BIBLIA TYSIĄCLECIA RODZINNA BIAŁA

Biblia Rodzinna zawiera tekst piątego wydania Biblii Tysiąclecia. Wydana została w dużym formacie i jest bogato ilustrowana grafikami Gustave’a Doré. Dodatkową zaletą tego wydania jest duża, czytelna czcionka. Jej rodzinny charakter podkreślają miejsca na wpisanie ważnych dat z życia członków rodziny. Zawiera również propozycje rodzinnych modlitw oraz obrzędów związanych z przyjęciem kolejnych sakramentów świętych. Biblia Tysiąclecia to najpopularniejsze narodowe wydanie Pisma Świętego. Zawiera jedyny polski tekst Pisma Świętego, zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski, przystępne komentarze - przypisy, mapy oraz podręczny słownik biblijny.

ISBN: 978-83-7014-708-2
WYDAWNICTWO: Pallottinum
DATA WYDANIA: 2013
FORMAT: 21 x 30 cm
LICZBA STRON: 1360
OPRAWA: Twarda

BIBLIA TYSIĄCLECIA RODZINNA SKÓRA EKO (BORDO) ZŁ. BRZEGI

Biblia Rodzinna w skórze ekologicznej ze złoceniami i złoconymi brzegami. To bardzo ekskluzywne wydanie tego cieszącego się dużym uznaniem wydania Biblii. Świetnie nadaje się na piękny prezent z okazji różnych uroczystości rodzinnych.

Zawiera tekst piątego wydania Biblii Tysiąclecia. Wydana została w dużym formacie i jest bogato ilustrowana grafikami Gustave'a Doré. Dodatkową zaletą tego wydania jest duża, czytelna czcionka. Jej rodzinny charakter podkreślają miejsca na wpisanie ważnych dat z życia członków rodziny. Zawiera również propozycje rodzinnych modlitw oraz obrzędów związanych z przyjęciem kolejnych sakramentów świętych. Biblia Tysiąclecia to najpopularniejsze narodowe wydanie Pisma Świętego. Zawiera jedyny polski tekst Pisma Świętego, zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski, przystępne komentarze - przypisy, mapy oraz podręczny słownik biblijny.

ISBN: 978-83-7014-695-5
DATA WYDANIA: 2013
FORMAT: 21 x 29,5 cm
LICZBA STRON: 1360
OPRAWA: skóra ekologiczna, złocenia

BIBLIA Z KOMENTARZAMI JANA PAWŁA II

KSIĘGA PSALMÓW MINI MIĘKKA OPRAWA

Zbiór psalmów wraz z komentarzem zaczerpnięty jest z najnowszego przekładu Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu opracowanego przez zespół biblistów polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła.

NOWY TESTAMENT GRECKI I POLSKI

Nowy Testament grecki i polski pod redakcją ks. prof. Romana Bogacza i ks. dr Romana Mazura SDB z Uniwesytetu im Jana Pawła II w Krakowie.

Jest to pierwsze w historii biblistyki polskiej wydanie greckiego i polskiego Nowego Testamentu oparte na 28. poprawionym wydaniu Novum Testamentum Graece, pod redakcją Eb. Nestle, Err. Nestle, K. Aland, B. Aland, Stuttgart 2012, jakie ukazało się w Niemieckim Stowarzyszeniu Biblijnym ze Stuttgartu (Deutsche Bibelgesellschaft)

Pierwsze wydanie Novum Testamentum Graece ukazało się nakładem niemieckiego teologa Eberharda Nestle w roku 1898. Obecne wydanie (28 wydanie Nestle-Aland), ma za cel podobnie jak i te pierwsze wydania, umożliwienie spojrzenia na Nowy Testament w jego najbardziej źródłowym tekście przy pomocy całego aparatu krytycznego zgromadzonego i opracowanego przez teologów i biblistów .

Paralelnie obok strony z tekstem greckim umieszczony jest ten sam tekst w języku polskim.

Tekst grecki opatrzony jest cały aparatem krytycznym przygotowanym dla 28. Neslte â€"Aland.

Tekst tłumaczenia polskiego został zaczerpnięty z piątego, najnowszego, wydania Biblii Tysiąclecia Wydawnictwa Pallottinum

Do tekstu polskiego zostały dołączone przypisy, komentarze i marginalia z Biblii Jerozolimskiej.

ISBN: 978-83-7014-799-0
WYDAWNICTWO: Pallottinum, Nestle-Aland
DATA WYDANIA: 2017
FORMAT: 15,5 x 21 cm
LICZBA STRON: 896
OPRAWA: twarda

PISMO ŚW. DUŻE SKÓRA ZAMEK - BEŻOWE, Z PAGINATORAMI

Pismo święte z paginatorami Biblia tysiąclecia, w pięknym skórzanym Etui - beżowe.

ISBN: 978-83-7014-419-7
nr wydania: 5
Wydawnictwo: Pallottinum
Data wydania: 1991-2002
Format: 16 x 22 cm

PISMO ŚW. ETUI-PUDEŁKO, DUŻE SKÓRA + OKUCIA, Z PAGINATORAMI - BEŻOWE

Wypróbowaną drogą pogłębienia i zakosztowania słowa Bożego jest "lectio divina", która z prawdziwego zdarzenia stanowi drogę duchową w etapach. Od "lectio", która polega na wielokrotnym czytaniu fragmentu Pisma Świętego, aby wychwycić jego główne elementy, przechodzi się do "meditatio", która jest niczym wewnętrzny postój, kiedy dusza zwraca się ku Bogu, starając się zrozumieć to, co Jego słowo ma dzisiaj do powiedzenia w konkretnym życiu. Potem następuje "oratio", które pozwala nam zatrzymać się na bezpośredniej rozmowie z Bogiem, w końcu dochodzi się do "contemplatio", pomagającego nam zachować serce uważne na obecność Chrystusa, którego słowo jest "jak lampa, która świeci w ciemnym miejscu, aż dzień zaświta, a gwiazda poranna wzejdzie w naszych sercach" (2 P 1, 19).

Niech to wydanie przypomina wszystkim, że Bóg, który objawia się nam poprzez Słowo, jest Światłem i Życiem, służąc wspólnotom oazowym, a także inspirując na nowo budowanie w naszych rodzinach Bożej oazy życia i miłości.