Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość

KL. 0 SP KAT. PRZYCHODZIMY DO PANA BOGA .

KL. 0 SP KAT. PRZYCHODZIMY DO PANA BOGA  .
KL. 0 SP KAT. PRZYCHODZIMY DO PANA BOGA .
Nowy podręcznik dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej przygotowany do ogólnopolskiego programu katechetycznego, zatwierdzony na czas nieokreślony przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Atrakcyjna, barwna szata graficzna i ilustracje dostosowane do wieku dziecka sprawiają, że każda katecheza może stać się odkrywaniem Boga w otaczającym świecie. W podręczniku dla ucznia wyodrębniono cztery działy tematyczne: Dział 1 - w którym zostaje przybliżona prawda o Bogu kochającym Ojcu, zapowiedź narodzin Jezusa. Dział 2 - to zapoznanie z księgą Pisma Św., poznanie jej Autora i ukazanie jakie znaczenie ma nauka Boga w życiu człowieka. Dział 3 - to przygotowanie do świadomego uczestnictwa w liturgii. Dział 4 - to kształtowanie świadomości, że chrześcijanin swoim życiem daje świadectwo przynależności do Chrystusa. Podręcznik zawiera 28 katechez, z których każda składa się z trzech integralnych części: A, B i C. Część A - stanowią ilustracje wprowadzające w zagadnienia . Część B - zawiera ćwiczenia do wykonania. Część C - zaproponowane ćwiczenia utrwalą zdobyte wiadomości oraz ukażą sytuacje życiowe, w których można zastosować zdobytą wiedzę. Dzięki takiemu ujęciu temat realizowany jest na trzech jednostkach edukacyjnych. Umożliwi to katechecie łączenie zagadnień, ich pogłębianie i ubogacanie. Strony z wyklejkami zastosowano w celu urozmaicenia zajęć i zwiększenia zdolności manualnych dziecka.

Numer programu AZ-0-04/4
Numer podręcznika AZ-03-04/4-0

ISBN: 978-83-8065-018-3
Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Szkoła: Szkoła podstawowa
Klasa: 0
Rodzaj: Książka

Dostępność: na zamówienie

Cena: 15,50 zł
egz.

KL. 3-4 LATA KATECHIZM "BÓG KOCHA NAS"

KL. 3-4 LATA KATECHIZM "BÓG KOCHA NAS"
KL. 3-4 LATA KATECHIZM "BÓG KOCHA NAS"
Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, s. Damaris Pawłowska
Zatwierdzenie przez komisję wychowania katolickiego: Podręcznik nr AZ-01-01-/10-KR-1/13 do nauczania religii rzymskokatolickiej w grupie trzy i czterolatków na terenie całej Polski, zgodny z programem nauczania nr AZ-0-01/10. "Kochamy dobrego Boga"

Każdy rodzic stara się dostrzegać potrzeby, zainteresowania oraz talenty swoich pociech. Pośród wielu obszarów wzrastania i dojrzewania dzieci znajduje się również troska o właściwy rozwój życia duchowego. Taką misję wychowawczą spełniają poza rodzicami także katecheci, osoby duchowne i pedagodzy, którzy kształtują serca i sumienia już od najmłodszych lat dziecka. Ta książka jest bardzo dobrą pomocą w pracy z najmłodszymi dzieciakami podczas katechezy przedszkolnej. 3-, 4-letnie doświadczenie życiowe to niewiele, ale wystarczająco dużo aby poznawać jeszcze bardziej miłość Pana Boga - Dobrego Ojca.
W tym podręczniku nie ma miejsca na nudę! Jest ciekawie ułożony, barwny a nade wszystko stanowi bardzo dobrą pomoc dla dzieci w dobrym rozumieniu ważnych spraw. Polecamy!

Przykładowe tematy katechezy:
* W przedszkolu na katechezie. (Kto to jest Pan Bóg i dlaczego trzeba o Nim rozmawiać?)
* Wśród kolegów i koleżanek. (Nikt z nas nie jest sam)
* Rodzice mnie kochają. (Nie tylko pan Bóg ale też rodzice obdarzają mnie miłością)
* Dom rodzinny. (Najbliższe osoby i miejsce, w którym żyję)

Dostępność: na zamówienie

Cena: 15,60 zł
egz.

KL. 5-LAT KATECHIZM "JESTEŚMY DZIEĆMI BOŻYMI"

KL. 5-LAT KATECHIZM "JESTEŚMY DZIEĆMI BOŻYMI"
KL. 5-LAT KATECHIZM "JESTEŚMY DZIEĆMI BOŻYMI"
Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, s. Damaris Pawłowska
Zatwierdzenie przez komisję wychowania katolickiego: Podręcznik nr AZ-03-01/10-KR-16/13 do nauczania religii rzymskokatolickiej w grupie pięciolatków, zgodny z programem nauczania nr AZ-0-01/10. "Kochamy dobrego Boga"

Człowiek dorosły chce przekazać dzieciom to, co najlepsze. Ewangelista Marek podkreśla czułość i delikatność Zbawiciela względem dzieci: Jezus brał dzieci w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je (por. Mk 10,16). Wpisując się w tę troskliwą relację do dzieci, oddajemy w Wasze ręce podręcznik do nauki religii dla dzieci pięcioletnich, który nosi tytuł Jesteśmy dziećmi Bożymi. Wszyscy, niezależnie od wieku, należymy do wielkiej rodziny Bożej i naszym zadaniem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu wartości, którymi żyje ta rodzina. Bądźmy dla nich przewodnikami, którzy pokazują, że Pan Bóg jest i troszczy się o nas. Współpracujmy z katechetami w wychowaniu dzieci do tego, co dobre i piękne i rozwijaniu w nich radości, którą daje wiara. Ufamy, że ten podręcznik będzie dobrą pomocą dla Was w trosce o rozwój i wzrastanie w wierze Waszych dzieci. Niech wspólna z katechetami realizacja tego podręcznika pomoże Waszemu dziecku i Wam doświadczyć, że jesteśmy dziećmi Bożymi.

Przykładowe tematy katechezy:
* Szanuję moich kolegów i koleżanki
* Krzyż w domu, w kościele, w przedszkolu
* Naśladujemy Jezusa
* Duch Święty pomaga nam

Dostępność: na zamówienie

Cena: 15,60 zł
egz.

KL. 5-LATKI ĆWICZENIA "JESTEM DZIECKIEM BOŻYM"

KL. 5-LATKI ĆWICZENIA "JESTEM DZIECKIEM BOŻYM"
KL. 5-LATKI ĆWICZENIA "JESTEM DZIECKIEM BOŻYM"
Poszczególne jednostki zawierają zadania dostosowane do umiejętności manualnych pięcioletniego dziecka:

* kolorowanki,
* obrazki do uzupełnienia przez dorysowanie, wyklejanie (np. kolorowym papierem),
* rozrysowane gesty piosenek,
* naklejki do uzupełniania obrazków,
* obrazki, na podstawie których dzieci tworzą opowiadania.

Każda jednostka opatrzona jest tematem oraz poleceniem do wypełnienia przez dzieci. Bogata kolorystyka zachęca dziecko do radosnej i twórczej pracy.

Wydawnictwo JEDNOŚĆ Kielce 2011

Elżbieta Osewska (redaktor), ks. Józef Stala (redaktor)
format: 275x205, stron: 120, oprawa: miękka

Dostępność: na zamówienie

Cena: 12,60 zł
egz.

KL. 6-LATKI ĆWICZENIA KOCHAM DOBREGO BOGA

KL. 6-LATKI ĆWICZENIA KOCHAM DOBREGO BOGA
KL. 6-LATKI ĆWICZENIA KOCHAM DOBREGO BOGA
Podręcznik nr AZ-03-04/3-1 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla sześciolatków i klas zerowych, zgodny z programem nauczania numer AZ-0-04/3.

Podręcznik ucznia zawiera wiele propozycji aktywnej pracy dziecka. Każdej jednostce przypisany jest przynajmniej jeden łączący się z omawianym tematem werset biblijny. Przy każdej katechezie zamieszczone zostały „ikonki”, oznaczające czynność, jaką dziecko ma wykonać na katechezie (lub w domu). Na ostatnich stronach podręcznika znajdują się wycinanki, natomiast w środku są wpięte dodatkowe stronice z kolorowymi naklejkami, które dziecko wstawi w miejscach wskazanych przez „ikonkę”.

Autor/Autorzy: Dariusz Kurpiński, Elżbieta Osewska, Jerzy Snopek, ks. Józef Stala
Autorzy koncepcji, struktury jednostki oraz redakcja naukowa: dr Elżbieta Osewska i ks. prof. Józef Stala
Stron: 128
Oprawa: miękka
Format: 275x205
ISBN: 978-83-7442-349-6

Dostępność: na zamówienie

Cena: 12,60 zł
egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony