Chłopak który spotkał jezusa. segatashya z kiebho

Dostępność: na zamówienie
Wysyłka w: do 14 dni
Cena: 31,60 zł 31.60
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Nowa książka Immaculee Ilibagizy to wspaniała, nigdy dotąd nieopowiedziana historia chłopca, który spotkał Jezusa i ośmielił się zadać Mu pytania, z jakimi ludzie borykali się od ponad 2000 lat...

Miał na imię Segatashya. Był pasterzem urodzonym w ubogiej rodzinie niepiśmiennych pogan w zapadłym zakątku Ruandy. Nigdy wcześniej nie chodził do szkoły, nie czytał Biblii, ani jego noga nie postałą w kościele. Pewnego letniego dnia w roku 1982, gdy Segatashya odpoczywał w cieniu drzewa, odwiedził go Jezus Chrystus. Poprosił nastolatka, aby wypełnił misję przypominania ludziom o tym, jak osiągnąć niebo.

Segatashya podjął się tego zadania pod warunkiem, że Jezus odpowie na wszystkie jego pytania dotyczące wiary, religii, celu życia, nieba i piekła. Jezus przyjął warunek, więc młody człowiek wyruszył w jedną z najbardziej niezwykłych współczesnych podróży.

Wkrótce nastolatek, który nigdy nie nauczył się czytać ani pisać, rozprawiał o teologii z uczonymi, doradzał kapłanom, ambasadorom, biskupom i prezydentom. Segatashya stał sie osobą tak znaną w Ruandzie, że Kościół katolicki zaczął badać jego przypadek. Lekarze i psychiatrzy, którzy obserwowali chłopca, wydali zgodną opinię, że mamy do czynienia z cudem. Dokądkolwiek Segatashya pojechał, jego słowa przemieniały tysiące serc.

Zanim zginął w roku 1994 podczas ruandyjskiego ludobójstwa, przez osiem lat rozmawiał z Jezusem i podróżował, wypełniając zleconą mu misję. Zadawał Chrystusowi pytania, na które wszyscy chcielibyśmy znać odpowiedzi: Dlaczego zostaliśmy stworzeni? Dlaczego musimy cierpieć? Dlaczego złe rzeczy przytrafiają się dobrym ludziom? Kiedy świat się skończy? Czy istnieje życie po śmierci?

W tej fascynującej książce przedstawiono odpowiedzi na te i wiele innych, istotnych, przemieniających życie pytań. Jest ona pierwszą pełną opowieścią o niezwykłym życiu Segatashyi. Utwór napisany z wdziękiem, zapałem i humorem przez Immaculee Ilibagizę, która osobiście znała Segatashyę, inspiruje i głęboko porusza.

Autor: Immaculee Ilibagiza, Steve Erwin
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 210
Długość [mm]: 205
Szerokość [mm] :140
ISBN: 978-83-60710-23-4

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony