Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość

OPOWIEŚCI KORNIKA. O TAJEMNICACH MSZY ŚWIĘTEJ

OPOWIEŚCI KORNIKA. O TAJEMNICACH MSZY ŚWIĘTEJ
OPOWIEŚCI KORNIKA. O TAJEMNICACH MSZY ŚWIĘTEJ
Mała Dorotka nie lubi chodzić do kościoła, bo jej się tam bardzo nudzi. Ksiądz mówi coś monotonnym głosem, organista gra jakieś ponure pieśni, mama każe stać grzecznie. Ale któregoś dnia spotyka tam rezolutnego kornika, który zamieszkuje w kościelnej ławce. Kornik bardzo się dziwi, że ktoś może się nudzić na Mszy Świętej. Przecież dzieją się tam tak niezwykłe rzeczy, można doświadczyć cudów i poznać wielkie tajemnice. Dorotka prosi go, by jej o tym wszystkim opowiedział, co jej nowy przyjaciel czyni z wielką ochotą podczas ich spotkań w kościele. Dorotka nie może się doczekać kolejnej Mszy, aby usłyszeć następną opowieść kornika.

Posłuchaj razem z nią, co tak niezwykłego wydarza się podczas Mszy Świętej, a na pewno, tak jak ona, przestaniesz narzekać na nudę w kościele i zapragniesz jak najczęściej uczestniczyć w tych cudownych tajemnicach, z jakimi tam się spotykamy.

Opowieści kornika to książka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która pomaga im w zrozumieniu i przeżywaniu liturgii eucharystycznej.

Emilia Litwinko to absolwentka Politechniki Gdańskiej, żona kochającego męża, mama dwuletniego Antosia i dwumiesięcznego Adasia; w 2007 roku została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie literackim „Ja i mój świat”; autorka wydanej przez Wydawnictwo eSPe książki Babcia; nieustannie zachwycona miłością – tą mniejszą, ludzką, i tą Największą, Jedyną i Wieczną.

Autor: Emilia Litwinko
Oprawa: miękka
Ilość stron: 77
Format: 140x200
Rok wydania: 2016

Dostępność: na magazynie

Cena: 10,70 zł
egz.

KL. 6-LATKI ĆWICZENIA KOCHAM DOBREGO BOGA

KL. 6-LATKI ĆWICZENIA KOCHAM DOBREGO BOGA
KL. 6-LATKI ĆWICZENIA KOCHAM DOBREGO BOGA
Podręcznik nr AZ-03-04/3-1 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla sześciolatków i klas zerowych, zgodny z programem nauczania numer AZ-0-04/3.

Podręcznik ucznia zawiera wiele propozycji aktywnej pracy dziecka. Każdej jednostce przypisany jest przynajmniej jeden łączący się z omawianym tematem werset biblijny. Przy każdej katechezie zamieszczone zostały „ikonki”, oznaczające czynność, jaką dziecko ma wykonać na katechezie (lub w domu). Na ostatnich stronach podręcznika znajdują się wycinanki, natomiast w środku są wpięte dodatkowe stronice z kolorowymi naklejkami, które dziecko wstawi w miejscach wskazanych przez „ikonkę”.

Autor/Autorzy: Dariusz Kurpiński, Elżbieta Osewska, Jerzy Snopek, ks. Józef Stala
Autorzy koncepcji, struktury jednostki oraz redakcja naukowa: dr Elżbieta Osewska i ks. prof. Józef Stala
Stron: 128
Oprawa: miękka
Format: 275x205
ISBN: 978-83-7442-349-6

Dostępność: na zamówienie

Cena: 12,60 zł
egz.

KL. 5-LATKI ĆWICZENIA "JESTEM DZIECKIEM BOŻYM"

KL. 5-LATKI ĆWICZENIA "JESTEM DZIECKIEM BOŻYM"
KL. 5-LATKI ĆWICZENIA "JESTEM DZIECKIEM BOŻYM"
Poszczególne jednostki zawierają zadania dostosowane do umiejętności manualnych pięcioletniego dziecka:

* kolorowanki,
* obrazki do uzupełnienia przez dorysowanie, wyklejanie (np. kolorowym papierem),
* rozrysowane gesty piosenek,
* naklejki do uzupełniania obrazków,
* obrazki, na podstawie których dzieci tworzą opowiadania.

Każda jednostka opatrzona jest tematem oraz poleceniem do wypełnienia przez dzieci. Bogata kolorystyka zachęca dziecko do radosnej i twórczej pracy.

Wydawnictwo JEDNOŚĆ Kielce 2011

Elżbieta Osewska (redaktor), ks. Józef Stala (redaktor)
format: 275x205, stron: 120, oprawa: miękka

Dostępność: na zamówienie

Cena: 12,60 zł
egz.

KL. 5-LAT KATECHIZM "JESTEŚMY DZIEĆMI BOŻYMI"

KL. 5-LAT KATECHIZM "JESTEŚMY DZIEĆMI BOŻYMI"
KL. 5-LAT KATECHIZM "JESTEŚMY DZIEĆMI BOŻYMI"
Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, s. Damaris Pawłowska
Zatwierdzenie przez komisję wychowania katolickiego: Podręcznik nr AZ-03-01/10-KR-16/13 do nauczania religii rzymskokatolickiej w grupie pięciolatków, zgodny z programem nauczania nr AZ-0-01/10. "Kochamy dobrego Boga"

Człowiek dorosły chce przekazać dzieciom to, co najlepsze. Ewangelista Marek podkreśla czułość i delikatność Zbawiciela względem dzieci: Jezus brał dzieci w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je (por. Mk 10,16). Wpisując się w tę troskliwą relację do dzieci, oddajemy w Wasze ręce podręcznik do nauki religii dla dzieci pięcioletnich, który nosi tytuł Jesteśmy dziećmi Bożymi. Wszyscy, niezależnie od wieku, należymy do wielkiej rodziny Bożej i naszym zadaniem jest pomoc dzieciom w odkrywaniu wartości, którymi żyje ta rodzina. Bądźmy dla nich przewodnikami, którzy pokazują, że Pan Bóg jest i troszczy się o nas. Współpracujmy z katechetami w wychowaniu dzieci do tego, co dobre i piękne i rozwijaniu w nich radości, którą daje wiara. Ufamy, że ten podręcznik będzie dobrą pomocą dla Was w trosce o rozwój i wzrastanie w wierze Waszych dzieci. Niech wspólna z katechetami realizacja tego podręcznika pomoże Waszemu dziecku i Wam doświadczyć, że jesteśmy dziećmi Bożymi.

Przykładowe tematy katechezy:
* Szanuję moich kolegów i koleżanki
* Krzyż w domu, w kościele, w przedszkolu
* Naśladujemy Jezusa
* Duch Święty pomaga nam

Dostępność: na zamówienie

Cena: 15,60 zł
egz.

KL. 3-4 LATA KATECHIZM "BÓG KOCHA NAS"

KL. 3-4 LATA KATECHIZM "BÓG KOCHA NAS"
KL. 3-4 LATA KATECHIZM "BÓG KOCHA NAS"
Redakcja: ks. Tadeusz Panuś, ks. Andrzej Kielian, s. Damaris Pawłowska
Zatwierdzenie przez komisję wychowania katolickiego: Podręcznik nr AZ-01-01-/10-KR-1/13 do nauczania religii rzymskokatolickiej w grupie trzy i czterolatków na terenie całej Polski, zgodny z programem nauczania nr AZ-0-01/10. "Kochamy dobrego Boga"

Każdy rodzic stara się dostrzegać potrzeby, zainteresowania oraz talenty swoich pociech. Pośród wielu obszarów wzrastania i dojrzewania dzieci znajduje się również troska o właściwy rozwój życia duchowego. Taką misję wychowawczą spełniają poza rodzicami także katecheci, osoby duchowne i pedagodzy, którzy kształtują serca i sumienia już od najmłodszych lat dziecka. Ta książka jest bardzo dobrą pomocą w pracy z najmłodszymi dzieciakami podczas katechezy przedszkolnej. 3-, 4-letnie doświadczenie życiowe to niewiele, ale wystarczająco dużo aby poznawać jeszcze bardziej miłość Pana Boga - Dobrego Ojca.
W tym podręczniku nie ma miejsca na nudę! Jest ciekawie ułożony, barwny a nade wszystko stanowi bardzo dobrą pomoc dla dzieci w dobrym rozumieniu ważnych spraw. Polecamy!

Przykładowe tematy katechezy:
* W przedszkolu na katechezie. (Kto to jest Pan Bóg i dlaczego trzeba o Nim rozmawiać?)
* Wśród kolegów i koleżanek. (Nikt z nas nie jest sam)
* Rodzice mnie kochają. (Nie tylko pan Bóg ale też rodzice obdarzają mnie miłością)
* Dom rodzinny. (Najbliższe osoby i miejsce, w którym żyję)

Dostępność: na zamówienie

Cena: 15,60 zł
egz.

KL. 0 SP KAT. PRZYCHODZIMY DO PANA BOGA .

KL. 0 SP KAT. PRZYCHODZIMY DO PANA BOGA  .
KL. 0 SP KAT. PRZYCHODZIMY DO PANA BOGA .
Nowy podręcznik dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej przygotowany do ogólnopolskiego programu katechetycznego, zatwierdzony na czas nieokreślony przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Atrakcyjna, barwna szata graficzna i ilustracje dostosowane do wieku dziecka sprawiają, że każda katecheza może stać się odkrywaniem Boga w otaczającym świecie. W podręczniku dla ucznia wyodrębniono cztery działy tematyczne: Dział 1 - w którym zostaje przybliżona prawda o Bogu kochającym Ojcu, zapowiedź narodzin Jezusa. Dział 2 - to zapoznanie z księgą Pisma Św., poznanie jej Autora i ukazanie jakie znaczenie ma nauka Boga w życiu człowieka. Dział 3 - to przygotowanie do świadomego uczestnictwa w liturgii. Dział 4 - to kształtowanie świadomości, że chrześcijanin swoim życiem daje świadectwo przynależności do Chrystusa. Podręcznik zawiera 28 katechez, z których każda składa się z trzech integralnych części: A, B i C. Część A - stanowią ilustracje wprowadzające w zagadnienia . Część B - zawiera ćwiczenia do wykonania. Część C - zaproponowane ćwiczenia utrwalą zdobyte wiadomości oraz ukażą sytuacje życiowe, w których można zastosować zdobytą wiedzę. Dzięki takiemu ujęciu temat realizowany jest na trzech jednostkach edukacyjnych. Umożliwi to katechecie łączenie zagadnień, ich pogłębianie i ubogacanie. Strony z wyklejkami zastosowano w celu urozmaicenia zajęć i zwiększenia zdolności manualnych dziecka.

Numer programu AZ-0-04/4
Numer podręcznika AZ-03-04/4-0

ISBN: 978-83-8065-018-3
Wydawnictwo: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Szkoła: Szkoła podstawowa
Klasa: 0
Rodzaj: Książka

Dostępność: na zamówienie

Cena: 15,50 zł
egz.

KL. 0 SP ĆWICZENIA "W ŚWIECIE MOJEGO BOGA"

KL. 0 SP ĆWICZENIA "W ŚWIECIE MOJEGO BOGA"
KL. 0 SP ĆWICZENIA "W ŚWIECIE MOJEGO BOGA"
Podręcznik nr AZ-03-04/3-0 do nauczania religii rzymsko-katolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony dla klasy zerowej, zgodny z programem nauczania nr AZ-0-04/3.

Każdy temat opracowany jest według następującego schematu: temat, obrazek do pokolorowania, piosenka, wiersz, modlitwa, wolne miejsce na pracę własną ucznia, polecenie (odnośnie pracy własnej) oraz tekst skierowany do rodziców, inspirujący do wspólnej pracy z dzieckiem. Zeszyt ćwiczeń daje wiele możliwości dla pracy ucznia (kolorowanie, uzupełnianie, rebusy itp.), a także pracy twórczej (rysunek, wyklejanki) na lekcji oraz w domu.

Zeszyt ćwiczeń zawiera 54 tematy katechez:

- Na katechezie spotykamy Pana Boga
- Bóg Ojciec kocha każdego człowieka
- Cały świat jest darem Pana Boga
- Dziękujemy Bogu za Jego dary
- Dostrzegamy ślady Boże w przyrodzie
- Nasze życie darem Pana Boga
- Jezus darem Pana Boga
- Znaki Bożej obecności
- Znak krzyża pozdrowieniem Pana Boga
- Modlitwa jest rozmową z naszym Ojcem
- Pan Jezus uczy nas modlitwy
- Pismo święte księgą o Panu Bogu, czytaną w naszej rodzinie
- Pan Bóg jest w naszej rodzinie
- Kościół jest domem Bożym
- Moja postawa w kościele i przed krzyżem
- Tak sprawiam radość Bogu
- Święci w niebie – wraz z nimi wielbimy Pana Boga
- Adwent oczekiwaniem na Pana Jezusa
- Maryja wybrana na Matkę Zbawiciela
- Wigilia – spotkanie opłatkowe
- Pan Jezus urodził się w Betlejem
- Pan Jezus przyszedł do wszystkich – Trzej Królowie
- Kolędy wyrazem miłości do Pana Jezusa
- Dom Pana Jezusa w Nazarecie
- Uczniowie Pana Jezusa są Jego przyjaciółmi
- Jestem uczniem i przyjacielem Jezusa
- Pan Jezus uczy nas żyć w miłości
- Pan Jezus pomaga chorym
- Wielki Post – Pan Jezus wzywa nas do większej miłości
- Przepraszamy Pana Jezusa za nasze grzechy
- Przepraszamy rodziców, rodzeństwo, kolegów
- Staramy się być lepsi
- Droga krzyżowa Pana Jezusa
- Pan Jezus umiera na krzyżu z miłości do nas
- Modlitwa przy Bożym grobie
- Święcenie pokarmów na wielkanocny stół
- Zmartwychwstanie Pana Jezusa
- „Alleluja” – radosny śpiew zmartwychwstania
- Zmartwychwstały Pan Jezus żyje wśród nas
- Ostatnia wieczerza – Pan Jezus pozostawia nam swoją Pamiątkę
- Zmartwychwstały Pan Jezus jest z nami – spotykamy się z Nim w każdej Mszy św.
- Zmartwychwstały Pan Jezus mówi do nas
- Zmartwychwstały Pan Jezus karmi nas swoim Ciałem
- Kościół miejscem spotkania z Jezusem
- Pan Jezus wstępuje do nieba
- Boże Ciało – z Panem Jezusem idziemy przez miasta i wioski
- Różaniec – róże dla Matki Bożej
- Dar modlitwy dla naszych zmarłych
- Św. Mikołaj uczy dobroci
- Maj miesiącem czci Maryi – Matki Jezusa
- Figury i kapliczki znakiem czci Matki Bożej
- Wyraża miłość dla mojej mamy
- Serce Pana Jezusa źródłem miłości i dobroci
- Wakacje z Panem Bogiem

Dostępność: na magazynie

Cena: 9,50 zł
egz.

KL 6-LATKI KATECHIZM "JEZUS MOIM PRZYJACIELEM"

KL 6-LATKI KATECHIZM "JEZUS MOIM PRZYJACIELEM"
KL 6-LATKI KATECHIZM "JEZUS MOIM PRZYJACIELEM"
Z Bogiem na ludzkich drogach – seria podręczników do nauczania religii pod redakcją ks. prof. dra hab. Mariana Zająca

Podręcznik nr LU-04-01/10-LU-1/17 do nauczania religii rzymskokatolickiej w klasie/grupie zerowej na terenie archidiecezji lubelskiej, zgodny z programem nauczania nr AZ-0-01/10


Realizacja materiału w przedszkolu dla grupy sześciolatków została zaplanowana na 60 jednostek tematycznych. Atutem jest tutaj 17 jednostek związanych z dynamiką roku liturgicznego. Struktura ta w podręczniku dla ucznia przedstawia się w następujący sposób: wizualizacja treści katechezy dostosowana do możliwości percepcyjnych dziecka przedszkolnego; zadanie do wykonania przez dziecko z odpowiednim objaśnieniem sposobu jego wykonania oraz informacje dla rodziców. Nowatorska szata graficzna sprzyja aktywności dzieci, które chcą wiedzieć więcej oraz uczyć się, łącząc dobrą zabawę z aktywnym doskonaleniem umiejętności obserwacji, liczenia i malowania.

Autor: red. ks. Marian Zając
Format: 185 x 272
Oprawa: miękka
Strony: 140
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-7548-340-6

Dostępność: na zamówienie

Cena: 20,10 zł
egz.

KL 5-LATKI KATECHIZM "JESTEŚMY DZIEĆMI BOŻYMI"

KL 5-LATKI KATECHIZM "JESTEŚMY DZIEĆMI BOŻYMI"
KL 5-LATKI KATECHIZM "JESTEŚMY DZIEĆMI BOŻYMI"
Podręcznik do religii dla pięciolatków
Katechizm 5 latka nr programu AZ-0-01/10 Nr podręcznika AZ-03-01/10-RA-1/11 Imprimatur: L. dz. 895/11, Radom 14 lipca 2011 r.

Redaktor: ks. prof. Stanisław Łabendowicz
Podtytuł: Jesteśmy Dziećmi Bożymi
ISBN 978-83-257-0398-1
Format: 20,5 x 28,5 cm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
Data wydania: 2012
Wydawca: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
Ilustrator: Jadwiga Daszyńska

Dostępność: na zamówienie

Cena: 14,40 zł
egz.

KL 5-LATKI KATECHIZM "JESTEM DZIECKIEM BOŻYM"

KL 5-LATKI KATECHIZM "JESTEM DZIECKIEM BOŻYM"
KL 5-LATKI KATECHIZM "JESTEM DZIECKIEM BOŻYM"
Z Bogiem na ludzkich drogach - seria podręczników do nauczania religii pod redakcją ks. prof. dra hab Mariana Zająca

Podręcznik do religii dla pięciolatków AZ-03-01/10-LU-1/12


Podręcznik do nauczania religii w przedszkolu pt.: "Jestem dzieckiem Bożym" przygotowany pod redakcją ks. Mariana Zająca stanowi integralną część serii podręczników do nauczania religii pt.: "Z Bogiem na ludzkich drogach", powstających pod redakcją ks. Mariana Zająca. Podręczniki tej serii realizują Program Nauczania Religii autorstwa Komisji Wychowania Katolickiego KEP z 2010 r.

format: 200 x 287
oprawa: miękka
strony: 148
rok wydania: 2012

Dostępność: na zamówienie

Cena: 20,10 zł
egz.

KL 5-LATKI KATECHEZA "SPOTKANIA DZIECI BOŻYCH"

KL 5-LATKI KATECHEZA "SPOTKANIA DZIECI BOŻYCH"
KL 5-LATKI KATECHEZA "SPOTKANIA DZIECI BOŻYCH"
Autor/Autorzy: Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek
Stron: 120
Oprawa: miękka
Format: 220x220 mm
ISBN: 978-83-7971-165-9
Rok wydania: 2015


Podręcznik nr AZ-03-01/10-KI-2/15 do nauczania religii dzieci pięcioletnich zgodny z programem nauczania numer AZ-0-01/10.

• Podręcznik zawiera 53 tematy.
• Proponuje wiele atrakcyjnych dla dziecka zadań: proste łamigłówki, labirynty, pracę z naklejkami
i wycinankami, obrazki do pokolorowania oraz piosenki z gestami.
• Ciekawą propozycją są także umieszczone w każdej katechezie rymowanki, które podsumowują
poznane treści.
• Barwne, radosne ilustracje i związane z nimi zadania ułatwią dziecku: otwieranie się na Boga
i budowanie z Nim właściwej relacji, zwracanie się do Niego w modlitwie, podejmowanie dialogu
z innymi, poznawanie zwyczajów chrześcijańskich związanych z obchodami roku liturgicznego,
przyswajanie pierwszych pojęć religijnych.
• W podręczniku umieszczony jest Dyplom ukończenia katechezy w grupie wiekowej pięciolatków.

Tematy katechez:

I. Wspólnota dzieci Bożych
1. Z radością spotykamy się razem
2. Sercem kocham Jezusa
3. Bóg dał człowiekowi piękny świat
4. Bóg stwarza zwierzęta
5. Człowiek najdoskonalszym stworzeniem na ziemi
6. Bóg okazuje miłość każdemu człowiekowi
7. W rodzinie obdarzamy się miłością
8. W mojej rodzinie przebywamy i modlimy się razem
9. Bóg kocha nas miłością ojcowską
10. Chrzest czyni mnie dzieckiem Bożym
II. Rodzina dzieci Bożych spotyka się z Bogiem i szanuje znaki religijne
11. Szanujemy krzyż
12. Szanujemy znaki i symbole religijne
13. Różaniec w naszych rękach
14. Aniołowie opiekują się nami
15. Pismo Święte zawiera słowa Boga
16. Spotykamy się z Bogiem w kościele
17. Niedziela to dzień święty
18. Papież służy Bogu i ludziom
19. Święty to przyjaciel Boga
20. W modlitwie pamiętamy o naszych zmarłych
21. Jezus to dobry Król
III. Bóg Ojciec dał nam Jezusa
22. Maryja wybrana przez Boga na matkę Jezusa
23. Dobrymi uczynkami przygotowujemy serca dla Jezusa
24. Radosne oczekiwanie – Wigilia
25. Boże Narodzenie – dziękujemy Jezusowi za Jego przyjście
26. „Przybieżeli do Betlejem pasterze”
27. Trzej królowie składają dary małemu Jezusowi
28. Święta Rodzina Jezusa
29. Maryja i Józef znajdują Jezusa
IV. Jesteśmy uczniami Pana Jezusa i chcemy Go naśladować
30. Dziękujemy Bogu za babcię i dziadka
31. Uczeń Jezusa zabawą i nauką chwali Boga
32. Znamy swoje obowiązki
33. Bóg obdarza ludzi pożywieniem
34. Jezus pomaga chorym
35. Poznajemy moc Jezusa
36. Przepraszamy za złe uczynki
37. W Niedzielę Palmową uwielbiamy Jezusa
38. Wielki Czwartek – Jezus jest naszym przyjacielem
39. Wielki Piątek – Jezus cierpi i umiera z miłości do ludzi
40. Wielka Sobota – święcimy pokarmy i odwiedzamy Jezusa
41. Cieszymy się, że Jezus zmartwychwstał
42. Msza Święta spotkaniem z Jezusem Zmartwychwstałym
43. Z miłością głosimy Ewangelię całemu światu
44. Maryja naszą Matką
45. Nasze mamy są kochane
46. Jestem kochanym dzieckiem Boga
47. Kocham i szanuję tatę
48. Chleb jest darem Boga
49. Boże Ciało – czcimy Jezusa ukrytego w Białym Chlebie
50. Wychwalamy Boga modlitwą i śpiewem
51. Zesłanie Ducha Świętego
52. Każda parafia ma swojego patrona
53. Wakacje czasem radosnego wypoczynku z Bogiem

Dostępność: na zamówienie

Cena: 13,90 zł
egz.

KL 5-LATKI 2CD PIOSENKI Z OPOWIADANIAMI "SPOTKANIA DZIECI BOŻYCH"

KL 5-LATKI 2CD PIOSENKI Z OPOWIADANIAMI "SPOTKANIA DZIECI BOŻYCH"
KL 5-LATKI 2CD PIOSENKI Z OPOWIADANIAMI "SPOTKANIA DZIECI BOŻYCH"
Zawierają pieśni i opowiadania umieszczone w scenariuszach w przewodniku metodycznym i podręczniku ucznia. Stanowią pomoc dla katechety w nauce proponowanych utworów.

Dostępność: na zamówienie

Cena: 26,00 zł
szt

KL 5-LATEK KATECHIZM "JESTEŚMY DZIEĆMI BOŻYMI"

KL 5-LATEK KATECHIZM "JESTEŚMY DZIEĆMI BOŻYMI"
KL 5-LATEK KATECHIZM "JESTEŚMY DZIEĆMI BOŻYMI"
Religia sp 5 latek podr.dla ucznia - Jesteśmy dziećmi Bożymi
(red.) ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak

Liczba stron: 108
Wymiary: 202 x 265 mm
Oprawa: broszura
ISBN: 978-83-7516-405-3
Wydanie: Pierwsze
Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech
Rodzaj: Książka

AZ-03-01/10/P0-1/11
Numer programu:AZ-0-01/10 Data zatwierdzenia podręcznika: 18.07.2011r.

Podręcznik podzielony jest na pięć działów i zawiera 31 jednostek lekcyjnych. Każda z nich rozmieszczona jest na dwóch kolorowych stronach. Przejrzysta oprawa graficzna podręcznika z dziecięcymi bohaterami, którzy pomagają dziecku zrozumieć przekazywane treści, sprawia, że każde dziecko będzie chętnie z podręcznikiem pracować.

Punktem wyjścia do przeprowadzenia zajęć jest codzienne doświadczenie dziecka, a następnie łagodne przejście w wymiar religijny. W treści podręcznika szczególny nacisk położony jest na podmiotowość ucznia oraz indywidualizację procesu edukacyjnego.
W tej fazie rozwoju szczególną rolę w procesie edukacji pełni zabawa. Dlatego jest ona punktem wyjścia w przybliżeniu zagadnień religijnych.
Zaproponowane sposoby prowadzenia zajęć dostosowane są do możliwości percepcyjnych pięcioletniego dziecka. Szata graficzna jest radosna, uśmiecha się do dziecka, dzięki temu pobudza jego wyobraźnię i zainteresowanie poruszaną tematyką, oraz pomogą w zapamiętaniu najważniejszych treści.
Metody zajęć praktycznych - rysowanie, kolorowanie, lepienie, malowanie, służą ekspresji uczuć dziecka, są sposobem jego wypowiedzi. W realizacji tych zajęć pomogą naklejki, strony do kolorowania, w które wyposażony jest podręcznik.

Dostępność: na zamówienie

Cena: 15,60 zł
egz.

KL 4-LATKI KATECHIZMY "PAN BÓG KOCHA DZIECI"

KL 4-LATKI KATECHIZMY "PAN BÓG KOCHA DZIECI"
KL 4-LATKI KATECHIZMY "PAN BÓG KOCHA DZIECI"
Bogiem na ludzkich drogach - seria podręczników do nauczania religii pod redakcją ks. prof. dra hab Mariana Zająca

Podręcznik do nauczania religii dzieci czteroletnich AZ-02-01/10-LU-5/14

format: 200 x 287
oprawa: miękka
strony: 144
rok wydania: 2014

Dostępność: na zamówienie

Cena: 20,10 zł
egz.

KL 4-LATKI KATECHIZM "PAN BÓG KOCHA DZIECI"

KL 4-LATKI KATECHIZM "PAN BÓG KOCHA DZIECI"
KL 4-LATKI KATECHIZM "PAN BÓG KOCHA DZIECI"
Podręcznik do religii dla czterolatków
nr programu AZ-0-01/10 nr podręcznika AZ-01-01/10-RA-2/12 Imprimatur: L. dz. 767/12, Radom, 31 maja 2012 r.

Dostępność: na zamówienie

Cena: 18,10 zł
egz.

KL 4-LATKI KATECHIZM "BÓG KOCHA DZIECI"

KL 4-LATKI KATECHIZM "BÓG KOCHA DZIECI"
KL 4-LATKI KATECHIZM "BÓG KOCHA DZIECI"
Religia dla dzieci czteroletnich

Władysław Kubik SJ (red.)

Religia dla dzieci czteroletnich zawiera 44 jednostki tematyczne ujęte w pięciu rozdziałach. Ostatni z nich zawiera katechezy związane z rokiem liturgicznym. Książeczka dla dziecka została napisana z myślą nie tylko o katechezie przedszkolnej (nie wszystkie dzieci czteroletnie uczęszczają do przedszkola), ale także jako pomoc dla rodziców w wychowaniu religijnym dziecka.
Każdy temat w podręczniku dziecka zaprezentowany jest na dwóch sąsiadujących stronach. Po lewej stronie znajduje się opowiadanie z ilustracją do niego, a po prawej - różnorodne ćwiczenia z bogatą szatą graficzną.
Opowiadania nawiązują do doświadczeń dziecka czteroletniego i przedstawiają życie codzienne rodziny przeżywane w świetle wiary chrześcijańskiej. Pozwolą również rodzicom zapoznać się z głównymi treściami katechezy przedszkolnej ich dzieci.
Pod każdą jednostką tematyczną katecheta i rodzice znajdą polecenia dotyczące wykonania ćwiczeń. Zadania polegają na rysowaniu prostych elementów, uzupełnianiu ilustracji własną pracą plastyczną lub gotowymi elementami (naklejkami), znajdowaniu właściwych szczegółów lub przekreślaniu niepasujących do podanego kryterium, obrysowywaniu kształtów według otrzymanych szablonów, kolorowaniu całości lub wybranych elementów.
Na końcu książeczki oprócz naklejek umieszczone są kartki z wydrukowanymi modlitwami. Ujęte są w formie "Słowa od Boga" i "Modlitwy dziecka". Katecheta wykorzystuje je na zajęciach oraz prosi rodziców by wspólnie z dzieckiem modlili się tymi tekstami w domu.

Na dołączonej płycie CD znajdują się nagrania wszystkich opowiadań zawartych w książce

Podręcznik zgodny z programem nauczania "Kochamy dobrego Boga" nr AZ-0-01/10 autorstwa Komisji Wychowania Katolickiego KEP z dnia 9.06.2010 r.

Numer dopuszczenia podręcznika: AZ-02-01/10-KR-1/11
Data dopuszczenia: 7.03.2011 r.
Nr Imprimatur - dopuszczenia do druku: 715/2011


Seria: Kochamy Dobrego Boga
Ilustracje: Izabella Czarnecka
Wydanie: pierwsze
Data wydania: maj 2011
ISBN: 978-83-7505-763-8
Stron: 120
Format: 205x240 mm
Oprawa: miękka

 Dostępność: na zamówienie

Cena: 18,00 zł
egz.

KL 4-LATKI ĆW.NPP

KL 4-LATKI ĆW.NPP
KL 4-LATKI ĆW.NPP
Zeszyt ćwiczeń dla czterolatków. Zeszyt jest zgodny z programem nauczania Az-0-01/10

Autor: ks. Jan Doppke
Rysunki wykonał: Maciej Tamkun

Dostępność: na zamówienie

Cena: 8,30 zł
egz.

KL 4-LATEK KATECHEZA "ŚWIAT DZIECKA BOŻEGO"

KL 4-LATEK KATECHEZA "ŚWIAT DZIECKA BOŻEGO"
KL 4-LATEK KATECHEZA "ŚWIAT DZIECKA BOŻEGO"
Autor/Autorzy: Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek
Stron: 60
Oprawa: miękka
Format: 220x220 mm
ISBN: 978-83-7971-284-7
Rok wydania: 2015
Podręcznik nr AZ-02-01/10-KI-3/16 zgodny programem nauczania nr AZ-0-01/10.

• Podręcznik zawiera 53 tematy.
• Katechezy czterolatków zmierzają do tego, aby dziecko w najbliższym dla siebie środowisku
grupy rówieśniczej i rodziny uruchomiło nowe zdolności poznawcze. Służą temu barwne ilustracje
dotyczące typowych sytuacji z życia dziecka oraz związane z nimi różnorodne zadania (kolorowanie i uzupełnianie ilustracji z wykorzystaniem naklejek, rysowanie według wzoru
i po śladzie, łączenie elementów w pary, labirynt). Najważniejsze czynności oznaczone są charakterystycznymi ikonkami.

Spis tematów


I. Ja i ludzie wokół mnie
1. Mam koleżanki i kolegów.
2. Spotykamy się razem, aby chwalić Boga.
3. Kocham tych, którzy się mną opiekują.
4. Radość życia w rodzinie.
5. Troszczę się o moją rodzinę.
6. Potrzebuję spotkań z innymi ludźmi.
7. To jest mój dom.


II. Odkrywam Boży świat
8. Świat, w którym żyję.
9. Rośliny – dar od Boga.
10. Dziękujemy Bogu za zwierzęta.
11. Poznaję dzieła Boga i ludzi.
12. Cieszę się, że Bóg dał mi życie
13. Całym sobą chwalę Boga.
14. Potrzebuję wody, aby żyć.
15. Światło pomaga żyć.


III. Moje spotkania z Bogiem
16. Dziękuję Bogu za chrzest.
17. Moja pierwsza modlitwa.
18. Modlitwa w mojej rodzinie.
19. W niedzielę spotykamy się w kościele.
20. Modlimy się w kościele.
21. Gesty i znaki religijne.
22. Śpiewamy Bogu w kościele.


IV. Czytam i uczę się o Jezusie
23. Pismo Święte – wyjątkowa księga.
24. Mam dziś święto. Świętujemy razem.
25. Rodzina Jezusa.
26. Jezus mówi o Ojcu.
27. Cieszymy się, że Jezus nas kocha.
28. Jezus uzdrawia.
29. Jezus czyni cuda.


V. Wiem, jak postępować
30. Jestem dzielny, gdy choruję.
31. Okazuję miłość wszystkim ludziom.
32. Moje postępowanie.
33. Umiem odróżnić dobro od zła.
34. Ważne słowa.
35. Umiem się przyznać do winy.
36. Czasem jest mi smutno.
37. Zawsze mówię prawdę.
38. Bóg mi zawsze wybacza.
39. Nie gniewam się i wybaczam innym.
40. Jestem przyjacielem.


VI. Z Bogiem przez rok przedszkolny
41. Cisza jest ważna.
42. Bóg wybiera Maryję na Matkę Jezusa i Józefa na opiekuna.
43. Mikołaj uczy mnie dobroci.
44. Razem ubieramy choinkę.
45. Jezus urodził się w stajence.
46. Śpiewamy małemu Jezusowi kolędy.
47. Krzyż – cierpienie i śmierć Jezusa.
48. Pokarmy w moim koszyku wielkanocnym.
49. Wielkanoc – Jezus żyje.
50. Maryja naszą Matką.
51. Kocham moją mamę.
52. Kocham mojego tatę.
53. Wakacyjny odpoczynek.

Dostępność: na magazynie

Cena: 12,90 zł
egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony