ŚLADAMI JEZUSA. Rozważania drogi krzyżowej z udziałem dzieci

ŚLADAMI JEZUSA. Rozważania drogi krzyżowej z udziałem dzieci
ŚLADAMI JEZUSA. Rozważania drogi krzyżowej z udziałem dzieci
Sam Chrystus wskazał dzieci jako wzór prostoty w przyjmowaniu królestwa niebieskiego. To one – dzięki tej prostocie i zaangażowaniu – są zdolne sercem najgłębiej uczestniczyć w tajemnicach naszej wiary. To ich szczera modlitwa wzrusza serce Boga.
Rozważania na Wielki Post pisane językiem dzieci pomogą najmłodszym przejść śladami Męki Pana Jezusa i spotkać się z Nim przy stacjach drogi krzyżowej. Mamy nadzieję, że to nabożeństwo będzie dla nich poruszającym spotkaniem z miłością Zbawiciela, które pozostawi ślad w ich życiu.

Autor: Bożena Hanusiak
ISBN: 978-83-7569-848-0
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 80
Format: 140x205
Data wydania: 2016
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael

Dostępność: na zamówienie

Cena: 13,70 zł
egz.

W JEDNOŚCI Z OJCEM. ROZWAŻANIA DROGI KRZYŻOWEJ

W JEDNOŚCI Z OJCEM. ROZWAŻANIA DROGI KRZYŻOWEJ
W JEDNOŚCI Z OJCEM. ROZWAŻANIA DROGI KRZYŻOWEJ
Droga krzyżowa to nabożeństwo tradycyjnie sprawowane w piątki okresie Wielkiego Postu. Rozważania drogi Syna Bożego na krzyż podzielone na czternaście stacji pozwalają choć w małej części wyobrazić sobie Jego ból i cierpienie.

Życie ludzkie składa się niejednokrotnie z różnych trosk i problemów, które składają się na nasze człowiecze drogi krzyżowe, którymi mogą być: choroba, samotność, odrzucenie, upokorzenie grzechu, utrata bliskiego, nieprzebaczone rany z przeszłości, fałszywe sądy i niesprawiedliwe oskarżenia. Przygotowane przez autora, ks. Tomasza Ślesika, rozważania zebrane w niniejszym zbiorze są rozważaniem o tym, jak Jezus przeżywał swoje cierpienie. Spinającą je klamrą jest jedność Syna Bożego z Ojcem.

Ks. Tomasz Ślesik - kapłan archidiecezji poznańskiej. Urodzony w 1980 roku w Gostyniu. W 1999 roku wstąpił do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Studia teologiczna ukończył na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W 2005 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk JE ks. abp. Stanisława Gądeckiego, w bazylice archikatedralnej w Poznaniu. W 2007 roku został skierowany na studia do Rzymu. W 2011 roku uzyskał stopień licencjata teologii dogmatycznej. Aktualnie doktorant tegoż uniwersytetu. Posługuje się językiem włoskim, angielskim i francuskim. Od 2014 roku pełni funkcję sekratarza Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Liczba stron: 88
Oprawa: Miękka
Format: 12,5 x 20 cm
Autor: ks. Tomasz Ślesik

Dostępność: na zamówienie

Cena: 12,40 zł
egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony