Czterdzieści siedem lat życia

Dostępność: na magazynie
Wysyłka w: do 60 dni
Cena: 34,40 zł 34.40
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Niezwykłe, chronologicznie przeprowadzone porównanie biografii dwóch postaci:
- o. Maksymiliana, męczennika z obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau,
- Rudolfa Hössa, twórcy i komendanta tegoż obozu.

Obaj żyli 47 lat. Obaj też byli ministrantami, często przystępowali do spowiedzi i przyjmowali Komunię św., marzyli o kapłaństwie i pracy w roli misjonarzy. Obaj dobrze się uczyli.
Mieli podobne dyspozycje psychiczne - zamiłowanie do nauk ścisłych i zdolności organizacyjne. Z czasem obaj pragnęli zdobyć dla swoich ideałów cały świat i to drogą ślepego posłuszeństwa. W roku 1941 drogi ich skrzyżowały się. Spotkali się po raz pierwszy i ostatni. Jeden z nich to o. Maksymilian Kolbe, twórca Niepokalanowa, w tym czasie więzień oświęcimski. Drugi - to twórca i komendant obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu - Rudolf Hess. Jeden z nich stał się symbolem heroicznej miłości bliźniego, drugi - symbolem nienawiści człowieka do człowieka.

Każdy rozdział książki przedstawia pewien okres czasu, w którym żyli obaj bohaterowie. Pierwsza część każdego rozdziału jest poświęcona Kolbemu, druga - Hessowi. W ten sposób czytelnik będzie mógł lepiej zaobserwować 47 lat życia tych, którzy stali się skrajnymi symbolami dwudziestego wieku.

Autor: Władysław Kluz OCD
Oprawa: miękka
Stron: 328
Format: 140 x 200


Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony