. Szata graficzna jest radosna, uśmiecha się do dziecka, dzięki temu pobudza jego wyobraźnię i zainteresowanie poruszaną tematyką, oraz pomogą w zapamiętaniu najważniejszych treści.
Metody zajęć praktycznych - rysowanie, kolorowanie, lepienie, malowanie, służą ekspresji uczuć dziecka, są sposobem jego wypowiedzi. W realizacji tych zajęć pomogą naklejki, strony do kolorowania, w które wyposażony jest podręcznik.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony